Aktuality ze školy

 •  

  Volby do Školské rady 2020

  Opětovné zveřejnění: Dne 23. 10. 2020 v době od 8:00 do 16:00 hod. proběhnou u vstupu do budovy školy volby do Školské rady.

  Zásady zřizování školských rad při základních školách zřizovaných statutárním městem Ostrava,
  městským obvodem Ostrava – Jih


  Stránka 1 z 7
  STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA
  MĚSTSKÝ OBVOD OSTRAVA-JIH
  Zásady zřizování školských rad při základních školách zřizovaných statutárním městem Ostrava, městským obvodem Ostrava – Jih
  Ostrava-Hrabůvka, listopad 2010, aktualizace leden 2017
  Zpracoval: odbor strategického rozvoje, vztahů s veřejností, školství a kultury
  Zásady zřizování školských rad při základních školách…


 •  

  Čtení nás baví - Projektové vyučování v rámci projektu ŠABLONY II.

  V rámci projektu Šablony II. se druhé třídy zúčastnily projektového dne v knihovně ve Výškovicích.

  Projekt byl rozdělen do několika částí. V první části si děti s paní knihovnicí o pravidlech chování v knihovně a o tom, jak zacházet s knihami. Paní knihovnice děti seznámila s novinkami, které si děti mohou v knihovně zapůjčit nebo vyzkoušet (Albi knihy a tužky, Ozobot).

  V další části si děti hrály s písmeny. Paní knihovnice dětem ukázala písmeno a vyzvala je, aby vymýšlely slova, která na toto písmeno začínají nebo končí. Pomocí měkkých látkových písmen dětem tvořila na kobercové nástěnce hádanky (např. MYŠ + LENKA = MYŠLENKA, KOSTÝM – TÝM = KOST). Na tabuli měla připraveny…


 •  

  Koloběžkové závody

  Již tradičně jsme se 23. 9. 2020 sešli při koloběžkových závodech, které pořádáme každoročně pro 1. a 2. třídy. Závodu se letos zúčastnilo 26 dětí.

  Paní učitelky měly letos ztížené podmínky s vytyčením trasy, neboť dopravní hřiště před budovou školy je již ve špatném technickém stavu. Nakonec se podařilo najít alespoň trochu bezpečný úsek. Tímto děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli a na trase dělali dohled.

  Před odstartováním závodu si všichni jezdci prošli trať, aby nezabloudili. Jako první se na startovní čáru postavili žáci druhých tříd, pro které soutěž nebyla novinkou. Hned po druháčcích odstartovali svůj první závod naši prvňáčci. Všichni závodili zodpovědně a radostně dojeli až do cíle.

  A jak to celé letos…


 •  

  Předškoláček – planeta pohybu

  Ve středu 23.9.2020 naše škola přivítala budoucí a zároveň první zájemce o školu – PŘEDŠKOLÁKY .

  Planety POHYBU se v rámci projektu zúčastnily 3 šikovné a zvídavé děti, které absolvovaly 5 sportovních disciplín na pěti stanovištích. Děti si vyzkoušely opičí dráhu, slalom s florbalovou pálkou a neposlušným míčkem, hod kroužky na cíl, střelbu fotbalového míče do brány a běh ke kartičkám zvířátek a jejich následnému zapamatování a správnému seřazení. I s rouškami si děti s rodiči pohyb a legraci náramně užili. Na závěr budoucí školáci dostali sladké překvapení.

  Další planetou bude planeta přírody konaná v říjnu 2020.


 •  

  Projektový den „Finanční gramotnost“

  V rámci projektu Šablony II jsme ve škole připravili pro žáky 5. A projektový den o nakupování a o hospodaření s penězi.

  Žáci věděli, že nejdříve si lidé věci jen vyměňovali a zahráli si hru Na směnu. Dozvěděli se, proč se začaly používat peníze. Ve dvojicích si „otevřeli“ obchod, připravili zboží a papírové peníze, vymýšleli reklamy. Při nakupování se učili, jak správně vystavit účtenku a nejen spočítat cenu nákupu, ale i vrátit peníze nazpět. Připomněli si, které osobnosti českých dějin jsou vyobrazeny na našich bankovkách a seznámili se s ochrannými prvky, které zabraňují falšování peněz. V Kimově hře si museli zapamatovat, jak přesně vypadá jedna bankovka. Ve skupinách pak většinou správně odpovídali na…


 •  

  Důležité upozornění!

  Vážení rodiče, Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemickou situaci a od čtvrtku 10. září zavádí povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb a ve společných prostorách škol.

  Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.

  Proto žádáme všechny rodiče, aby svým dětem pořídili také roušku náhradní, kterou budou nosit v aktovce, vloženu do igelitového sáč­ku.

   

  Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za pochopení!

   

  Ing. Veronika Dušková, Ph.D.

  zástupkyně ředitele školy

   

   


 •  

  Změna času otevření budovy školy

  Vážení rodiče, vzhledem ke každodennímu provádění zvýšených hygienických opatření (měření teploty a desinfekce rukou), dochází k posunu času otevření budovy školy v ranních hodinách!

   

  Aby nedocházelo ke shromažďování rodičů a žáků před budovou školy, dojde od 3. 9. 2020 k posunu otevření budovy školy, a to už od 7:30 hodin.

  Lépe tak zajistíme bezpečnost a včasný začátek výuky Vašich dětí.

  Děkujeme Vám za vzájemnou spolupráci a pochopení!

   

  Ing. Veronika Dušková, Ph.D.

  zástupkyně ředitele školy


 •  

  Zahájení školního roku 2020/2021

  V úterý 1. září 2020 naše škola opět ožila dětskými hlasy. Tento den je nejvýznamnější tradičně pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa jejich života.

  V první školní den nového školního roku jsme se téměř po šesti měsících opět všichni radostně sešli v naší škole. Nové prvňáčky netrpělivě očekávaly paní učitelky, které se na všechny děti moc těšily. 

  Po zasednutí do lavic a prvním zvonění, všechny žáky, rodiče, pedagogický i nepedagogický personál slavnostně přivítal pan ředitel Mgr. Pavel Olšovský a ve svém projevu popřál všem mnoho úspěchů a zdraví v novém školním roce. Prvňáčkům pak, ať se…


 •  

  Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

  Milí rodiče, již zítra nastane den, kdy se Vaši prvňáčci poprvé vydají do školy a prožijí svůj první školní den. Proto, aby vše proběhlo v pořádku, naleznete dále užitečné informace. Rodičům žáků bude umožněn vstup do budovy pouze s vlastní ochrannou rouškou, přičemž nesmí vykazovat příznaky virové infekce.


 •  

  Nařízení k opatření covid-19

  Toto nařízení vychází z nutnosti dočasně upravit praxi vzhledem k zamezení šíření nákazy covid-19.

  Č. j. ZŠ KOSM/219/2020

  Nařízení ředitele školy

  Toto nařízení vychází z nutnosti dočasně upravit praxi vzhledem k opatření a zamezení šíření nákazy covid-19, a to před přijetím příslušných změn zákona zákonodárcem a v návaznosti na doporučení z vydaného manuálu MŠMTPROVOZ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021 VZHLEDEM KE COVID-19“. Současně se jedná o povinnosti, které zaměstnavatel ukládá svým zaměstnancům s cílem zamezit a minimalizovat výskyt nemoci covid-19 ve škole.

  ZÁKLADNÍ…