Aktuality ze školy

 •  

  Návrat žáků do školy od 12. 4. 2021

  Informace k návratu žáků do školy od 12.4.2021

  Vážení rodiče,

  návrat žáků 1. stupně do školy proběhne v příštím týdnu od 12. 4. 2021, a to za splnění přísných hygienických pravidel.

  Od 12. 4. 2021 budou fyzicky přítomny třídy A, tzn. I. A, II. A, III. A, IV. A, V. A. Všechny třídy B 1. stupně budou mít povinnou distanční výuku. V následujícím týdnu (od 19. 4. 2021) se vystřídají a třídy A 1. stupně budou mít distanční výuku a třídy B 1. stupně budou mít prezenční výuku. V obou případech bude výuka probíhat dle rozvrhu.

  Žáci 2. stupně budou i nadále pokračovat v povinné distanční formě výuky.

  Oddělení družiny…


 •  

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje…

  – vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021, kterým se omezuje provoz škol a školských zařízení (dostupné ZDE) o do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

  – dále se do 11. dubna prodlužuje účinnost krizového opatření č. 212 ze dne 26. února 2021, ve znění krizového opatření č. 292 ze dne 15. března 2021 (dostupné <a href="https:/…


 •  

  Léto s Hello

  Vážení rodiče, milé děti, rádi bychom Vás touto cestou informovali o možnosti strávit letošní léto na některém z letních táborů nebo jiné jazykově zaměřené vzdělávací akci pořádané jazykovou školou Hello.

  Kompletní nabídku aktuálně vypsaných táborů, kurzů či jiných akcí a způsobu, jak se v případě Vašeho zájmu přihlásit či dozvědět více informací, naleznete v přiloženém letáčku a také na následujícím webovém odkaze.

  https://www.hello.cz/…ni-akce-2021

   

  Děkujeme.

   

  Mgr. Tomáš Petr

  učitel anglického jazyka


 •  

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 22. BŘEZNA 2021 DO 28. BŘEZNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje…

  Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 18. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021:
  - do 28. března se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

  viz 

  https://apps.odok.cz/…IHOABYLUNSGM


  Dále se do 28. března prodlužuje účinnost krizového opatření č. 212 ze dne 26. února 2021, ve znění krizového opatření č. 292 ze dne 15. března 2021, kterým se…


 •  

  Vyhořelý dům

  Podpořte, prosím, veřejnou sbírku!

  Veřejná sbírka na dům


 •  

  Mezinárodní den žen na naší škole

  Osmého března se každoročně slaví Mezinárodní den žen. I my jsme proto na naší škole na tento krásný svátek v hodinách ruštiny nezapomněli.

  Nejvýznamnějším momentem, který se v rámci tohoto svátku zapsal do historie, byla v roce 1908 stávka švadlen v New Yorku. Švadleny bojovaly za svá práva, usilovaly o zkrácení pracovní doby, o zvýšení platu a také o hlasovací práva. Tato stávka se stala klíčovou a za švadleny se postavila Socialistická strana USA, která rozhodla o datu, který bude věnován ženám. 
   
  V Rusku je den 8. března státní svátek, který se slaví ve velkém­Ruské ženy jsou často obdarovávány opravdu </span…

 •  

  Na Valentýna jsme nezapomněli!

  Každý rok soutěžíme o nejhezčí Valentýnku. Letos sice zatím do školy nechodíme, ale rádi jsme si tento svátek připomněli.

  Paní učitelka z anglického jazyka nás vyzvala, abychom zapojili svoji fantazii a zkusili něco nakreslit, vyrobit, upéct nebo postavit. Potvrdilo se, že „Láska prochází žaludkem“. Posílali jsme fotografie různých dobrot, které jsme připravili pro své nejbližší doma.

  Tento svátek byl pro nás milou příležitostí, jak udělat radost svým kamarádům a členům rodiny.

  Žáci IV. B a V. A


 •  

  Sedmáci pečou po americku!

  Žáci 7.A a 7.B se i s panem učitelem v rámci hodin anglického jazyka s chutí pustili do pečení amerických brownies. Na chvíli se tak ze všech stali čokoholici a výsledek pečení nás mile překvapil.

  Vzhledem k letošní nepříznivé epidemiologické situaci a distanční výuce se sedmáci tento školní rok pustili při probírání tematického celku „Food“ do pečení ve svých vlastních domovech. V hodinách anglického jazyka v prostředí Google Meet jsme si s žáky nejprve osvojili základy vaření (slovní zásoba k potravinám, kvantifikátorům množství u potravin a instrukcím při vaření), načež jsme tyto vědomosti aplikovali při společném překladu originálního receptu na americké brownies. Zde si žáci uvědomili, jak náročné je v cizím jazyce popsat druhému člověku přesný postup výroby čehokoliv, zejména…


 •  

  Veřejný ochránce práv pro děti i mladé dospělé

  Máš problém s nějakým úřadem? Zacházejí s tebou jinak než s ostatními dětmi? Máš problémy v dětském domově? Pokud si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděl(a) ano, pak třeba právě pro tebe je určen „Ombudsman dětem“ zastoupený Stanislavem Křečkem a Monikou Šimůnkovou.

  Vážení rodiče, milí žáci,

  rádi bychom Vás informovali o možnosti působení veřejného ochránce práv. Veškeré informace o jeho činnosti naleznete v přiloženém letáčku. Zároveň bychom Vás chtěli nasměrovat na Youtube kanál Ombudsmana dětem, kde naleznete sérii videí týkající se působnosti veřejného ochránce práv, shrnutí způsobů, jak se na veřejného ochránce práv obrátit a jak je a bude nakládáno s příchozími podněty. Průvodkyní je dvanáctiletá Anička, která se do zpracování videa pustila v souvislosti s plněním domácího úkolu do školy. 

  <a title="Kdo je to OMBUDSMAN? " href=…


 •  

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ V TÝDNU OD 25. LEDNA 2021

  Provoz škol v týdnu od 25. ledna 2021 i nadále probíhá ve stejném režimu jako dosud, a to až do 14. 2. 2021.

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:
  - v návaznosti na prodloužení nouzového stavu Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky byla dne 22. ledna 2021 vládou České republiky prodloužena krizová opatření pro oblast školství,
  - provoz škol a školských zařízení v týdnu od 25. ledna 2021 i nadále probíhá ve stejném režimu jako dosud (viz. Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021 ZDE a v příloze této…