Aktuality ze školy

 •  

  Halloweenský den

  V pondělí 31. října 2022 oslavíme ve škole Halloween. Vyzýváme tímto všechny zaměstnance i žáky, aby přišli v tematických maskách nebo kostýmech.

  Třída, která bude mít největší počet žáků v převlečení a jejíž masky, kostýmy či líčení bude nejnápaditější, obdrží krásnou cenu (jedna cena pro nejlepší třídu na 1. stupni, jedna cena pro nejlepší třídu na 2. stupni).

  V pondělí budeme rovněž zdobit dýně, tedy kdo má možnost (např. mu roste dýně na zahrádce), přineste. Nazdobenou dýni, kterou budete dělat se svými učiteli, doneste během pondělka na vrátnici, kde bude přebrána, vystavena a kde bude také nakonec rozhodnuto, které třídě se povedlo vyrobit tu nejstrašidelnější a nejlepší dýni.

  Tak hurá do toho!

  Mgr…


 •  

  Maraton Emila Zátopka

  V pátek 14. října 2022 jsme symbolicky oslavili sto let od narození legendárního československého atleta, čtyřnásobného olympijského vítěze ve vytrvalostním běhu a manžela neméně slavné oštěpařky Dany Zátopkové, Emila Zátopka a to školním maratonem.

   

  Děti štafetovým způsobem zdolaly maratonskou vzdálenost 42,195 km! Počasí nám přálo, děti se moc snažily a byly šikovné a my děkujeme všem zúčastněným za jejich výkony. 

  Velké díky patří rovněž panu řediteli Pavlu Olšovskému a paní zástupkyni Halině Chlebkové za pomoc při realizaci 1. ročníku vydařené akce a panu učiteli Dvorskému a jeho týmu za skvělou organizaci.

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Divadelní představení Bold Rabbit

  Učíme se anglicky! Vybraní žáci naší školy navštívili ve čtvrtek 22. září 2022 anglicko-české divadelní představení „Bold Rabbit“ v KD Akord.

  Představení pojednávala o mladém zajíci, který chtěl poznat nové věci, proslavit se a něco dokázat. Proto se vydal na zkušenou do světa, kde se musel domluvit cizí řečí. Děti pečlivě poslouchaly, aby porozuměly dialogům, ve kterých se střídala česká slova s anglickými. Nadšeně tleskaly do rytmu písničkám, které doprovázely děj.

  Netradiční představení se žákům líbilo a motivovalo je k dalšímu zlepšování se v cizím jazyce.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Rekonstrukce tělocvičny je dokončena!

  Hurá, naše tělocvična je konečně hotová a nové prostory jsou tak od tohoto týdne opět připraveny k výuce hodin tělocviku a sportovek.

  Děkujeme našemu investorovi ÚMOb Jih za rekonstrukci a pevně věříme, že nám naše nová tělocvična bude dlouho sloužit.

  Mgr. Pavel Olšovský

  ředitel školy


 •  

  Nabízíme kroužek keramiky!

  Tvoříte rádi? Chtěli byste rozvinout své kreativní schopnosti přímo u nás ve škole? Pokud ano, přihlašte se do kroužku keramiky!

  Cena za jednoho žáka naší školy je 900 Kč za celý školní rok a 1350 Kč pro žáka, který nechodí k nám do školy. Keramika bude probíhat vždy ve středu v době od 13h nebo 14h (dva termíny na výběr). V případě zájmu oslovte své třídní učitele, zajistí přihlášku. A neváhejte, máme poslední volná místa.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Operace Javorníky

  V pondělí 12. září 2022 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili akce s názvem „Operace Javorníky“, která dala našim žákům pořádně do těla!

  Smyslem celého dne bylo připomenout si jednu z nejpočetnějších skupin protektorátních občanů, kteří šli na pomoc SNP (12. září – přesně 78 let poté, kdy skupina ostravských četníků překročila moravsko-slovenskou hranici). Stejnou cestou prošli i naši odvážní žáci, celkem 14.5 km v těžkém lesním terénu. Celá akce byla ukončena u pomníku SNP v obci Vrchtepla, kde všichni uctili památku četníků položením květin.

  Děkujeme všem zúčastněným žákům za aktivní zapojení se do této akce a věříme, že jste si odnesli spoustu nových zážitků. Rovněž děkujeme…


 •  

  Běh naděje

  V pátek 9. září 2022 si všichni žáci i učitelé naší školy dali v Bělském lese pořádně do těla, jelikož zde probíhal Běh naděje.

  Cílem tohoto běhu bylo proběhnout nebo projít vytyčenou trasu. Běh naděje je inspirován akcí „Běh Terryho Foxe“ a je každoročně zaměřen na podporu výzkumu rakoviny. Počasí nám vyšlo skvěle, všichni se bavili a úspěšně zdolali požadovanou trasu a my už se teď moc těšíme na další ročník!

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Informace o přijímacích zkouškách na střední školy

  Vážení rodiče a žáci, přinášíme vám přehled termínů týkajících se přijímacích zkoušek na střední školy ve školním roce 2022 / 2023. Prosíme o pečlivé seznámení se s těmito termíny a požadavky.

  Čtyřleté obory vzdělání:                                                             

  1. termín:       čtvrtek 13. dubna 2023

  2. termín:       pátek 14. dubna 2023

  Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:

  1. termín:       pondělí 17. dubna 2023

  2. termín        úterý 18. dubna 2023

  Náhradní termíny pro všechny uvedené obory:

  1. termín:       10. května 2023

  2. termín:       11. května 2023

  Jednotná přijímací zkouška se koná písemnou formou z oboru Český jazyk a literatura a oboru…


 •  

  Začátek školního roku 2022/2023

  Ve čtvrtek 1. září 2022 naše škola opět ožila dětskými hlasy. Tento den je nejvýznamnější tradičně pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa jejich života. Ale také žáci 9. třídy zažívají důležitý školní rok, neboť končí cestu základního vzdělávání.

   

  Naše nové prvňáčky s úsměvem očekávaly paní učitelky, které se na dnešní den moc těšily. Po zasednutí do lavic a prvním zvonění, všechny žáky, rodiče, pedagogický i nepedagogický personál slavnostně přivítal pan ředitel Mgr. Pavel Olšovský a ve svém projevu popřál všem mnoho úspěchů a pevné zdraví v novém školním roce.

  <span style="color: #050f25; font-family: 'Lucida Sans…


 •  

  Provoz školní družiny od 1. září 2022

  Vážení rodiče a milé děti, školní družina bude od září opět v provozu a to již od prvního školního dne (tj. 1. září 2022) od 6:00 – 16:30.

  Moc se na vás po prázdninách těšíme a doufáme, že vy také.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy