Aktuality ze školy

 •  

  Školní laťka 2019 zná své vítěze

  V úterý 30. dubna 2019 proběhly tradiční závody ve skoku vysokém žáků 4. – 9. tříd. Laťku v číslech naleznete ve výsledkové listině.

    I. kategorie: dívky 4. – 5. třída 

   

   II. kategorie: chlapci 4. – 5. třída

  1. místo  Adéla Krupová (5.B)   105 cm        1. místo  Mikuláš Rácz a Alex Vítek (5.B)       115 cm
  2. – 3. místo   Sára Kročilová (5.B)   105 cm   2. místo  Šimon…

 •  

  Den Země

  Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti.

   

  Historie Dne Země se začala psát v roce 1970 v USA organizací environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit ochranu životního prostředí. V roce 1990 se k této akci připojilo asi 200 milionů lidí ze 141 zemí z celého světa. 

  Děti z naší školy se do oslav zapojují každý rok. Letos svátek připadl na Velikonoční pondělí, proto jsme se tématu ochrany životního prostředí věnovali úterní poslední vyučovací hodinu. Ve…


 •  

  Soutěž ve vaření v 6. A a 6. B

  V průběhu dvou týdnů od 8. 4. do 17. 4. 2019 proběhla soutěž ve vaření ve čtyřech skupinách šestých tříd. Téma bylo „kuřecí maso s přílohou“, na které se všichni žáci pečlivě připravili.

  V bodování, ve kterém jsme se inspirovali známým pořadem Prostřeno, byli všichni soutěžící vítězi, protože každá skupinka uvařila chutné jídlo. 

   

   

   

   vítězný recept

   vítězná skupinka


  1.  

   Zayferus – krása dravců

   V úterý dne 16. 4. navštívila naši školu společnost Zayferus, která přivezla spoustu ptačích „nej“ z říše dravců a sov. Od jedné z nejmenších soviček – výrečka malého až po největšího dravce – orla kamčatského. Skutečně se bylo na co dívat!

    

   Naše školní zahrada nebyla na množství ptáků a kvalitu programu ideální svou velikostí a tak se akce konala na starém stadionu vedle Vodního areálu u náměstí SNP. Zúčastnili se jí žáci prvních až šestých ročníků a také děti z naší mateřské školy.

    

   Pro lepší organizaci byly utvořeny dvě skupiny. V první byli představeni orli a sovy, ve druhé skupině ptáci sokolovití. Po krátkém a poučném výkladu začaly lety. Nejednalo se pouze o klasické ukázky letu z ruky na ruku, ale o skutečný lov…


  2.  

   RAP JE ART

   Přednášky o rapu, jeho vývoji a reálném vlivu na dospívající mládež se v úterý 16. 4. 2019 zúčastnili žáci 7. – 9. tříd naší školy.

    

   Rap a populární kultura ovlivňuje to, jak se mladí lidé oblékají, jak se vyjadřují a jak přemýšlí. <span style="line-height: 107%;…


  3.  

   Velikonoční jarmark

   V pondělí dne 15. 4. 2019 se v naší škole uskutečnil tradiční Velikonoční jarmark, jehož součástí byly také tvůrčí dílny.

    

   Úderem 15. hodiny se vestibul naší školy naplnil malými prodejci, kteří nabízeli zájemcům z řad spolužáků, rodičů a příznivců školy různé velikonoční ozdoby, zdobená vajíčka, velikonoční sladkosti, zápichy a další milé drobnůstky pro radost i uspokojení chuťových pohárků. 

   Zároveň si návštěvníci v rámci tvůrčích dílen mohli se svými dětmi zasít osení, poskládat skládačku z netradičních materiálů nebo si zajímavě ozdobit plátěnou tašku.

   Velikonoce patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Jsou oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ke kterému podle křesťanské víry…


  4.  

   Souboj čtenářů 2019

   Již po sedmé jsme se přihlásili do celostátní soutěže ve znalosti obsahu knih „Souboj čtenářů“, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

    

   Soutěž je určena žákům 6. tříd a primám nižších gymnázií. Letos naše barvy hájili žáci třídy
   6. A, ke kterým se přidaly také čtyři dívky z 6. B.

   V rámci třídního kolektivu měli žáci za úkol přečíst alespoň jednu z pětice knižních titulů a pak v rámci své čtenářské skupiny odpovědět co nejsprávněji na všetečné otázky. V únoru začali číst, vedli si své čtenářské deníky, diskutovali o ději a postavách knih. 

   <span style=…


  5.  

   Výsledky sběrové akce - JARO 2019

   Od 8. do 12. dubna 2019 proběhla jarní sběrová soutěž, do které se zapojilo 175 žáků naší školy.

   Nasbírali celkem 10 161 kg papíru, z toho 737 kg přispěli učitelé a zaměstnanci školy.

    

   Poděkování patří všem žákům a jejich rodičům, peda­gogickým pracovníkům i za­městnancům školy, kteří se do akce aktivně zapojili nebo pomáhali při její organizaci.

    

   Výsledky:

   1. stupeň

   6 910 kg          

   2. stupeň

      3 251 kg        

  6.  

   Tvůrčí dílny

   Ve čtvrtek 11. dubna 2019 se třída 1.B zúčastnila tvůrčích dílniček v Salesiánském domě dětí a mládeže v Ostravě-Zábřehu v rámci akce „Velikonoční řemesla pro školy“.

    

   Každý žák si postupně prošel čtyřmi stanovišti, na každém si vytvořil výrobek s velikonoční tématikou. Děti si domů odnesly závěs z tulipánů, mechové srdce, košíček a kapsář. 

   <span style="line-height: 107%;…


  7.  

   Plavu, plaveš, plaveme ...

   Tak jako každý rok, tak i letos, žáčci našich 2. a 3. tříd navštěvují Plaveckou školu na ZŠ A. Kučery v Ostravě-Hrabůvce.

    

   Každý pátek jezdíme společně plavat a pod vedením zkušených lektorů sbíráme šupinky dovedností plaveckého umění. První už máme za sebou. Splýváme, dýcháme do vody a řídíme se heslem: „Vodu tu má každý rád, voda je náš kamarád!“

   Pojďte nahlédnout, jak už nám to ve vodě jde.

    

    

   zpracovala Mgr. Veronika Náhlovská, tř. učitelka 2. B