Aktuality ze školy

 •  

  Bronzová medaile našich florbalistů


  Ve středu 10. ledna 2017 naše florbalové družstvo ve složení Daniel Chatrný, David Krejčiřík, Lukáš Knopp, Ivo Sikora, Radim Holub, Patrik Mikulík, Steven Skupien, Michal Šlejhar a Antonín Foniok změřilo své síly s týmy dalších pěti ostravských základních škol v okresním kole turnaje ve florbalu, jehož pořadatelem je Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK ČR).

  Naši hráči vyhráli svou skupinu a jedinou porážku utrpěli až s družstvem ZŠ Dvorského. V boji o 3. místo svého soupeře ze ZŠ Dětská porazili 2:0…


 •  

  Páťáci znovu prověřují své matematické dovednosti


  Dům dětí a mládeže v Ostravě – Porubě zaštiťuje v okrese Ostrava školní a okresní kola matematické olympiády. Každým rokem dostáváme zadání, ovšem ne každým rokem se školních kol naši žáci účastní. Úkoly bývají mnohdy velmi obtížné, a tak o ně zejména žáci 2. stupně nemají zájem. 

  Letos je tomu jinak. Žáci 5. A rádi zkoušejí nové věci a rádi si ověřují, co umějí. Několik z nich se pokusilo vyřešit letošní zadání školního kola a máme úspěšné řešitele –…


 •  

  Vánoce 2017


  Žákovská rada jako každoročně na sklonku roku vyhlašuje soutěž „ O nejkrásněji vyzdobenou třídu na Vánoce“.

  Letos se ve čtvrtek 21.12.2017 od­poledne vydali žáci – porotci do všech tříd, aby se podívali, jak jsou jednotlivé třídy připraveny na poslední školní den v kalendářním roce, kdy budou probíhat vánoční besídky. A snad ani tak nejde o samotnou soutěž, protože je jasné, že malým dětem pomáhají s výzdobou paní učitelky, ale o to, abychom si předvánoční čas užili v pěknějším a útulnějším prostředí, než tomu bývá jindy. 

  Děti 1. stupně…


 •  

  Florbalový turnaj

   


  Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se zúčastnili obvodního kola turnaje ve florbalu. Pořadatelem je Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK ČR), místem konání byla ZŠ Volgogradská.

  Našemu týmu ve složení Daniel Chatrný, David Krejčiřík, Lukáš Knopp, Ivo Sikora, Radim Holub, Patrik Mikulík, Steven Skupien, Michal Šlejhar a Antonín Foniok se dařilo nejen ve své skupině, kterou vyhráli, ale také v samotném…


 •  

  Účast na Volgiádě 2017


  Ve středu 20.12.2017 se žáci z našich 5. tříd zúčastnili již druhého ročníku soutěže „VOLGIÁDA“, která je určena pro děti, které baví matematika nad rámec povinného předmětu.

  Žáci si vyzkoušeli  řešení zajímavých a netradičních úloh ve dvou týmech, za 5.A – Kosmíci a 5.B – Géniové.

  Kosmíci z 5. A se propočítali…


 •  

  Vánoční vybíjená 2017


  V pondělí 18. prosince 2017 změřili žáci 2. a 4. – 9. tříd své síly v oblíbené míčové hře. Atmosféra turnaje byla díky výkonům sportovců a hlasité podpoře publika skvělá! 

   

  Soutěž zahájili druháčci. Kvůli nízkému počtu hráčů v jednom z družstev se nehrálo tradičně 2. A s 2. B, ale vznikly smíšené týmy… Dětem i jejich vyučujícím patří velká pochvala za skvělé zvládnutí pravidel a super hru! 

   

  Kategorii 4. –…


 •  

  3. výšlap turistického kroužku


  9.12. 2017 Dobratice – Prašivá – Vyšní Lhoty 

  Náš 3. výšlap směřoval na Prašivou. První část cesty jsme jeli vlakem. Ve Frýdku jsme přestoupili do zeleno-žluté regionální „housenky“, která byla ještě pohodlnější. 

  Z Dobratic pod Prašivou jsme pak pohodovým stoupáním zahájili vlastní pochod po červené značce bez sněhu, a čím více jsme se blížili k vrcholu, stávala se z Prašivé „Ledová“. 

  Nahoře nás čekala řada…


 •  

  Vlastivědný kroužek putoval centrem předvánoční Ostravy


  Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se 9 dětí z našeho kroužku vydalo do centra Ostravy a jejich kroky nejprve vedly do katedrály Božského Spasitele, druhého největšího kostela na Moravě (je 68 metrů dlouhý a vejde se do něj až 4000 lidí). Farnost Moravská Ostrava nabídla v rámci projektu KATEDRÁLA programy pro školy. A my jsme tuto nabídku přijali. Je určitě zajímavé poznat Ostravu ze všech stran, i z té architektonické. 

  Paní…


 •  

  Mikulášská laťka 2017


  V pátek 8. 12. 2017 se uskutečnil 11. ročník soutěže ve skoku vysokém Mikulášská laťka. Akci každoročně pořádá ZŠ B. Dvorského, letos se však závody poprvé přesunuly do atletického tunelu u Ostravar Arény. Naši žáci i jejich konkurenti z dalších devíti ostravských základních škol tak mohli závodit ve vskutku profesionálních podmínkách. 

   

  V kategorii starších žákyň obsadily 3. místo hned tři naše…


 •  

  Mikulášská nadílka 2017


  6. prosinec, den, na který čekají hlavně malé děti.

  Protože jsme dospěli až do 9. třídy, byli jsme konečně osloveni a pověřeni úkolem – udělat pro mladší spolužáky tradiční Mikulášskou nadílku. Finančně naši akci jako každý rok podpořil Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13. Děkujeme.

  Paní zástupkyně nám pro jednotlivé třídy připravila kornouty s želatinovými bonbony a my se mezitím o půl 7 ráno sešli,…