Aktuality ze školy

 •  

  Turistický kroužek na Malém Smrku

  10. února 2018 jsme si s turistickým kroužkem vyšli na Malý Smrk.

  U kina Luna jsme čekali na tramvaj č. 11, kterou jsme jeli na nádraží Ostrava – Vítkovice. Vlak nám měl jet ve 8:36h, ale měl 15 minut zpoždění.

  Vystoupili jsme na zastávce Čeladná a pokračovali pořád po žluté. Využili jsme i znalosti místních a zjistili zkratku, vedoucí po cyklistické značce. Cestou jsme se zastavili v mlékárně zvané „Gajdak“, kde jsme ochutnali čerstvé mléko a další mléčné produkty.

  <p style="text-align…

 •  

  Byli jsme u zahájení ZOH 2018

  Olympijský festival 2018Nenavštívili jsme sice přímo Jižní Koreu, přesto jsme si naplno vychutnali atmosféru této světové sportovní akce!

  9. února 2018, v den zahájení ZOH, otevřel své brány i Olympijský festival v Ostravě u Ostravar arény. A my byli u toho a s nadšením si vyzkoušeli olympijské disciplíny, potkali jsme celou řadu známých osobností a sledovali jsme slavnostní přenos z…


 •  

  Vlastivědný kroužek v Ostravském muzeu


  V úterý 16. 1. 2018 se kroužek vypravil opět do centra Ostravy. Tentokrát jsme se před zimou „schovali“ do muzea, které se nachází ve Staré radnici na Masarykově náměstí.

  Nejprve nás paní průvodkyně uvedla do síně, kde byla výstava starověké Číny – Za velkou zdí. Viděli jsme předměty staré 3 000 let!! Nádoby z kovu, bronzu, z kamene nefritu. Na zdi byla zvětšená fotografie sedící opice a my ji měli za úkol v expozici najít. Chvilku to trvalo, ale potom někdo zavolal: „Tady je“ a my uviděli opičku, která byla malá jako nehet malíčku…


 •  

  Bronzová medaile našich florbalistů


  Ve středu 10. ledna 2017 naše florbalové družstvo ve složení Daniel Chatrný, David Krejčiřík, Lukáš Knopp, Ivo Sikora, Radim Holub, Patrik Mikulík, Steven Skupien, Michal Šlejhar a Antonín Foniok změřilo své síly s týmy dalších pěti ostravských základních škol v okresním kole turnaje ve florbalu, jehož pořadatelem je Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK ČR).

  Naši hráči vyhráli svou skupinu a jedinou porážku utrpěli až s družstvem ZŠ Dvorského. V boji o 3. místo svého soupeře ze ZŠ Dětská porazili 2:0…


 •  

  Páťáci znovu prověřují své matematické dovednosti


  Dům dětí a mládeže v Ostravě – Porubě zaštiťuje v okrese Ostrava školní a okresní kola matematické olympiády. Každým rokem dostáváme zadání, ovšem ne každým rokem se školních kol naši žáci účastní. Úkoly bývají mnohdy velmi obtížné, a tak o ně zejména žáci 2. stupně nemají zájem. 

  Letos je tomu jinak. Žáci 5. A rádi zkoušejí nové věci a rádi si ověřují, co umějí. Několik z nich se pokusilo vyřešit letošní zadání školního kola a máme úspěšné řešitele –…


 •  

  Vánoce 2017


  Žákovská rada jako každoročně na sklonku roku vyhlašuje soutěž „ O nejkrásněji vyzdobenou třídu na Vánoce“.

  Letos se ve čtvrtek 21.12.2017 od­poledne vydali žáci – porotci do všech tříd, aby se podívali, jak jsou jednotlivé třídy připraveny na poslední školní den v kalendářním roce, kdy budou probíhat vánoční besídky. A snad ani tak nejde o samotnou soutěž, protože je jasné, že malým dětem pomáhají s výzdobou paní učitelky, ale o to, abychom si předvánoční čas užili v pěknějším a útulnějším prostředí, než tomu bývá jindy. 

  Děti 1. stupně…


 •  

  Florbalový turnaj

   


  Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se zúčastnili obvodního kola turnaje ve florbalu. Pořadatelem je Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK ČR), místem konání byla ZŠ Volgogradská.

  Našemu týmu ve složení Daniel Chatrný, David Krejčiřík, Lukáš Knopp, Ivo Sikora, Radim Holub, Patrik Mikulík, Steven Skupien, Michal Šlejhar a Antonín Foniok se dařilo nejen ve své skupině, kterou vyhráli, ale také v samotném…


 •  

  Účast na Volgiádě 2017


  Ve středu 20.12.2017 se žáci z našich 5. tříd zúčastnili již druhého ročníku soutěže „VOLGIÁDA“, která je určena pro děti, které baví matematika nad rámec povinného předmětu.

  Žáci si vyzkoušeli  řešení zajímavých a netradičních úloh ve dvou týmech, za 5.A – Kosmíci a 5.B – Géniové.

  Kosmíci z 5. A se propočítali…


 •  

  Vánoční vybíjená 2017


  V pondělí 18. prosince 2017 změřili žáci 2. a 4. – 9. tříd své síly v oblíbené míčové hře. Atmosféra turnaje byla díky výkonům sportovců a hlasité podpoře publika skvělá! 

   

  Soutěž zahájili druháčci. Kvůli nízkému počtu hráčů v jednom z družstev se nehrálo tradičně 2. A s 2. B, ale vznikly smíšené týmy… Dětem i jejich vyučujícím patří velká pochvala za skvělé zvládnutí pravidel a super hru! 

   

  Kategorii 4. –…


 •  

  3. výšlap turistického kroužku


  9.12. 2017 Dobratice – Prašivá – Vyšní Lhoty 

  Náš 3. výšlap směřoval na Prašivou. První část cesty jsme jeli vlakem. Ve Frýdku jsme přestoupili do zeleno-žluté regionální „housenky“, která byla ještě pohodlnější. 

  Z Dobratic pod Prašivou jsme pak pohodovým stoupáním zahájili vlastní pochod po červené značce bez sněhu, a čím více jsme se blížili k vrcholu, stávala se z Prašivé „Ledová“. 

  Nahoře nás čekala řada…