Aktuality ze školy

 •  

  Tancem žila celá škola

  Ve středu 16. května 2018 se naše škola vrtěla do rytmu. Slibovaný Rytmix se stal skutečností.

  Sami jsme byli překvapeni, kolik žáků naší školy přijalo výzvu „Vstávat a tančit“. 

  Když k nám ve středu přijela natáčet Česká televize, do tancování se pustilo 100 žáků prvního a druhého stupně! Tanečním parketem se stala travnatá plocha, tělocvična i některé třídy. Školou se nesla muzika a nadšení z tanečního pohybu. 

  A jak se nám dařilo? To můžete sami posoudit v pátek 29. června v 18 hodin na Déčku. V hlavní roli Rytmixu budou KOSMONAUTI ze 13ky Usmívající se

  <a…


 •  

  Prvňáčci umí pečovat o své zdraví

  V pátek 4. května 2018 prožili žáci 1. A nevšední den. Nestrávili ho ve škole, ale zapojili se do Dne zdraví na SOŠZ v Ostravě – Vítkovicích.

  V pátek 4. května 2018 prožili žáci 1. A nevšední den. Nestrávili ho ve škole, ale zapojili se do Dne zdraví na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě – Vítkovicích.

  Na Den zdraví s tématem „Já i mí kamarádi, chceme umět pečovat o své zdraví“ kráčeli nejen v doprovodu dospělých, ale také svých plyšových kamarádů, kteří jim pomohli s pochopením různých situací kolem zdraví člověka. Dokonce se na chvíli…


 •  

  Zúčastnili jsme se dopravní soutěže Mladý cyklista

  Na konci dubna strávili páteční slunečný den vybraní žáci 5. a 7. tříd na obvodním kole soutěže mladých cyklistů.

  Dopravní soutěž probíhala ve dvou kategoriích na dopravním hřišti ZŠ A. Kučery v Ostravě – Hrabůvce, kde soutěžící prokazovali praktické dovednosti a teoretické znalosti ve 4 disciplínách – v jízdě na dopravním hřišti dle silničních pravidel, v jízdě zručnosti, v testech z dopravní výchovy a ve znalostech zdra­vovědy.

  <p…

 •  

  Školní laťka 2018 zná své vítěze

  V pondělí 23. dubna 2018 proběhly tradiční závody ve skoku vysokém žáků 4. – 9. tříd.

  Atleti podávali skvělé výkony, diváci vytvořili perfektní atmosféru… 

  <span style="color: #000000; font-family: Times New Roman…


 •  

  Sběrová akce JARO 2018

  Od 9. do 18. dubna 2018 proběhla jarní sběrová soutěž, do které se zapojilo 187 žáků naší školy.

  Nasbírali jsme celkem 13 072 kg papíru, z toho 681 kg učitelé a zaměstnanci školy.

  Poděkování patří všem žákům, učitelům i zaměstnancům školy, kteří se do akce aktivně zapojili nebo pomáhali při její organizaci.

  Sběr JARO 2018 - výsledky

   

  <a href="/images/fo­togalerie/2017–2018/sber_jaro_2018_vys­ledky_trid-1…


 •  

  Souboj čtenářů 2018

  Naše škola je zapojená do celostátní kampaně na podporu četby knih „Rosteme s knihou“. V rámci tohoto projektu probíhá řada akcí a soutěží, mezi nimi i Souboj čtenářů.

  V tomto klání žáci 6. tříd a odpovídajících ročníků gymnázií načítají vybrané tituly, k nimž pak v den samotné soutěže dostávají otázky. Letošní on-line kolo proběhlo v pondělí 16. dubna. Jsme zvědaví, jak si náš tým v konkurenci stovky dalších z celé republiky vedl…


 •  

  Turistický kroužek si vyšlápl k přehradě Šance

  Zdravíme všechny fandy našich stránek. Naše dubnová cesta vedla tradičně vlakem do Beskyd. Tentokráte jsme se vydali k hrázi největší beskydské přehrady Šance. První zastávka patřila Ráji dřevěných soch, kde jsme si to pořádně užili (viz fotografie). Taky se nám podařilo vyfotit si Lysou horu z vlaku, říkáte si – co na tom – ale bylo to z místa strojvůdce.

  Využili jsme značení červených medvědích tlapek, které nás dovedlo k lanovému centru…


 •  

  Aprílový Den naruby 2018

  Už se na naší škole stalo zvykem, že 1. dubna – na apríla – se ve škole dějí věci naopak. Ve třídách se objeví úplně jiní vyučující, než na které jsou žáci zvyklí.

  Jenže v letošním roce připadl 1. duben na neděli a ještě k tomu velikonoční, takže do školy jsme přišli až v úterý 3. dubna. To ale vůbec nevadilo, 1. vyučovací hodinu do 9. třídy vstoupili žáci, kteří se pokusili „nahradit“ paní učitelku. Byli to žáci 5. tříd a měli to hodně těžké, protože museli předstoupit před své nejstarší spolužáky. Žáci 9. třídy si zkusili učení u našich nejmenších v 1. třídě.

  Učitelé z řad…


 •  

  Pythagoriáda 2017/2018 - školní kolo

  Začátkem dubna 2018 proběhlo na naší škole školní kolo PYTHAGORIÁDY. Této soutěže se zúčastnili žáci 5. – 8. tříd. V soutěži bylo 15 logických příkladů, každý příklad byl hodnocen jedním bodem. Úspěšný řešitel musel získat 10 a více bodů.

  Školního kola se zúčastnilo celkem 31 žáků prvního stupně, z toho bylo 7 úspěšných řešitelů, a 27 žáků druhého stupně. 

  V kategorii 5. tříd se na prvním místě umístila Lada Srpová z 5. A s…


 •  

  Vlastivědný kroužek vyrazil o víkendu do divadla

  Do divadla chodíváme se školou nebo občas také s rodiči a prarodiči, ale tato návštěva měla být trochu netradiční. Jednou za rok totiž Divadlo loutek pořádá „Den otevřených dveří“ a zve návštěvníky všech věkových kategorií k sobě na prohlídku celého divadla. Proč tedy nabídku nepřijmout? A tak i když byla neděle, 8. 4. 2018, vlastivědný kroužek vyrazil opět do centra Ostravy.
  Ujali se nás průvodci Hana a pan Tomáš, který nosil na…