Aktuality ze školy

 •  

  Předškoláček opět startuje!

  Vážení rodiče předškoláčků, dovolujeme si Vás informovat o tom, že od středy 7. 12. 2022 v daných termínech od 16.00 – 16.45 hodin opět startuje PŘEDŠKOLÁČEK a jeho báječná putování po 13 planetách.

   

  7. 12. PLANETA RYTMIKY

  Aktivita zaměřená na vnímání rytmu. S sebou si děti přinesou přezůvky.

  <span style=…


 •  

  Vánoční dílny se blíží

  V úterý 6. prosince 2022 bude na naší škole pěkně rušno, protože nejen, že nás v tento den navštíví Mikuláš s čertem a andělem, ale v odpoledních hodinách, konkrétně od 15:30 – 17:00, proběhnou v prostorách naší školy také vánoční dílny.

   

  Všichni vyučující prvního stupně si ve svých učebnách připraví výrobky, které budou moct děti se svými rodiči přijít zkusit vyrobit a následně si je také odnést a vyzdobit si jimi svou domácnost. Zveme tímto všechny malé i velké šikuly a jejich rodiče, aby se nebáli a dorazili v co nejhojnějším počtu, budeme se na vás moc těšit!

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Žákovská rada se opět rozjela!

  V pondělí 28. 11. 2022 proběhla první schůzka členů žákovské rady v tomto školním roce.

  Na programu dne bylo kromě úvodního přivítání nových členů např. projednání možnosti digitálních hodin na chodbách či změny melodie školního zvonění a dále byl také jednomyslně odsouhlasen plán akcí do konce kalendářního roku a další důležité věci. 

  O veškeré činnosti naší žákovské rady budeme průběžně informovat a už teď se moc těšíme na vzájemnou spolupráci.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Pronájem tělocvičny

  ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 13, nabízí k dlouhodobému pronájmu malou tělocvičnu (velikost tělocvičny š. 12 m x d. 15 m). Tělocvična je po celkové rekonstrukci.

  Je vybavena basketbalovými koši, sítěmi na nohejbal, volejbal, badminton. Cena za pronájem: aktivity dospělí 350 Kč/hodinu; aktivity dětí 250 Kč/hod. Šatny, WC k dispozici.

  Nabízené časy:

  Po: 14 –15, 15 –16, 16 –17

  Út: 14 –15, 15 –16, 16 –17, 17 –18, 18 –19

  Pá: 15 –16, 16 –17

  V případě zájmu kontaktujte p. Diopanovou Květoslavu tel. 722 965 974, e-mail: kvetoslava.diopanova@zskosmonautu13.cz

  Mgr. Pavel Olšovský, MBA

  ředitel školy


 •  

  Halloweenský den

  V pondělí 31. října 2022 oslavíme ve škole Halloween. Vyzýváme tímto všechny zaměstnance i žáky, aby přišli v tematických maskách nebo kostýmech.

  Třída, která bude mít největší počet žáků v převlečení a jejíž masky, kostýmy či líčení bude nejnápaditější, obdrží krásnou cenu (jedna cena pro nejlepší třídu na 1. stupni, jedna cena pro nejlepší třídu na 2. stupni).

  V pondělí budeme rovněž zdobit dýně, tedy kdo má možnost (např. mu roste dýně na zahrádce), přineste. Nazdobenou dýni, kterou budete dělat se svými učiteli, doneste během pondělka na vrátnici, kde bude přebrána, vystavena a kde bude také nakonec rozhodnuto, které třídě se povedlo vyrobit tu nejstrašidelnější a nejlepší dýni.

  Tak hurá do toho!

  Mgr…


 •  

  Maraton Emila Zátopka

  V pátek 14. října 2022 jsme symbolicky oslavili sto let od narození legendárního československého atleta, čtyřnásobného olympijského vítěze ve vytrvalostním běhu a manžela neméně slavné oštěpařky Dany Zátopkové, Emila Zátopka a to školním maratonem.

   

  Děti štafetovým způsobem zdolaly maratonskou vzdálenost 42,195 km! Počasí nám přálo, děti se moc snažily a byly šikovné a my děkujeme všem zúčastněným za jejich výkony. 

  Velké díky patří rovněž panu řediteli Pavlu Olšovskému a paní zástupkyni Halině Chlebkové za pomoc při realizaci 1. ročníku vydařené akce a panu učiteli Dvorskému a jeho týmu za skvělou organizaci.

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Divadelní představení Bold Rabbit

  Učíme se anglicky! Vybraní žáci naší školy navštívili ve čtvrtek 22. září 2022 anglicko-české divadelní představení „Bold Rabbit“ v KD Akord.

  Představení pojednávala o mladém zajíci, který chtěl poznat nové věci, proslavit se a něco dokázat. Proto se vydal na zkušenou do světa, kde se musel domluvit cizí řečí. Děti pečlivě poslouchaly, aby porozuměly dialogům, ve kterých se střídala česká slova s anglickými. Nadšeně tleskaly do rytmu písničkám, které doprovázely děj.

  Netradiční představení se žákům líbilo a motivovalo je k dalšímu zlepšování se v cizím jazyce.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Rekonstrukce tělocvičny je dokončena!

  Hurá, naše tělocvična je konečně hotová a nové prostory jsou tak od tohoto týdne opět připraveny k výuce hodin tělocviku a sportovek.

  Děkujeme našemu investorovi ÚMOb Jih za rekonstrukci a pevně věříme, že nám naše nová tělocvična bude dlouho sloužit.

  Mgr. Pavel Olšovský

  ředitel školy


 •  

  Nabízíme kroužek keramiky!

  Tvoříte rádi? Chtěli byste rozvinout své kreativní schopnosti přímo u nás ve škole? Pokud ano, přihlašte se do kroužku keramiky!

  Cena za jednoho žáka naší školy je 900 Kč za celý školní rok a 1350 Kč pro žáka, který nechodí k nám do školy. Keramika bude probíhat vždy ve středu v době od 13h nebo 14h (dva termíny na výběr). V případě zájmu oslovte své třídní učitele, zajistí přihlášku. A neváhejte, máme poslední volná místa.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Operace Javorníky

  V pondělí 12. září 2022 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili akce s názvem „Operace Javorníky“, která dala našim žákům pořádně do těla!

  Smyslem celého dne bylo připomenout si jednu z nejpočetnějších skupin protektorátních občanů, kteří šli na pomoc SNP (12. září – přesně 78 let poté, kdy skupina ostravských četníků překročila moravsko-slovenskou hranici). Stejnou cestou prošli i naši odvážní žáci, celkem 14.5 km v těžkém lesním terénu. Celá akce byla ukončena u pomníku SNP v obci Vrchtepla, kde všichni uctili památku četníků položením květin.

  Děkujeme všem zúčastněným žákům za aktivní zapojení se do této akce a věříme, že jste si odnesli spoustu nových zážitků. Rovněž děkujeme…