Aktuality ze školy

 •  

  9. třída na "Hodině Komenského"

  V programu Divadla loutek Ostrava se píše: „Napsal spousty knih. Ztroskotal na moři. Třikrát se oženil. Vymyslel prázdniny. Skrýval se dlouhé měsíce v lesích. Zavedl školu i pro děvčata. Pěšky procestoval půl Evropy. Zažil nejdelší evropskou válku. Pobýval několik let v severomoravském Fulneku. Bojoval za svobodnou víru. Unikl moru. A to se ještě traduje, že skákal z okna na ženský… “

  Už samotný nástup na scénu byl netradiční, herci prolézali mezi dětmi v hledišti. Paní uklízečka jezdila na kolečkových bruslích. Hrálo se na…


 •  

  Malý svět techniky U6 nadchl

  V úterý 20. února 2018 jsme s naším vlastivědných kroužkem opět vyrazili za poznáním. Tentokrát jsme jeli odhalit tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost.

  Zavítali jsme do osmi tematických expozic U6 inspirovaných názvy knih francouzského spisovatele Julese Verna. Ujala se nás průvodkyně Barča, které se tam říká animátor. A měla s námi hodně trpělivosti, protože ihned jsme si chtěli vše sami vyzkoušet a vše prozkoumat.

  1. Cesta do středu země – úvodní video, ve kterém nás pan Zindulka jako Jules Verne seznámil se vznikem a historií strojírenství a techniky.

  2. Tajemství ocelového města – seznámení s výrobou železa, oceli a jejich praktického využití kolem nás. Vyzkoušeli jsme také tkalcovský stav, podívali se…


 •  

  Soutěž v recitaci

  Ve čtvrtek 22. února 2018 odpoledne se na naší škole uskutečnila recitační soutěž žáků prvního stupně.

  Setkali jsme se s 15 dětmi z druhých až pátých tříd a společně jsme se zaposlouchali do hezkých a zajímavých básniček, které se děti k této příležitosti naučily krásně recitovat.

  Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – 1. kategorii tvořili recitátoři z druhých a třetích tříd a ve 2. kategorii soutěžily děti ze čtvrtých a pátých tříd. Strávili jsme spolu zajímavé odpoledne, vítězové si odnesli praktické i sladké odměny a už teď se opět těšíme na další ročník této společenské události. 

  Vítězům gratulujeme a všem účastníkům…


 •  

  Soutěž o nejkrásnější valentinku 2018

  V únoru vyvrcholila tradiční soutěž spojená se svátkem zamilovaných. Své valentinky do soutěže přihlásilo 62 žáků 3. – 8. tříd.


   Jejich práce můžete obdivat na nástěnce v přízemí a jmenovitě byli nejúspěšnější:

  Kategorie 3. tříd: 1. místo  Adéla GREŠÁKOVÁ
    2. místo  Matylda BOREČKOVÁ
    3. místo   Veronika AMARO
  Kategorie 4. tříd: 1. místo  Mikuláš RÁCZ (4.B)
    2. místo  Lucie OLCHAWSKÁ  (4.A)
    3. místo   Alex VÍTEK  (4.B)

 •  

  Recitační soutěž žáků 2. stupně

  Recitace 2018 2. stupeňDne 19. 2. 2018 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně. 

  V kategorii šestých a sedmých tříd se na prvním místě umístila Patricie Seidlerová, na druhém místě Michaela Kalmusová a na třetím Andrea Baštinská. 

  V kategorii osmých a devátých tříd první místo získala…


 •  

  Soutěž o nejpěknějšího sněhuláka

  Sněhulák 2018NEJPĚKNĚJŠÍ SNĚHULÁK 2018 je právě ten náš.

  Výška: 140 cm, hmotnost nezjištěna, slušivá čepička z černého kastrolu, zelené oči a široký úsměv. – Anebo se vám líbí jiný? – Máte na vybranou.

  Celkem 10 sněhuláků postavily ve čtvrtek 15.2. naše děti z MŠ a 1.stupně ZŠ Kosmonautů 13. Sněhoví panáčci stojí na volném prostranství před hlavní školní budovou a smějí se na všechny kolemjdoucí.

  Když jsme je stavěli,…


 •  

  Olympiáda v anglickém jazyce

  anglicka_olympiadaPo několika letech se na naší škole opět konala soutěž v anglické konverzaci. Jako její vítězka jsem postoupila do okresního kola a chci se s vámi podělit o zážitky i popsat její průběh.

  Každá Olympiáda se skládá z části poslechové a ústní. My jsme konkrétně v okresním kole poslouchali nahrávku na téma škola a naším úkolem bylo správně umístit postavy do…


 •  

  Turistický kroužek na Malém Smrku

  10. února 2018 jsme si s turistickým kroužkem vyšli na Malý Smrk.

  U kina Luna jsme čekali na tramvaj č. 11, kterou jsme jeli na nádraží Ostrava – Vítkovice. Vlak nám měl jet ve 8:36h, ale měl 15 minut zpoždění.

  Vystoupili jsme na zastávce Čeladná a pokračovali pořád po žluté. Využili jsme i znalosti místních a zjistili zkratku, vedoucí po cyklistické značce. Cestou jsme se zastavili v mlékárně zvané „Gajdak“, kde jsme ochutnali čerstvé mléko a další mléčné produkty.

  <p style="text-align…

 •  

  Byli jsme u zahájení ZOH 2018

  Olympijský festival 2018Nenavštívili jsme sice přímo Jižní Koreu, přesto jsme si naplno vychutnali atmosféru této světové sportovní akce!

  9. února 2018, v den zahájení ZOH, otevřel své brány i Olympijský festival v Ostravě u Ostravar arény. A my byli u toho a s nadšením si vyzkoušeli olympijské disciplíny, potkali jsme celou řadu známých osobností a sledovali jsme slavnostní přenos z…


 •  

  Vlastivědný kroužek v Ostravském muzeu


  V úterý 16. 1. 2018 se kroužek vypravil opět do centra Ostravy. Tentokrát jsme se před zimou „schovali“ do muzea, které se nachází ve Staré radnici na Masarykově náměstí.

  Nejprve nás paní průvodkyně uvedla do síně, kde byla výstava starověké Číny – Za velkou zdí. Viděli jsme předměty staré 3 000 let!! Nádoby z kovu, bronzu, z kamene nefritu. Na zdi byla zvětšená fotografie sedící opice a my ji měli za úkol v expozici najít. Chvilku to trvalo, ale potom někdo zavolal: „Tady je“ a my uviděli opičku, která byla malá jako nehet malíčku…