Aktuality ze školy

 •  

  Soutěž Anglický desetiboj

  V úterý 21. května 2019 se žáci Katka, Baruška a Lukáš ze třídy 3. A nemohli dočkat konce vyučování. Po obědě vyrazili s paní učitelkou Lenkou Klempovou na 21. ročník soutěže v anglickém jazyce konané na ZŠ Gajdošova.

  A protože mají angličtinu moc rádi, chtěli si poměřit své schopnosti se stejně starými dětmi z jiných ostravských škol. 

  Sice nakonec nevyhráli, ale užili si spoustu zábavy při řešení zajímavých úkolů, luštění křížovek, osmisměrek i při hledání rozdílů mezi…


 •  

  Soutěž Anglický slavík

  14. května 2019 se na ZŠ Gajdošova konal již 21. ročník soutěže ENGLISH NIGHTINGALE. Jedná se o soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 6. – 9. tříd.

   

  Do soutěže se přihlásilo několik ostravských škol, které „vyslaly“ své nejlepší zpěváky a zpěvačky. Mezi nimi byla podruhé i naše škola.  Soutěžili sólisté – jednotlivci i skupiny, a to ve dvou kategoriích – 1. kategorie (6.– 7. třída) a  2. kategorii (8.– 9. třída). Pěvecké výkony byly opravdu skvělé a…


 •  

  Den matek

  Den matek je den, kdy se vzdává pocta všem maminkám. V Česku se slaví od roku 1923 vždy druhou květnovou neděli a tento rok připadl na 12. května.

   

  V tento den dávají děti svým maminkám vlastnoručně vyrobené dárky. 

  Děti z našich prvních tříd zdobily skleněné hrníčky barvami na sklo. Velmi si dávaly záležet, aby svou maminku potěšily. Byly nedočkavé, aby si dáreček mohly odnést domů a mamince ho předat. Některé to nevydržely, nečekaly do neděle a svůj dárek předaly mamince o něco dříve.

  A jaké že jsou jejich maminky?

  Hodné,…


 •  

  Dny dětského čtení

  Od 23. dubna do 9. května se také naše třída 3. A zapojila do celoevropského projektu ke Dnům dětského čtení.

    

  Do školy jsme si nosili své oblíbené knížky a předčítali z nich svým spolužákům. O příjemné chvíle strávené s knížkami jsme poprosili i rodiče, prarodiče a starší sourozence, kteří nám předčítali před spaním. 

  Uspořádali jsme vernisáž obrázků hrdinů…


 •  

  Dny dětského čtení v MŠ

  V úterý 7. května 2019 jsme se zapojili do projektu Dny dětského čtení, který byl součástí celoevropské kampaně Europe reads.

   

  Čtení patří spolu s psaním a počítáním k základním dovednostem vzdělaného člověka, bohužel jeden z pěti patnáctiletých neumí moc dobře číst. A proto vítáme každou aktivitu, která čtení dětem přiblíží a zatraktivní.

  Ve zmíněném projektu stačilo otevřít oblíbenou knížku a přečíst úryvek spolužákům ve škole, svým rodičům, sourozencům, prarodičům doma, svým kamarádům, komukoli kdekoli…  My se rozhodli číst dětem z naší mateřské školky a vydali…


 •  

  Školní laťka 2019 zná své vítěze

  V úterý 30. dubna 2019 proběhly tradiční závody ve skoku vysokém žáků 4. – 9. tříd. Laťku v číslech naleznete ve výsledkové listině.

    I. kategorie: dívky 4. – 5. třída 

   

   II. kategorie: chlapci 4. – 5. třída

  1. místo  Adéla Krupová (5.B)   105 cm        1. místo  Mikuláš Rácz a Alex Vítek (5.B)       115 cm
  2. – 3. místo   Sára Kročilová (5.B)   105 cm   2. místo  Šimon…

 •  

  Den Země

  Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti.

   

  Historie Dne Země se začala psát v roce 1970 v USA organizací environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit ochranu životního prostředí. V roce 1990 se k této akci připojilo asi 200 milionů lidí ze 141 zemí z celého světa. 

  Děti z naší školy se do oslav zapojují každý rok. Letos svátek připadl na Velikonoční pondělí, proto jsme se tématu ochrany životního prostředí věnovali úterní poslední vyučovací hodinu. Ve…


 •  

  Soutěž ve vaření v 6. A a 6. B

  V průběhu dvou týdnů od 8. 4. do 17. 4. 2019 proběhla soutěž ve vaření ve čtyřech skupinách šestých tříd. Téma bylo „kuřecí maso s přílohou“, na které se všichni žáci pečlivě připravili.

  V bodování, ve kterém jsme se inspirovali známým pořadem Prostřeno, byli všichni soutěžící vítězi, protože každá skupinka uvařila chutné jídlo. 

   

   

   

   vítězný recept

   vítězná skupinka


  1.  

   Zayferus – krása dravců

   V úterý dne 16. 4. navštívila naši školu společnost Zayferus, která přivezla spoustu ptačích „nej“ z říše dravců a sov. Od jedné z nejmenších soviček – výrečka malého až po největšího dravce – orla kamčatského. Skutečně se bylo na co dívat!

    

   Naše školní zahrada nebyla na množství ptáků a kvalitu programu ideální svou velikostí a tak se akce konala na starém stadionu vedle Vodního areálu u náměstí SNP. Zúčastnili se jí žáci prvních až šestých ročníků a také děti z naší mateřské školy.

    

   Pro lepší organizaci byly utvořeny dvě skupiny. V první byli představeni orli a sovy, ve druhé skupině ptáci sokolovití. Po krátkém a poučném výkladu začaly lety. Nejednalo se pouze o klasické ukázky letu z ruky na ruku, ale o skutečný lov…


  2.  

   RAP JE ART

   Přednášky o rapu, jeho vývoji a reálném vlivu na dospívající mládež se v úterý 16. 4. 2019 zúčastnili žáci 7. – 9. tříd naší školy.

    

   Rap a populární kultura ovlivňuje to, jak se mladí lidé oblékají, jak se vyjadřují a jak přemýšlí. <span style="line-height: 107%;…