Aktuality ze školy

 •  

  Předškoláček na Planetě pohybu

  Dne 25. 1. 2023 se Předškoláček konal v tělocvičně a tentokrát dal všem pořádně do těla. Na Planetě pohybu se sešlo 25 dětí z mateřské školy.

  Na začátku hodiny si děti oběhly dvakrát tělocvičnu, aby se zahřály. Následovala rozcvička v kruhu, při které jsme si zahráli na opičky. Při hře na molekuly děti prokázaly, že umí počítat do dvou i tří. V roli opiček děti setrvaly i nadále a odvážně se pustily do zdolání překážkové dráhy. Přebíhaly a přeskakovaly lavičku, vylézaly na žebřiny, na žíněnce válely sudy a předvedly kotoul, přeskakovaly obruče a podlézaly branky. Nakonec si dvě družstva ve štafetě předávaly míč nad hlavou. Vítězům jsme zatleskali a rozloučili jsme se.

  <p…

 •  

  Červený den

  Nezapomeňte prosím, že v pátek 27. ledna 2023 bude na naší škole probíhat červený den.

  Těšíme se na vás a vaše kreativní oblečky a doplňky. Která třída bude tentokrát nejlepší?

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Změna v čase i způsobu organizace Předškoláčka

  Vážení rodiče, děti a zájemci o studium na naší škole, rádi bychom Vás informovali, že dochází ke změně organizace Předškoláčka.

  Vaše děti z naší MŠ budou od středy 25. ledna 2023 přivedeny do naší školy, kde pro ně bude v čase od 14:45 – 15:30 probíhat připravený výukový program, aby si udělaly lepší představu, na co se od září mohou těšit. Rodiče, kteří se budou chtít této akce zúčastnit se svým dítětem, jsou samozřejmě také vítáni.

  Po skončení akce prosíme všechny rodiče o vyzvednutí svých dětí ve vestibulu naší školy.

  Děkujeme za pochopení.

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Přistáli jsme na Planetě přírody

  I tentokrát přivítali zkušenější starší žáci z 9. tříd malé předškoláčky v odborné učebně přírodopisu na 3. patře naší školy.

  S jejich pomocí si vyzkoušeli celou řadu aktivit a her. Pod mikroskopem pozorovali blechu, veš a křídlo včely. Poznávali vybrané ptactvo a spárkatou zvěř naší krajiny. Nebáli se ani figuríny torza lidského těla. Na ní se seznámili s umístěním vnitřních orgánů člověka a po jejich rozložení je dokázali správně umístit zpět do dutiny břišní. Ti nejstatečnější si dokonce podali ruku i s kostlivcem. 

  Už nyní se těšíme na středu 18. ledna 2023, kdy Vás srdečně zveme na Planetu origami, kde si předškoláci naší MŠ z oddělení Sluníčko i Motýlek procvičí jemnou motoriku.


 •  

  Předškoláček na Planetě s oponou

  Putování našich předškoláčků úspěšně vstoupilo do nového kalendářního roku. Ve středu 4. ledna 2023 se děti sešly na Planetě s oponou.

  V divadle je důležité umět pracovat s hlasem. A ten svůj si děti hned na začátku vyzkoušely při zpěvu písniček předkoláčků.  

  A pak už se vyprávělo a koukalo a tvořilo a hrálo. Hercem se nestaly samotné děti, ale jejich vlastnoručně vytvořené loutky pejsků a kočiček. Každá loutka dostala originální barevnou zástěrku a mohla se rovnou pustit do hraní příběhu o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort.

  Natka, Natálka, Vítek, Emička, Kája i mladší sourozenec Vojtíšek si zvolili svou roli a společně…


 •  

  Předškoláček na Planetě kreativity

  Ve středu 14. prosince 2022 v odpoledních hodinách navštívili naší školu malí předškoláčci z mateřské školky společně se svými rodiči a sourozenci. Protože se do školy děti těší, byly šťastné, že si mohly vyzkoušet, i to, jak se sedí ve školních lavicích.

