Aktuality ze školy

 •  

  Účast na Volgiádě 2017


  Ve středu 20.12.2017 se žáci z našich 5. tříd zúčastnili již druhého ročníku soutěže „VOLGIÁDA“, která je určena pro děti, které baví matematika nad rámec povinného předmětu.

  Žáci si vyzkoušeli  řešení zajímavých a netradičních úloh ve dvou týmech, za 5.A – Kosmíci a 5.B – Géniové.

  Kosmíci z 5. A se propočítali…


 •  

  Vánoční vybíjená 2017


  V pondělí 18. prosince 2017 změřili žáci 2. a 4. – 9. tříd své síly v oblíbené míčové hře. Atmosféra turnaje byla díky výkonům sportovců a hlasité podpoře publika skvělá! 

   

  Soutěž zahájili druháčci. Kvůli nízkému počtu hráčů v jednom z družstev se nehrálo tradičně 2. A s 2. B, ale vznikly smíšené týmy… Dětem i jejich vyučujícím patří velká pochvala za skvělé zvládnutí pravidel a super hru! 

   

  Kategorii 4. –…


 •  

  3. výšlap turistického kroužku


  9.12. 2017 Dobratice – Prašivá – Vyšní Lhoty 

  Náš 3. výšlap směřoval na Prašivou. První část cesty jsme jeli vlakem. Ve Frýdku jsme přestoupili do zeleno-žluté regionální „housenky“, která byla ještě pohodlnější. 

  Z Dobratic pod Prašivou jsme pak pohodovým stoupáním zahájili vlastní pochod po červené značce bez sněhu, a čím více jsme se blížili k vrcholu, stávala se z Prašivé „Ledová“. 

  Nahoře nás čekala řada…


 •  

  Vlastivědný kroužek putoval centrem předvánoční Ostravy


  Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se 9 dětí z našeho kroužku vydalo do centra Ostravy a jejich kroky nejprve vedly do katedrály Božského Spasitele, druhého největšího kostela na Moravě (je 68 metrů dlouhý a vejde se do něj až 4000 lidí). Farnost Moravská Ostrava nabídla v rámci projektu KATEDRÁLA programy pro školy. A my jsme tuto nabídku přijali. Je určitě zajímavé poznat Ostravu ze všech stran, i z té architektonické. 

  Paní…


 •  

  Mikulášská laťka 2017


  V pátek 8. 12. 2017 se uskutečnil 11. ročník soutěže ve skoku vysokém Mikulášská laťka. Akci každoročně pořádá ZŠ B. Dvorského, letos se však závody poprvé přesunuly do atletického tunelu u Ostravar Arény. Naši žáci i jejich konkurenti z dalších devíti ostravských základních škol tak mohli závodit ve vskutku profesionálních podmínkách. 

   

  V kategorii starších žákyň obsadily 3. místo hned tři naše…


 •  

  Mikulášská nadílka 2017


  6. prosinec, den, na který čekají hlavně malé děti.

  Protože jsme dospěli až do 9. třídy, byli jsme konečně osloveni a pověřeni úkolem – udělat pro mladší spolužáky tradiční Mikulášskou nadílku. Finančně naši akci jako každý rok podpořil Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13. Děkujeme.

  Paní zástupkyně nám pro jednotlivé třídy připravila kornouty s želatinovými bonbony a my se mezitím o půl 7 ráno sešli,…


 •  

  Předvánoční jarmark 2017


  Ve čtrvtek 30. 11. 2017 uspořádali žáci naší školy s pomocí svých učitelů tradiční předvánoční jarmark. 

  Přestože adventní čas začíná až v neděli 3. 12., rozezněly se vestibulem naší školy melodie českých koled již nyní. A školou procházeli spokojení návštěvníci z řad rodičů a prarodičů, navštivili nás v hojném počtu také naši bývalí žáci. Škola se proměnila v jeden velký jarmark, proběhla řada srdečných a přátelských…


 •  

  Naše fotografie součástí vernisáže v DK Akord


  V našem turistickém kroužku jsou nejen  zdatní  turisté, ale i zapálení fotografové. Pozorně si všímají svého okolí a sami vytvářejí  pěkné kompozice.

  Po naší 1. vycházce se sešla řada fotek účastníků výpravy. Shodou okolností jsme se dověděli o vyhlášené fotosoutěži s tématem „ ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA“. Řekli jsme si, že se zkusíme zapojit.  Na schůzce jsme vybrali 5 fotografií, které jsme do soutěže zaslali.<…


 •  

  Předškoláčci zkoumali přírodu i člověka


  Ve čtvrtek 23. 11. 2017 nás ve škole navštívili naši předškoláčci z MŠ P. Lumumby 14.

   

  Pod vedením paní učitelky Blažejové jsme si pro ně připravili hodinu, v níž děti mohli poznat různé přírodniny, pozorovat mikroskopem velmi drobné organismy a zkoumat člověka.

  Ten zaujal děti asi nejvíce, s odvahou nahlíželi na vše, co se nachází uvnitř lidského těla, s naším kostrákem Karlem byli hned kamarádi.

  <p…

 •  

  2. výšlap turistického kroužku


  Přestože podle pranostiky „…měl přijet Svatý Martin na bílém koni“, sněhovou čepičku jsme viděli jen na vrcholku Lysé hory.  

  Vyrazili jsme z Čeladné (430 m n. v.) na Opálenou (641 m n.v. ) – takže zostra do kopce. Toto místo je svázané s 205 let starou historií, s dobou portášů – obránců práva na Beskydsku. Když v roce 1812 unesli malého syna portáše Jurajka z Čeladné, ten na jeho záchranu pozval své druhy ve…