Aktuality ze školy

 •  

  Hudební vystoupení v Domově pro seniory Čujkovova

  Dne 20. 3. 2019 oslavil Jan Gomola, který žije v DPS Čujkovova, své 103. narozeniny. V rámci oslavy mu byly hudební formou popřát naše žákyně z 9. třídy.

   

  S kytarou v ruce a úsměvem na tváři vyrazila Denisa Adámková a Martina Klečková popřát oslavenci panu Janu Gomolovi.

  Svým hudebním vystoupením obohatily kulturní program oslavy a zahranými písněmi povzbudily seniora do dalších let. I přesto, že hrály moderní písničky, dědeček poslouchal se zaujetím a byl potěšen upřímným projevem našich šikovných žákyň. Vystoupení se líbilo také členům rodiny oslavence a rovněž vedení městského obvodu Ostrava-Jih, v čele se starostou Martinem Bednářem.

   

  Přejeme hodně zdraví do dalších let!

   

  za organizátory akce…


 •  

  Atletické přebory žáků ZŠ z Ostravy-Jihu

  Atletická hala Vítkovice Aréna se dne 20. 3. 2019 stala místem konání závodů základních škol z Ostravy-Jihu. V atletických přeborech se mezi sebou utkali žáci 8. a 9. tříd.

   

  V konkurenci deseti základních škol obvodu Ostrava – Jih získali naši atleti v celkovém umístění krásný pohár za druhé místo.

  Žási soutěžili v 6 disciplínách. Našim žákům se podařilo vyhrát v běhu na 60 m - Aneta Stankovičová,

  skoku dalekém – Lucie Klásková a skoku vysokém – Daniel Chatrný.

  Dále jsme obsadili 2. místo v běhu na 600 m – Karolína Lefnerová a 3. místo ve smíšené štafetě.

  Ostatní výkony byly kvalitní, ale ve velké konkurenci neobstály. 

   

  <p…

 •  

  Recitační soutěž na 2. stupni

  Dne 20. 3. 2019 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně, kterého se zúčastnilo 9 mladých recitátorů. Zástupci jednotlivých tříd byli vybráni na základě výkonů v třídních kolech.

   

  V kategorii šestých a sedmých ročníků se umístila na prvním místě Klára Bartošáková z 6. A. Druhé místo vybojoval Roman Machalec z 6. A a třetí místo Petra Hudá ze 7. A.

  V kategorii osmých a devátých tříd se na prvním místě umístila Michaela Kalmusová z 8. třídy, na druhém místě Dominik Grobař a třetí místo obsadila Eliška Hotárková, oba z 9. třídy. Recitující byli odměněni diplomy a sladkými cenami.

   

  Všem vítězům i zúčastněným gratulujeme a přejeme…


 •  

  Předškoláci v 1. A a 1. B

  V pondělí 18. března 2019 nás v prvních třídách navštívili předškoláci z naší mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh.

   

  Děti se nejprve vzájemně představily. Žáci prvních tříd jim následně předvedli, co se během školního roku již naučili. Společně si pak zazpívali oblíbené písničky. 

  Děti ze školky si také vyzkoušely práci v lavici. Za pomocí svých starších kamarádů plnily úkoly na pracovním listu. Předškoláčci se velmi snažili a mnoho věcí již uměli. Občas nebylo poznat, kdo je školák a kdo ještě ne.

   

  Děti už se těší, že se v příštím školním roce budou ve škole…


 •  

  REVOLUTION TRAIN

  Ve čtvrtek 14. března 2019 žáci 8. a 9. třídy nastoupili na porubském nástupišti do speciální vlakové soupravy. Ale nebyla to jen tak ledasjaká „jízda“… Protidrogový vlak, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě, poskytl žákům devadesátiminutový zážitek, na který jen tak nezapomenou.

   

  Vlakovou soupravu REVOLUTION TRAIN tvoří celkem šest vagonů. Vagony jsou uzpůsobeny do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky.

