Aktuality ze školy

 •  

  Velikonoční jarmark 2018

  V pondělí 26. 3. 2018 jsme připravili pro děti, rodiče i všechny další zájemce tradiční předvelikonoční jarmark.

  Pomlázky se pletly, perníčky se pekly a těch krásných výrobků kolik se sešlo … 

   

   

   

   

  http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/…armark_2018/


 •  

  Nocovali jsme s Andersenem

  V pátek 23. března 2018 odpoledne se do školy vrátili naši prvňáčci a druháčci. Čekala je Noc s Andersenem plná nevšedních zážitků.

  Všichni se moc těšili. Strávit čas ve škole pozdě odpoledne, a dokonce v noci, to se hned tak každému nepoštěstí. 

  Hlavním tématem letošního ročníku bylo Povídání o pejskovi a kočičce, ale nejen to. Paní učitelky připravily pro děti zajímavý program, pohádky, hry nebo tajemnou cestu ztichlou, večerem přikrytou školou. Třídy se pak proměnily v útulné ložnice a do snu děti přenesly kouzelné příběhy.

  Ani bříška nestrádala, maminky totiž připravily chutnou večeři i snídani. Moc děkujeme.

  https:/…


 •  

  Březnová vycházka turistického kroužku

  Tentokráte jsme zamířili k vodopádům říčky Satiny. Že nevíte, kde to je? Nevadí. Připravili jsme si pro vás stručný popis cesty a několik fotografií.

  Tak nejprve si „musíte vybrat“ pěkný slunečný den, který všem vyloudí úsměv na tváři a dodá tolik potřebnou energii na výstup. Z Frýdlantu nad Ostravicí (355 m n. v.) je to stále nahoru, to znamená, že…


 •  

  Předškoláčci společně tvořili

  Ve středu 21. března 2018 se předškoláčci sešli v naší učebně výtvarných činností, kde stříhali, lepili, malovali a navlékali… Jejich povedené výrobky si prohlédněte na fotkách!

  Za originální nápady a pomocnou ruku děkujeme paní učitelce Šosté i Gieckové.

  Příští setkání 28. 3. bude plné přírodovědných pokusů, tak určitě přijďte…

  http:/…


 •  

  Vlastivědný kroužek vyrazil do přírody

  V úterý 20. 3. 2018 , 1. jarní den  jsme měli naplánovanou vycházku k Polaneckým rybníkům. Počasí a nemoce ale vykonaly své. Sešly jsme se jen 4 holky, a protože byla opravdu velká zima, paní učitelka nabídla jinou alternativu, a to vycházku do lesoparku Bělský les. Z informačních tabulí jsme se dozvěděly, jaké lesní vegetační stupně v lesoparku jsou, jací jsou obyvatelé lesa, jak by se lidé měli k lesu chovat. Viděly jsme solární panel, který nabíjí jednu z informačních tabulí, ale protože sluníčko nesvítilo, musely bychom samy ručně točit klikou, aby se nám nějaká informace ukázala :-).…


 •  

  Předškoláček sportoval

  Ve středu 7. března 2018 jsme u nás ve škole přivítali předškoláčky při společném sportování. 

   

  http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/…_Sportovani/


   


 •  

  Maskot školy ožil

  Na prvním Předškoláčkovi ve sportovním duchu ožil dne 7. 3. 2018 v 16:00 hodin maskot školy. Kosmonaut dostal jméno Viktor Kosman a my mu přejeme šťastný život v přátelském prostředí naší školy. 
  Hvězdný život, pane Kosmane! 


 •  

  9. třída na "Hodině Komenského"

  V programu Divadla loutek Ostrava se píše: „Napsal spousty knih. Ztroskotal na moři. Třikrát se oženil. Vymyslel prázdniny. Skrýval se dlouhé měsíce v lesích. Zavedl školu i pro děvčata. Pěšky procestoval půl Evropy. Zažil nejdelší evropskou válku. Pobýval několik let v severomoravském Fulneku. Bojoval za svobodnou víru. Unikl moru. A to se ještě traduje, že skákal z okna na ženský… “

  Už samotný nástup na scénu byl netradiční, herci prolézali mezi dětmi v hledišti. Paní uklízečka jezdila na kolečkových bruslích. Hrálo se na…


 •  

  Malý svět techniky U6 nadchl

  V úterý 20. února 2018 jsme s naším vlastivědných kroužkem opět vyrazili za poznáním. Tentokrát jsme jeli odhalit tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost.

  Zavítali jsme do osmi tematických expozic U6 inspirovaných názvy knih francouzského spisovatele Julese Verna. Ujala se nás průvodkyně Barča, které se tam říká animátor. A měla s námi hodně trpělivosti, protože ihned jsme si chtěli vše sami vyzkoušet a vše prozkoumat.

  1. Cesta do středu země – úvodní video, ve kterém nás pan Zindulka jako Jules Verne seznámil se vznikem a historií strojírenství a techniky.

  2. Tajemství ocelového města – seznámení s výrobou železa, oceli a jejich praktického využití kolem nás. Vyzkoušeli jsme také tkalcovský stav, podívali se…


 •  

  Soutěž v recitaci

  Ve čtvrtek 22. února 2018 odpoledne se na naší škole uskutečnila recitační soutěž žáků prvního stupně.

  Setkali jsme se s 15 dětmi z druhých až pátých tříd a společně jsme se zaposlouchali do hezkých a zajímavých básniček, které se děti k této příležitosti naučily krásně recitovat.

  Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – 1. kategorii tvořili recitátoři z druhých a třetích tříd a ve 2. kategorii soutěžily děti ze čtvrtých a pátých tříd. Strávili jsme spolu zajímavé odpoledne, vítězové si odnesli praktické i sladké odměny a už teď se opět těšíme na další ročník této společenské události. 

  Vítězům gratulujeme a všem účastníkům…