Aktuality ze školy

 •  

  Výlet na Pustevny

  V sobotu 13.11. se další skupinka horalů a horalek vydala do Beskyd, tentokrát na Pustevny.

  Dojeli jsme vlakem do Kunčic p. Ondřejníkem, kde jsme se potkali i s paní uč. Salvovou, která nás kousek doprovodila. Pak podél Bystré přes sedlo Tanečnice a na Pustevny. Tam jsme si udělali obědovou pauzu, nakoupili suvenýry a vydali se zpět. Užili jsme si hodně srandy, potrénovali nohy, viděli mloka, zablbli s huskym. Jste šikovní, že jste to zvládli a jsme rádi, že vás to bavilo. Horám zdar.


 •  

  Vánoční fotografování

  Vážení rodiče a žáci, dne 22.11.2021 bude na škole probíhat vánoční fotografování.

  Fotografování je dobrovolné, prosíme o sdělení svého (ne)zájmu třídnímu učiteli nebo zastupujicímu třídnímu učiteli. Tomu také v případě zájmu donesete peníze. Podrobnější informace o fotografiích a cenách naleznete v příloze. Sourozenci se mohou fotit společně.


 •  

  Nový metodický pokyn ke karanténě a izolaci v souvislosti s COVID-19

  Vážení rodiče a žáci, s účinností od 25.10.2021 byl hlavní hygieničkou vydán nový metodický pokyn k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním Covid-19.

  Nově se zkracuje doba pro ukončení izolace ze 14 dnů na 7 dní, a to za předpokladu negativního výsledku RT-PCR testu provedeného v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a absence klinických příznaků onemocnění covid-19.

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dále informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne
  20. 10. 2021 a 25. 10. 2021 byla vydána níže uvedená mimořádná opatření:

   

  Pro školy a školská zařízení, v souladu s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví o nošení ochranných prostředků dýchacích cest,…


 •  

  1. a 8. listopadu 2021 se budeme testovat

  Vážení rodiče a žáci, vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že na území vybraných okresů proběhne ve dnech 1. a 8. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19.

  Testování se týká dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, žáků základních škol a žáků v denní formě vzdělávání ve středních školách a konzervatořích.

  Screeningové testování zahrnuje škol,y které mají místo poskytování vzdělávání v některém z následujících okresů: České Budějovice, Ostrava-město, Prostějov, Prachatice, Brno-venkov, Přerov, Opava a Karviná, a to s výjimkou škol zřizovaných Ministerstvem spravedlnosti, škol zřízených při zařízení pro výkon ústavní nebo…


 •  

  Zelený den

  V pátek 22.10.2021 proběhl na naší škole první ze série barevných dnů – zelený den.

  Celá škola se tak ponořila do všech možných odstínů zelené barvy a my tak mohli obdivovat vzájemnou kreativnost našich outfitů.

  Děkujeme všem žákům a zaměstnancům, kteří se do akce zapojili a v listopadu se budeme těšit u příležitosti modrého dne.


 •  

  Podzimníčci

  Všimli jste si dnes ve vestibuly školy nové výstavky? Děti z 2.A vytvořily „Podzimníček“, který nám zkrášlil společné prostory a navodil v nich atmosféru podzimu.

  Paní Veselá je maminka naší spolužačky. A ta byla už vloni tak hodná, že nám pro celou třídu do školy poslala materiál na výrobu „ Podzimníčku“ z podpalových dřívek. Díky Covidu a učení z domu jsme se k tomu bohužel nedostali. Celý rok na nás čekali ve třídě za závěsem. ALE  DNES! Dnes jsme si je mohli konečně dotvořit a pochlubit se s nimi na malé výstavce ve vestibulu.

  Děkujeme paní Veselé!

  Děti ze třídy 2.A


 •  

  Zlatý Ámos

  Milí rodiče a žáci, i letos se můžete zúčastnit ankety „Zlatý Ámos“, ve které lze nominovat svého oblíbeného pedagoga.

  Pro více informací a odkaz na samotnou nominaci navštivte prosím níže uvedené odkazy

  https://www.msmt.cz/…-den-ucitelu

  http://www.zlatyamos.cz/

  Děkujeme.


 •  

  Halloweenský den

  V úterý 26.10.2021 bude na škole probíhat vyučování v duchu Halloweenu.

  Žáci, kteří se chtějí zúčasnit, mohou přijít ráno do školy ve strašidelných kostýmech, maskách nebo makeupu a všichni si tak užijeme vyučování v pořádně strašidelné halloweenské atmosféře!

  Celou akci samozřejmě nafotíme a na instgramu pak bude probíhat hlasování, kdo na škole měl ten nejpovedenější a nejděsivější kostým.


 •  

  Soutěž o nejhezčí halloweenskou dýni

  V týdnu od pondělí 18.10.2021 budou mít všechny třídy na škole za úkol vyrobit v hodině výtvarné nebo pracovní výchovy tu nejlepší halloweenskou dýni.

  V pátek 22.10.2021 budou všechny dýně (vždy jedna za třídu) vystaveny ve vestibulu školy a každý žák bude mít možnost jedenkrát hlasovat pro dýni, která je podle něj nejpovedenější.

  Žáci prvních třech tříd, jejichž dýně získají nejvíce hlasů, obdrží sladké nebo jiné překvapení.

  Halloweenu zdar!


 •  

  Zelený den

  V pátek 22.10.2021 proběhne na naší škole první ze série barevných dnů – pro tentokrát si připravte oděv v zelené barvě.

  V barevných dnech hodláme pokračovat po celý školní rok – začínají teď v říjnu a budou končit v červnu – vždy bude určen jeden den v měsíci a v tento den bude úkolem přizpůsobit svůj oděv vyhlášené barvě (každý měsíc bude jiná barva).

  Těšíme se na vaše outfity a na radost, jak se teď v říjnu celá škola a třídy rozveselí veselou zelenou barvou.