Aktuality ze školy

 •  

  Prvňáčci umí pečovat o své zdraví

  V pátek 4. května 2018 prožili žáci 1. A nevšední den. Nestrávili ho ve škole, ale zapojili se do Dne zdraví na SOŠZ v Ostravě – Vítkovicích.

  V pátek 4. května 2018 prožili žáci 1. A nevšední den. Nestrávili ho ve škole, ale zapojili se do Dne zdraví na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě – Vítkovicích.

  Na Den zdraví s tématem „Já i mí kamarádi, chceme umět pečovat o své zdraví“ kráčeli nejen v doprovodu dospělých, ale také svých plyšových kamarádů, kteří jim pomohli s pochopením různých situací kolem zdraví člověka. Dokonce se na chvíli…


 •  

  Zúčastnili jsme se dopravní soutěže Mladý cyklista

  Na konci dubna strávili páteční slunečný den vybraní žáci 5. a 7. tříd na obvodním kole soutěže mladých cyklistů.

  Dopravní soutěž probíhala ve dvou kategoriích na dopravním hřišti ZŠ A. Kučery v Ostravě – Hrabůvce, kde soutěžící prokazovali praktické dovednosti a teoretické znalosti ve 4 disciplínách – v jízdě na dopravním hřišti dle silničních pravidel, v jízdě zručnosti, v testech z dopravní výchovy a ve znalostech zdra­vovědy.

  <p…

 •  

  Školní laťka 2018 zná své vítěze

  V pondělí 23. dubna 2018 proběhly tradiční závody ve skoku vysokém žáků 4. – 9. tříd.

  Atleti podávali skvělé výkony, diváci vytvořili perfektní atmosféru… 

  <span style="color: #000000; font-family: Times New Roman…


 •  

  Sběrová akce JARO 2018

  Od 9. do 18. dubna 2018 proběhla jarní sběrová soutěž, do které se zapojilo 187 žáků naší školy.

  Nasbírali jsme celkem 13 072 kg papíru, z toho 681 kg učitelé a zaměstnanci školy.

  Poděkování patří všem žákům, učitelům i zaměstnancům školy, kteří se do akce aktivně zapojili nebo pomáhali při její organizaci.

  Sběr JARO 2018 - výsledky

   

  <a href="/images/fo­togalerie/2017–2018/sber_jaro_2018_vys­ledky_trid-1…


 •  

  Souboj čtenářů 2018

  Naše škola je zapojená do celostátní kampaně na podporu četby knih „Rosteme s knihou“. V rámci tohoto projektu probíhá řada akcí a soutěží, mezi nimi i Souboj čtenářů.

  V tomto klání žáci 6. tříd a odpovídajících ročníků gymnázií načítají vybrané tituly, k nimž pak v den samotné soutěže dostávají otázky. Letošní on-line kolo proběhlo v pondělí 16. dubna. Jsme zvědaví, jak si náš tým v konkurenci stovky dalších z celé republiky vedl…


 •  

  Turistický kroužek si vyšlápl k přehradě Šance

  Zdravíme všechny fandy našich stránek. Naše dubnová cesta vedla tradičně vlakem do Beskyd. Tentokráte jsme se vydali k hrázi největší beskydské přehrady Šance. První zastávka patřila Ráji dřevěných soch, kde jsme si to pořádně užili (viz fotografie). Taky se nám podařilo vyfotit si Lysou horu z vlaku, říkáte si – co na tom – ale bylo to z místa strojvůdce.

  Využili jsme značení červených medvědích tlapek, které nás dovedlo k lanovému centru…


 •  

  Aprílový Den naruby 2018

  Už se na naší škole stalo zvykem, že 1. dubna – na apríla – se ve škole dějí věci naopak. Ve třídách se objeví úplně jiní vyučující, než na které jsou žáci zvyklí.

  Jenže v letošním roce připadl 1. duben na neděli a ještě k tomu velikonoční, takže do školy jsme přišli až v úterý 3. dubna. To ale vůbec nevadilo, 1. vyučovací hodinu do 9. třídy vstoupili žáci, kteří se pokusili „nahradit“ paní učitelku. Byli to žáci 5. tříd a měli to hodně těžké, protože museli předstoupit před své nejstarší spolužáky. Žáci 9. třídy si zkusili učení u našich nejmenších v 1. třídě.

  Učitelé z řad…


 •  

  Pythagoriáda 2017/2018 - školní kolo

  Začátkem dubna 2018 proběhlo na naší škole školní kolo PYTHAGORIÁDY. Této soutěže se zúčastnili žáci 5. – 8. tříd. V soutěži bylo 15 logických příkladů, každý příklad byl hodnocen jedním bodem. Úspěšný řešitel musel získat 10 a více bodů.

  Školního kola se zúčastnilo celkem 31 žáků prvního stupně, z toho bylo 7 úspěšných řešitelů, a 27 žáků druhého stupně. 

  V kategorii 5. tříd se na prvním místě umístila Lada Srpová z 5. A s…


 •  

  Vlastivědný kroužek vyrazil o víkendu do divadla

  Do divadla chodíváme se školou nebo občas také s rodiči a prarodiči, ale tato návštěva měla být trochu netradiční. Jednou za rok totiž Divadlo loutek pořádá „Den otevřených dveří“ a zve návštěvníky všech věkových kategorií k sobě na prohlídku celého divadla. Proč tedy nabídku nepřijmout? A tak i když byla neděle, 8. 4. 2018, vlastivědný kroužek vyrazil opět do centra Ostravy.
  Ujali se nás průvodci Hana a pan Tomáš, který nosil na…

 •  

  Úspěch našich mladých matematiků

  V tomto školním roce žáci 5. tříd úspěšně zkoušejí své matematické dovednosti v různých matematických soutěžích. V březnu to byl matematický KLOKAN.

  Matematický KLOKAN se letos konal v období jarních prázdnin. Vzhledem k tomuto termínu se školního kola zúčastnily jen 4. a 5. ročníky, které si termín posunuly na 9. března.

  Celkem jsme měli 85 řešitelů, ale nejlepších výsledků dosáhly sestry Stela Srpová 5. A – 114 bodů, Lada Srpová 5. A – 109 bodů a Lenka Srpová 4. A – 87 bodů, jejíž skóre vyrovnala Anna Fabiánová z 5. A.

  Po zapracování výsledků našich nejlepších žáků v rámci celé Ostravy, nám bylo oznámeno, že se Stela umístila na 3. místě z celkového počtu 2 869 žáků 4. a 5. tříd. Gratulujeme.