   

  Potom se s radostí 5 děvčátek – dvě Emičky, Terezka, Eliška a Nikolka a 3 chlapci – Kubík, Štěpánek a Pája pustili do práce.

  Děti si na výkres obkreslily podle předlohy (šablony) krásnou kočičku, dokreslily očička, čumáček, fousky a kočičku si potom každý sám musel vystřihnout. Všechny děti měly připravenou vlnu, holčičky růžovou a chlapci zelenou a omotávaly kočičce krk tak dlouho, až z toho vznikla šála pro kočičku, aby jí nebyla zima.

  Za okny třídy krásně sněžilo a my s dětmi jsme si povídali o tom, jestli se těší do školy, co dělají rády a některé děti nám…


 •  

  Vánoční jarmark navodil atmosféru Vánoc

  V úterý 13. prosince 2022 uspořádali žáci naší školy s pomocí svých učitelů tradiční Vánoční jarmark.

   

  Stalo se již tradicí, že se v předvánočním čase koná v naší škole Vánoční jarmark. Chodby a třídy jsou v odpoledních hodinách svědky čilého ruchu, kdy jsou posety prodejními stolečky, na nichž děti hrdě vystavují své výrobky, které vytvořily sami nebo za pomoci rodičů. Dospělí pak dojatě kroutí hlavou nad nápaditostí tvůrců a mnohdy jim nestačí ruce, kolik dárečků a vánočních předmětů si odnášejí s sebou domů.


 •  

  Přípravy na Vánoční jarmark finišují

  V úterý 13. prosince 2022 se naše škola zcela zahalí do vánočního závoje, jelikož proběhne dlouho plánovaná a všemi oblíbená akce – Vánoční jarmark.

   

  Všechny třídy na škole budou mít na škole své stanoviště, kde budou nabízet a prodávat rozličné pochutiny nebo výrobky s vánoční tématikou.

  Ještě nevíte, co pod stromeček? Nebo si chcete zkrášlit svou domácnost? Nebo snad máte zájem o to načerpat trochu síly, elánu a atmosféru na nadcházejcící vánoční svátky? Pak je Vánoční jarmark přímo pro vás!

  Srdečně zveme všechny rodiče i děti, vaše známé, příbuzné, naše absolventy i přátele školy, k účasti na této každoroční vánoční akci. Bude to stát za to!

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce…


 •  

  Předškoláček odstartoval na Planetě rytmiky!

  První letošní zastávkou našich předškoláčků se stala ve středu 7. prosince 2022 Planeta rytmiky.

   

  Na této planetě se děti měly naučit novou říkanku o zelí a zvířátkách. Tomu předcházela příprava v podobě povídání o kočkách, psech, králících a zajících. Ujasnili jsme si, jak se nazývají jejich mláďata, kde a jak žijí. Pak následovalo naučení textu a rytmický doprovod hrou na vlastní tělo a na rytmické nástroje.

  Děti byly moc šikovné a brzy říkanku i s doprovodem zvládly. Poté si prohlédly obě první třídy  a dokonce si zkusily řešit úkol z matematiky.

  Děti si zábavné odpoledne…


 •  

  Vánoční dílny se moc povedly!

  V úterý 6. prosince 2022 se na naší škole také konaly vánoční dílny, které se činily velkému zájmu rodičů a dětí.

   

  Všichni učitelé prvního stupně si připravili ve svých třídách stanoviště, kde si děti se svými rodiči mohli přijít vyrobit například originální papírovou tašku, vánočního skřítka, andělíčka, svícen či baňku. 

  Akce byla opravdu úspěšná a my jsme moc rádi, že vás přišlo tolik a že jste vytvořili tolik pěkných vánočních věcí. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bylo stanoviště ve školní kuchyňce, kde se v průběhu odpoledne postupně vytvořila velká fronta a děti se výrobou nepečených kokosových kuliček a banánovými jednohubkami v čokoládě krásně navnadily na…