Aktuality ze školy

 •  

  REVOLUTION TRAIN

  Ve čtvrtek 14. března 2019 žáci 8. a 9. třídy nastoupili na porubském nástupišti do speciální vlakové soupravy. Ale nebyla to jen tak ledasjaká „jízda“… Protidrogový vlak, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě, poskytl žákům devadesátiminutový zážitek, na který jen tak nezapomenou.

   

  Vlakovou soupravu REVOLUTION TRAIN tvoří celkem šest vagonů. Vagony jsou uzpůsobeny do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky.

  <span style=„color: #050f25;“…


 •  

  Předškoláčci z „Jablíčka“ si k nám přišli zacvičit

  Také žáci 3. A třídy do naší školy pozvali svoje mladší kamarády z mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh. Už brzy půjdou k zápisu, tak ať vidí, co je ve škole čeká.

   

  Nejprve si společně zahráli čertovskou honičku, při rozcvičce si protáhli všechny části těla, někteří zkusili i skákat přes švihadlo. Nejvíce se však těm malým, líbila opičí dráha. Přelézali, podlézali, skákali po jedné noze i na trampolíně, házeli kroužky na cíl, klouzali se na klouzačce a každý si vylezl na žebřiny pro omalovánku kosmonauta.

   


 •  

  Ukázková hodina matematiky pro předškolní děti

  Ve středu 6. března 2019 se do školy přišly podívat děti z naší Mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh.

   

  Děti z „Jablíčka“ navštívily třídu 2. A, kde si pro ně paní učitelka Gabriela Pejšová s žáky připravila ukázkovou hodinu matematiky.

  Předškoláci byli úžasní, dokázali již poznat všechna čísla z číselné řady 0 – 10. Dokonce potrénovali svou paměť při hře u tabule. S dalším zadaným úkolem jim pak už v lavicích pomáhali druháci, kterým se návštěva a společné setkání velmi líbilo.

  Paní učitelka všechny děti moc pochválila a již nyní se těší na další návštěvu.

   

  za organizátory akce Mgr. Gabriela Pejšová

    

  Více fotografií naleznete na…


 •  

  Předškoláček objevoval a bádal

  Ve středu 13. března 2019 naše škola opět přivítala budoucí školáky. V rámci projektu „Předškoláček“ děti objevovaly, bádaly a zkoušely různé pokusy.

    

  Do odborných učeben ve třetím patře předškoláčky ne­omylně zavedly barevné stopy zkušenějších starších kamarádů. S jejich pomocí pak pracovali s magnety, nafukovali balónek díky roztoku octu a prášku do pečiva nebo pomocí namnožených kvasinek. Nebáli se ani torza lidského těla s odnímatelnými orgány, zkoumali včelí žihadlo nebo chlupatou nohu pavouka pod mikroskopem.

  <span style=…


 •  

  Předškoláček sportoval

  Ve středu 6. března 2019 jsme u nás ve škole přivítali předškoláčky při společném sportování.

   

  V rámci seznámení s prostředím školy bylo pro děti připraveno sportovní odpoledne plné sportovního vyžití. Na pěti stanovištích si mohly děti vyzkoušet opčičí dráhu, slalom s florbalkou, přechod kladiny s dřepem, skákání panáka a hod kroužky na cíl.

  Děti si odpoledne náramně užily a na závěr dostaly sladkou odměnu.

  Všichni se již těšíme na příští týden, kdy Vás ve středu 13.3., zveme na „Pokusy pro nejmenší“.

   

   

  za organizátory akce Mgr. Petr Horehleď


 •  

  Recitační soutěž na 1. stupni

  Ve čtvrtek 28. února odpoledne na naší škole proběhlo další kolo recitační soutěže prvního stupně, kterého se zúčastnilo 12 žáků třetích, čtvrtých a pátých tříd, kterým se líbí básně a rádi je přednášejí.

   

  Opět jsme mohli slyšet celou řadu básniček, které se děti naučily krásně recitovat. Některé básně byly dlouhé, jiné kratší, zazněly básničky veselé i trošku strašidelné.

  A jak to celé dopadlo?

  V první kategorii žáků třetích tříd naší školy zvítězila Terezka Bárová, ze třídy 3. A, 2. místo obsadil Lukáš Durák, ze třídy 3. B a 3. místo získal Ondra Urbanec, ze 3. A.

  Ve druhé kategorii starších…


 •  

  Vítězný projekt přináší benefity

  Prostřednictvím projektu „Pébéčko“, neboli školní varianty participativního rozpočtování, do kterého se naše škola zapojila na začátku školního roku, vznikla v naší škole „hrací třída“.

   

  Původní myšlenkou hrací třídy bylo zajistit vybavení místnosti, ve které se budou děti moci zrelaxovat a pohrát si v době školního vyučování. Vítězný projekt našich deváťáků vedení školy následně zrealizovalo a třída byla vybavena televizí, závěsnými křesly a sedacími vaky. 

  Celý koncept hrací třídy byl obohacen o nápad dvou dívek, shodou okolností hlavních moderátorek projektu, o kulturní program pro žáky školy, zejména pak o…


 •  

  Soutěž o nejkrásnější valentýnku 2019

  Svátek zamilovaných, svatý Valentýn, který se slaví 14. února, vyvrcholil tradiční soutěží o nejkrásnější valentýnku také na naší škole. Své valentýnky do soutěže přihlásilo 61 žáků 2. – 8. tříd.

   

  Valentýnky patří od nepaměti k tomuto svátku, můžete jimi obdarovat nejen svého partnera či partnerku, ale také například své rodiče, nejlepší kamarádku. Tak jim jednoduše sdělíte, že na ně myslíte a že je máte rádi …

  <span style="font-family: ‚Times New Roman‘,serif; font-size: 14pt; mso-fareast-font…


 •  

  Gastronomická soutěž "O čokoládovou vařečku"

  Dne 12. února 2019 se naše škola zapojila do 21. ročníku soutěže pořádané Střední školou společného stravování v Ostravě-Hrabůvce s názvem „O čokoládovou vařečku“.

   

  Startovní pole jedenadvacátého ročníku soutěže „O čokoládovou vařečku“ bylo doslova našlapané – přijelo patnáct základních škol.

  34 žáků sedmých až devátých tříd se u sporáků pustilo do masových pokrmů, omáček i moučníků. Nebáli se tradičních receptů ani experimentů.

  Naši školu reprezentovala žákyně 9. třídy Darina Adámková, která se nakonec umístila na 3. místě, což bylo v celkovém počtu účastníků a velké konkurenci zkušených kuchařek a kuchařů velmi dobrým výsledkem. Na soutěži se zhostila přípravy pokrmu "Pikantní krkovička se salátem a…


 •  

  Titul Mladý hrdina získaly naše tři žákyně

  Na začátku září 2018 prokázaly Michaela Zientková, Kateřina Honzková a Tereza Lyčková svou pohotovost při záchraně lidského života mimo jiné tím, že přivolaly rychlou lékařskou pomoc kolabujícímu seniorovi.

  Za tento příkladný čin nezištné pomoci druhému člověku si školačky vysloužily celorepublikové ocenění Mladý hrdina.

  Ocenění však nezískaly pouze žákyně, ale také ZŠ Kosmonautů 13 za to, že mladé hrdiny vychovává. Jako pozornost dostala škola darem symbolický šek v hodnotě 15 tisíc korun, které budou využity na další prohlubování znalostí v první pomoci žáků II. stupně.

  ZŠ Kosmonautů 13 se stala první takto oceněnou školou v Ostravě.