Aktuality ze školy

 •  

  Recitační soutěž se povedla

  V úterý odpoledne dne 21. února 2023 proběhl na 1. stupni naší školy další ročník tradiční recitační soutěže, které se zúčastnilo 18 dětí z prvních, druhých, třetích a pátých tříd. S malými recitátory jsme strávili krásné odpoledne plné básniček.

  A jak to celé dopadlo? V první kategorii menších dětí z prvních a druhých tříd se na 1. místě umístila Monika Nováková ze třídy 2.A s básničkou O pile. Druhé místo obsadila Rozálka Němcová ze třídy 1.A a třetí místo získala Natálka Studená ze třídy 2.B. Ve druhé kategorii větších dětí ze třetích a pátých tříd je pořadí takovéto: První místo získala Natálka Gregorová ze třídy 3.A s básničkou O cestách dlouhých bílých mraků, druhé místo obsadil Matěj Václavík také ze 3.A a třetí místo si vyrecitovala Tamara Turtáková ze třídy 3.B. Vítězové si odnesli a spoustu hezkých cen a všichni…


 •  

  Branky, body, vzpomínky s Janem Kollerem

  Jan Koller je bývalý český fotbalový útočník a reprezentant a právě s ním je teď možno se setkat prostřednictvím zábavné a motivační show, která se bude konat 22. března 2023 v Kině Luna.

  Dorazíte? Součástí programu budou i obrazové a video sestřihy z důležitých okamžiků života Jana Kollera, doplněné jeho životními zážitky a zkušenostmi, takže to určitě bude stát za to.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Předškoláček na Planetě minulosti

  Ve středu 15. února jsme se opět setkali s žáky MŠ, které již příští školní rok čeká nástup do školních lavic. Tentokrát jsme při našem objevování školního světa navštívili Planetu minulosti.

  Naše setkání začalo zpěvem písniček, které se všem moc líbily. Po zpěvu jsme se vrhli na poznávání minulosti a historie. Povídali jsme si o rozdílech mezi princeznami a rytíři, ukázali jsme si je a shodli se, že žádný z nich nemohl být bez svého erbu. I my jsme se tedy zkusili na chvíli vžít do středověku a pokusili jsme se vytvořit své vlastní šlechtické erby. Dílo se nám skutečně vydařilo. S přátelskou dopomocí našich budoucích spolužáků (tímto jim velmi děkujeme), paní asistentky a pana učitele jsme si vytvořili krásné heraldické znaky, které by se jistě neztratily na žádném rytířském…


 •  

  Předškoláček na Planetě modelování

  Ve středu 8. 2. 2023 se naši předškoláčci opět sešli v odpoledních hodinách na naší škole, aby společně přistáli na Planetě modelování.

   

  Protože nám absence sněhové pokrývky neumožnila modelovat ze sněhu, připravili jsme si náhradní modelovací hmotu. Rozzářená očička našich 18 předškoláčků nám jen potvrdila, že formování tekutým a tvarovatelným pískem bylo tou správnou volbou.

  Děti vytvářely nejrůznější bábovičky, hrady, písmenka, srdíčka, různá zvířátka a mnoho dalšího na základě své fantazie. Během zábavného odpoledne jsme si společně zazpívali písničky, které zazní v Den otevřených dveří na závěrečném vystoupení ve…


 •  

  Předškoláček na Planetě zábavné matematiky

  Ve středu 1. 2. 2023 naši předškoláčci navštívili Planetu zábavné matematiky.

  Budoucí žáčci naší školy si opět vyzkoušeli sezení ve školních lavicích. Tentokrát však hodina…


 •  

  Předškoláček na Planetě pohybu

  Dne 25. 1. 2023 se Předškoláček konal v tělocvičně a tentokrát dal všem pořádně do těla. Na Planetě pohybu se sešlo 25 dětí z mateřské školy.

  Na začátku hodiny si děti oběhly dvakrát tělocvičnu, aby se zahřály. Následovala rozcvička v kruhu, při které jsme si zahráli na opičky. Při hře na molekuly děti prokázaly, že umí počítat do dvou i tří. V roli opiček děti setrvaly i nadále a odvážně se pustily do zdolání překážkové dráhy. Přebíhaly a přeskakovaly lavičku, vylézaly na žebřiny, na žíněnce válely sudy a předvedly kotoul, přeskakovaly obruče a podlézaly branky. Nakonec si dvě družstva ve štafetě předávaly míč nad hlavou. Vítězům jsme zatleskali a rozloučili jsme se.

  <p…

 •  

  Červený den

  Nezapomeňte prosím, že v pátek 27. ledna 2023 bude na naší škole probíhat červený den.

  Těšíme se na vás a vaše kreativní oblečky a doplňky. Která třída bude tentokrát nejlepší?

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Změna v čase i způsobu organizace Předškoláčka

  Vážení rodiče, děti a zájemci o studium na naší škole, rádi bychom Vás informovali, že dochází ke změně organizace Předškoláčka.

  Vaše děti z naší MŠ budou od středy 25. ledna 2023 přivedeny do naší školy, kde pro ně bude v čase od 14:45 – 15:30 probíhat připravený výukový program, aby si udělaly lepší představu, na co se od září mohou těšit. Rodiče, kteří se budou chtít této akce zúčastnit se svým dítětem, jsou samozřejmě také vítáni.

  Po skončení akce prosíme všechny rodiče o vyzvednutí svých dětí ve vestibulu naší školy.

  Děkujeme za pochopení.

   

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Přistáli jsme na Planetě přírody

  I tentokrát přivítali zkušenější starší žáci z 9. tříd malé předškoláčky v odborné učebně přírodopisu na 3. patře naší školy.

  S jejich pomocí si vyzkoušeli celou řadu aktivit a her. Pod mikroskopem pozorovali blechu, veš a křídlo včely. Poznávali vybrané ptactvo a spárkatou zvěř naší krajiny. Nebáli se ani figuríny torza lidského těla. Na ní se seznámili s umístěním vnitřních orgánů člověka a po jejich rozložení je dokázali správně umístit zpět do dutiny břišní. Ti nejstatečnější si dokonce podali ruku i s kostlivcem. 

  Už nyní se těšíme na středu 18. ledna 2023, kdy Vás srdečně zveme na Planetu origami, kde si předškoláci naší MŠ z oddělení Sluníčko i Motýlek procvičí jemnou motoriku.


 •  

  Předškoláček na Planetě s oponou

  Putování našich předškoláčků úspěšně vstoupilo do nového kalendářního roku. Ve středu 4. ledna 2023 se děti sešly na Planetě s oponou.

  V divadle je důležité umět pracovat s hlasem. A ten svůj si děti hned na začátku vyzkoušely při zpěvu písniček předkoláčků.  

  A pak už se vyprávělo a koukalo a tvořilo a hrálo. Hercem se nestaly samotné děti, ale jejich vlastnoručně vytvořené loutky pejsků a kočiček. Každá loutka dostala originální barevnou zástěrku a mohla se rovnou pustit do hraní příběhu o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort.

  Natka, Natálka, Vítek, Emička, Kája i mladší sourozenec Vojtíšek si zvolili svou roli a společně…