  <span style=„color: #050f25;“…


 •  

  Předškoláčci z „Jablíčka“ si k nám přišli zacvičit

  Také žáci 3. A třídy do naší školy pozvali svoje mladší kamarády z mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh. Už brzy půjdou k zápisu, tak ať vidí, co je ve škole čeká.

   

  Nejprve si společně zahráli čertovskou honičku, při rozcvičce si protáhli všechny části těla, někteří zkusili i skákat přes švihadlo. Nejvíce se však těm malým, líbila opičí dráha. Přelézali, podlézali, skákali po jedné noze i na trampolíně, házeli kroužky na cíl, klouzali se na klouzačce a každý si vylezl na žebřiny pro omalovánku kosmonauta.

   


 •  

  Ukázková hodina matematiky pro předškolní děti

  Ve středu 6. března 2019 se do školy přišly podívat děti z naší Mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh.

   

  Děti z „Jablíčka“ navštívily třídu 2. A, kde si pro ně paní učitelka Gabriela Pejšová s žáky připravila ukázkovou hodinu matematiky.

  Předškoláci byli úžasní, dokázali již poznat všechna čísla z číselné řady 0 – 10. Dokonce potrénovali svou paměť při hře u tabule. S dalším zadaným úkolem jim pak už v lavicích pomáhali druháci, kterým se návštěva a společné setkání velmi líbilo.

  Paní učitelka všechny děti moc pochválila a již nyní se těší na další návštěvu.

   

  za organizátory akce Mgr. Gabriela Pejšová

    

  Více fotografií naleznete na…


 •  

  Předškoláček objevoval a bádal

  Ve středu 13. března 2019 naše škola opět přivítala budoucí školáky. V rámci projektu „Předškoláček“ děti objevovaly, bádaly a zkoušely různé pokusy.

    

  Do odborných učeben ve třetím patře předškoláčky ne­omylně zavedly barevné stopy zkušenějších starších kamarádů. S jejich pomocí pak pracovali s magnety, nafukovali balónek díky roztoku octu a prášku do pečiva nebo pomocí namnožených kvasinek. Nebáli se ani torza lidského těla s odnímatelnými orgány, zkoumali včelí žihadlo nebo chlupatou nohu pavouka pod mikroskopem.

  <span style=…


 •  

  Předškoláček sportoval

  Ve středu 6. března 2019 jsme u nás ve škole přivítali předškoláčky při společném sportování.

   

  V rámci seznámení s prostředím školy bylo pro děti připraveno sportovní odpoledne plné sportovního vyžití. Na pěti stanovištích si mohly děti vyzkoušet opčičí dráhu, slalom s florbalkou, přechod kladiny s dřepem, skákání panáka a hod kroužky na cíl.

  Děti si odpoledne náramně užily a na závěr dostaly sladkou odměnu.

  Všichni se již těšíme na příští týden, kdy Vás ve středu 13.3., zveme na „Pokusy pro nejmenší“.

   

   

  za organizátory akce Mgr. Petr Horehleď


 •  

  Recitační soutěž na 1. stupni

  Ve čtvrtek 28. února odpoledne na naší škole proběhlo další kolo recitační soutěže prvního stupně, kterého se zúčastnilo 12 žáků třetích, čtvrtých a pátých tříd, kterým se líbí básně a rádi je přednášejí.

   

  Opět jsme mohli slyšet celou řadu básniček, které se děti naučily krásně recitovat. Některé básně byly dlouhé, jiné kratší, zazněly básničky veselé i trošku strašidelné.

  A jak to celé dopadlo?

  V první kategorii žáků třetích tříd naší školy zvítězila Terezka Bárová, ze třídy 3. A, 2. místo obsadil Lukáš Durák, ze třídy 3. B a 3. místo získal Ondra Urbanec, ze 3. A.

  Ve druhé kategorii starších…