Aktuality ze školy

 •  

  Předvánoční jarmark 2017


  Ve čtrvtek 30. 11. 2017 uspořádali žáci naší školy s pomocí svých učitelů tradiční předvánoční jarmark. 

  Přestože adventní čas začíná až v neděli 3. 12., rozezněly se vestibulem naší školy melodie českých koled již nyní. A školou procházeli spokojení návštěvníci z řad rodičů a prarodičů, navštivili nás v hojném počtu také naši bývalí žáci. Škola se proměnila v jeden velký jarmark, proběhla řada srdečných a přátelských…


 •  

  Naše fotografie součástí vernisáže v DK Akord


  V našem turistickém kroužku jsou nejen  zdatní  turisté, ale i zapálení fotografové. Pozorně si všímají svého okolí a sami vytvářejí  pěkné kompozice.

  Po naší 1. vycházce se sešla řada fotek účastníků výpravy. Shodou okolností jsme se dověděli o vyhlášené fotosoutěži s tématem „ ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA“. Řekli jsme si, že se zkusíme zapojit.  Na schůzce jsme vybrali 5 fotografií, které jsme do soutěže zaslali.<…


 •  

  Předškoláčci zkoumali přírodu i člověka


  Ve čtvrtek 23. 11. 2017 nás ve škole navštívili naši předškoláčci z MŠ P. Lumumby 14.

   

  Pod vedením paní učitelky Blažejové jsme si pro ně připravili hodinu, v níž děti mohli poznat různé přírodniny, pozorovat mikroskopem velmi drobné organismy a zkoumat člověka.

  Ten zaujal děti asi nejvíce, s odvahou nahlíželi na vše, co se nachází uvnitř lidského těla, s naším kostrákem Karlem byli hned kamarádi.

  <p…

 •  

  2. výšlap turistického kroužku


  Přestože podle pranostiky „…měl přijet Svatý Martin na bílém koni“, sněhovou čepičku jsme viděli jen na vrcholku Lysé hory.  

  Vyrazili jsme z Čeladné (430 m n. v.) na Opálenou (641 m n.v. ) – takže zostra do kopce. Toto místo je svázané s 205 let starou historií, s dobou portášů – obránců práva na Beskydsku. Když v roce 1812 unesli malého syna portáše Jurajka z Čeladné, ten na jeho záchranu pozval své druhy ve…


 •  

  Vlastivědný kroužek putoval za tajemstvím rytíře Xavera


  V listopadu se výlet vlastivědného kroužku konal výjimečně v sobotu 4. 11. 2017. Vydali jsme se do Slezskooostrav­ského hradu.

  „Starý javor na nádvoří hradu slyší citlivé duše ještě dnes ve větru vyprávět onen prastarý příběh. Příběh o chlapci Xaverovi, kterého tu hned po narození odložil jistý ženatý šlechtic, aby se zbavil živého důkazu o svém smilnění s cizí ženou.

  Co může vzejít z opuštěné, bolavé duše? Zlo plodí zlo.…


 •  

  Halloween ve 2. A


  V úterý 31. 10. 2017 slavily děti naší školy Halloween. V mnoha třídách se to hemžilo čarodějkami a tajemnými bytostmi.

  Žácin 2. A prožili čarodějnickou školu. Paní učitelka, čarodějnice druhé třídy, si pro ně, čarodějnické učně, připravila pracovní listy s úkoly nejen školními. Děti počítaly suroviny v omlazujícím lektvaru, určovaly druhy vět v kouzelnické knize a doplňovaly slova do básniček. Každý z žáčků se snažil, aby…


 •  

  Přírodovědný klokan 2017


  Jako každoročně i letos se naši žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili školního kola soutěže s názvem Přírodovědný klokan. Otázky  v této soutěži jsou z okruhu přírodních věd, tedy přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu, ale i matematiky. Žáci základních škol zde soutěží společně se studenty víceletých gymnázií v kategorii KADET. 

  Do soutěže se v naší škole zapojilo 53 žáků. Nejlepších výsledků dosáhli žáci třídy 8. A v tomto pořadí: 

  Lefnerová Karolína, Klásková Lucie a Dominik Grobař. A Karolína pak celkově skončila v okresním kole na…


 •  

  Výsledky sběrové akce - podzim 2017


  Od 2. do 11. října 2017 proběhla podzimní sběrová soutěž, do které se zapojilo 192 žáků naší školy. 

  Nasbírali jsme celkem 10 582 kg papíru, z toho 943 kg přispěli učitelé a zaměstnanci školy. 

  Děkujeme všem žákům, učitelům i zaměstnancům školy, kteří se do akce aktivně zapojili nebo pomáhali při její organizaci. 

   

  Výsledky:

   1. stupeň  7 600 kg    …

 •  

  Vlastivědný kroužek v Hasičském muzeu


  V úterý 17.10.2017 od­poledne vyrazilo 12 dětí z Vlastivědného kroužku do Hasičského muzea. Ještě jste tam nebyli? My také ne, a proto jsme se docela těšili. 

  Prohlídka začala v 1. patře, kde nás vysloužilý hasič přivítal a provedl nás místnostmi, kde jsme viděli historické oblečení, helmy, vlajky, odznaky, miniaturní hasičská autíčka, fotografie z hasičské olympiády apod. Nejvíce nás asi zaujalo svolávací zařízení pro…