Aktuality ze školy

 •  

  Provoz sekretariátu a podatelny v době letních prázdnin

  Vážení rodiče, níže uvádíme otevírací dobu podatelny a sekretariátu v průběhu letních prázdnin 2022 a probíhajících rekonstrukcí.

  Pondělí- pátek: 8:00 – 12:00 hod.

  Dne 4. 7.2022 a 26.8.2022 bude sekretariát uzavřen, podatelna pouze pro příjem požadavků v listinné podobě.

  Od 1. 8.2022 do 16. 8.2022 bude provoz podatelny a sekretariátu omezen z technických důvodů.

  Děkujeme za pochopení a spolupráci.


 •  

  Rekonstrukce tělocvičny

  Vážení rodiče a přátelé školy, s radostí vám oznamujeme, že jsme v tomto týdnu úspěšně zahájili rozsáhlou rekonstrukci naší tělocvičny.

  Rekonstrukci bereme opravdu z gruntu a tělocvična se tak dočká nejen nové podlahy, ale i veškerého obložení a dalších prvků (např. nových žebřin apod.). Pevně věříme, že se nám podaří rekonstrukci dokončit co nejdříve a děti se tak už od příštího školního roku budou moct těšit na hodiny tělesné výchovy ve zbusu nových a moderních prostorech. 

  Zároveň bychom chtěli moc poděkovat ÚMOb Ostrava-Jih za financování a opravu naší tělocvičny.

  Mgr. Pavel Olšovský

  ředitel školy


 •  

  Prázdniny na Jihu

  Vážení rodiče, nevíte, co dělat s dětmi o letních prázdninách?

  Inspiraci můžete nalézt v přiloženém letáčku.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Provoz školní družiny 29. června 2022

  Vážení rodiče našich družinových dětí, oznamujeme vám, že v poslední školní den tohoto šk. roku, tj. 29. 6. 2022, bude školní družina v provozu v době 6:00 – 9:45 a poté po hromadném návratu z kino Luna do 16:30.

  Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vaše děti. 

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Důležité termíny k řádnému ukončení šk. roku 2021/2022

  Vážení rodiče a žáci, prosíme o prostudování důležitých termínů a informací, které se týkající blížícího se zakončení aktuálního školního roku.

  Děkujeme za spolupráci.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Den dětí na 2. stupni

  Také 2. stupeň si užil svůj Dětský den. V pátek jsme zhlédli filmové představení letošního premiérového filmu Krotitelé duchů: Odkaz.

  Ve filmu se přestěhuje svobodná matka se dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček. Děj měl plno překvapivých scén, takže se určitě mnozí příjemně bavili a mnohdy i lekali. Film se líbil a určitě to bylo milé zpříjemnění svátku dětí.
   
  Mgr. Jana Ryzáková
  organizátorka akce

 •  

  Projekt „Křestní jména“

  Žáci 9. B se v hodinách českého jazyka zabývali výzkumem vlastních jmen. Nejprve se věnovali svému křestnímu jménu, jeho významu, důvodu, proč rodiče vybrali právě to jejich.

  Žáci si poté sepsali všechny varianty a obměny svého jména. Uváděli, kterou variantu mají nejraději a při které zbystří, protože tuší průšvih.

  Druhou částí projektu byl průzkum teoretické roviny pravidel volby křestního jména dětí v ČR. Protože budou sami v budoucnu rodiči, už vědí, co brát v úvahu a čím se mají řídit.

  Poslední část projektu se věnovala křestním jménům žáků naší školy. Žáci na podkladě seznamů křestních jmen v jednotlivých třídách zjišťovali četnost dívčích a chlapeckých jmen, jejich varianty, případně zvláštnosti. Jste zvědaví, jak průzkum dopadl? Zjistíte…


 •  

  Zápis pro děti z Ukrajiny

  Vážení rodiče, termín zápisu na naši základní školu pro cizince z Ukrajiny je dne 6. a 7. 6. 2022 od 8.00 do 16.00 hod. Těšíme se na setkání s Vámi.

  Шановні батьки, термін зарахування в нашу початкову школу для іноземців з України – 06.06.2022 та 07.06.2022 року з 8:00 до 16:00 год.

  З нетерпінням чекаємо зустрічі з Вами.

  Mgr. Pavel Olšovský

  ředitel školy


 •  

  Žáci IV. A prokazovali své znalosti z dopravní výchovy

  Ve středu 4. května navštívili žáci ze třídy IV. A společně s paní učitelkou Klempovou středisko dopravní výchovy v Ostravě – Hrabůvce.

  Nejprve si připomněli pravidla silničního provozu a pak je čekal test. Aby získali průkaz cyklisty, museli získat aspoň 15 bodů. V poslední vyučovací hodině žáci prokazovali dovednost jezdit na kole a dodržovat pravidla v praxi. Průkaz cyklisty získali zatím jen tři chlapci, ale to nevadí, ostatní budou mít šanci v příštím školním roce.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Dopravní soutěž Mladý cyklista 2022

  V pátek 29. 4. 2022 se konalo oblastní kolo dopravní soutěže Mladý cyklista 2022. Za naši školu byli vysláni 4 žáci pátých tříd a 4 žáci sedmých tříd, doprovod jim dělala paní asistentka Sabina Dostálová.

  Čtyřčlenné týmy bojovaly v náročných disciplínách – psali test s dopravní tématikou, jezdili na kole dle pravidel silničního provozu, poskytli první pomoc zraněnému (figurant) a předvedli také jízdu zručnosti.

  Dan, Terka, Patricie a Honza z pátých tříd se umístili na 6. místě. O příčku výš, tedy 5. místo, obsadili naši sedmáci ve složení Dan, David, Míša a Lucka.

  Kromě drobné ceny si ze soutěže kluci a holky odnesli cenné zkušenosti a mnoho zážitků.

  Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k hezkým výsledkům.

  Mgr. Halina Chlebková<…