Aktuality ze školy

 •  

  Vlastivědný kroužek vyrazil o víkendu do divadla

  Do divadla chodíváme se školou nebo občas také s rodiči a prarodiči, ale tato návštěva měla být trochu netradiční. Jednou za rok totiž Divadlo loutek pořádá „Den otevřených dveří“ a zve návštěvníky všech věkových kategorií k sobě na prohlídku celého divadla. Proč tedy nabídku nepřijmout? A tak i když byla neděle, 8. 4. 2018, vlastivědný kroužek vyrazil opět do centra Ostravy.
  Ujali se nás průvodci Hana a pan Tomáš, který nosil na…

 •  

  Úspěch našich mladých matematiků

  V tomto školním roce žáci 5. tříd úspěšně zkoušejí své matematické dovednosti v různých matematických soutěžích. V březnu to byl matematický KLOKAN.

  Matematický KLOKAN se letos konal v období jarních prázdnin. Vzhledem k tomuto termínu se školního kola zúčastnily jen 4. a 5. ročníky, které si termín posunuly na 9. března.

  Celkem jsme měli 85 řešitelů, ale nejlepších výsledků dosáhly sestry Stela Srpová 5. A – 114 bodů, Lada Srpová 5. A – 109 bodů a Lenka Srpová 4. A – 87 bodů, jejíž skóre vyrovnala Anna Fabiánová z 5. A.

  Po zapracování výsledků našich nejlepších žáků v rámci celé Ostravy, nám bylo oznámeno, že se Stela umístila na 3. místě z celkového počtu 2 869 žáků 4. a 5. tříd. Gratulujeme.


 •  

  Předškoláček s pokusy v televizi

  Na poslední březnovou středu připravily paní učitelky pro budoucí prvňáčky zábavné pokusy z oblasti přírodních věd.

  Pod mikroskopem společně pozorovali třeba motýlí křídlo a odvážnější i pavoučí nohu. Poznávali lidské tělo, zkoumali sílu magnetů a taky nafukovali balónky bez jediného fouknutí!!! Jak? Postačí plastová láhev, kypřicí prášek do pečiva a ocet. 
  Vše natáčela televize Polar! Zhlédněte reportáž na odkazu:
  https://polar.cz/…4-2018-16-44

  <a href=„http://­kosmonauti13.raj­ce.idnes.cz/Pred­skolacek_2018_Poz­navame/“…


 •  

  Velikonoční jarmark 2018

  V pondělí 26. 3. 2018 jsme připravili pro děti, rodiče i všechny další zájemce tradiční předvelikonoční jarmark.

  Pomlázky se pletly, perníčky se pekly a těch krásných výrobků kolik se sešlo … 

   

   

   

   

  http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/…armark_2018/


 •  

  Nocovali jsme s Andersenem

  V pátek 23. března 2018 odpoledne se do školy vrátili naši prvňáčci a druháčci. Čekala je Noc s Andersenem plná nevšedních zážitků.

  Všichni se moc těšili. Strávit čas ve škole pozdě odpoledne, a dokonce v noci, to se hned tak každému nepoštěstí. 

  Hlavním tématem letošního ročníku bylo Povídání o pejskovi a kočičce, ale nejen to. Paní učitelky připravily pro děti zajímavý program, pohádky, hry nebo tajemnou cestu ztichlou, večerem přikrytou školou. Třídy se pak proměnily v útulné ložnice a do snu děti přenesly kouzelné příběhy.

  Ani bříška nestrádala, maminky totiž připravily chutnou večeři i snídani. Moc děkujeme.

  https:/…


 •  

  Březnová vycházka turistického kroužku

  Tentokráte jsme zamířili k vodopádům říčky Satiny. Že nevíte, kde to je? Nevadí. Připravili jsme si pro vás stručný popis cesty a několik fotografií.

  Tak nejprve si „musíte vybrat“ pěkný slunečný den, který všem vyloudí úsměv na tváři a dodá tolik potřebnou energii na výstup. Z Frýdlantu nad Ostravicí (355 m n. v.) je to stále nahoru, to znamená, že…


 •  

  Předškoláčci společně tvořili

  Ve středu 21. března 2018 se předškoláčci sešli v naší učebně výtvarných činností, kde stříhali, lepili, malovali a navlékali… Jejich povedené výrobky si prohlédněte na fotkách!

  Za originální nápady a pomocnou ruku děkujeme paní učitelce Šosté i Gieckové.

  Příští setkání 28. 3. bude plné přírodovědných pokusů, tak určitě přijďte…

  http:/…


 •  

  Vlastivědný kroužek vyrazil do přírody

  V úterý 20. 3. 2018 , 1. jarní den  jsme měli naplánovanou vycházku k Polaneckým rybníkům. Počasí a nemoce ale vykonaly své. Sešly jsme se jen 4 holky, a protože byla opravdu velká zima, paní učitelka nabídla jinou alternativu, a to vycházku do lesoparku Bělský les. Z informačních tabulí jsme se dozvěděly, jaké lesní vegetační stupně v lesoparku jsou, jací jsou obyvatelé lesa, jak by se lidé měli k lesu chovat. Viděly jsme solární panel, který nabíjí jednu z informačních tabulí, ale protože sluníčko nesvítilo, musely bychom samy ručně točit klikou, aby se nám nějaká informace ukázala :-).…


 •  

  Předškoláček sportoval

  Ve středu 7. března 2018 jsme u nás ve škole přivítali předškoláčky při společném sportování. 

   

  http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/…_Sportovani/


   


 •  

  Maskot školy ožil

  Na prvním Předškoláčkovi ve sportovním duchu ožil dne 7. 3. 2018 v 16:00 hodin maskot školy. Kosmonaut dostal jméno Viktor Kosman a my mu přejeme šťastný život v přátelském prostředí naší školy. 
  Hvězdný život, pane Kosmane!