Aktuality ze školy

 •  

  Simulované žákovské zastupitelstvo

  Ve dnech 30. 11. a 1. 12. 2021 na ÚMOb Ostrava-Jih proběhla akce – projekt „Simulované žákovské zastupitelstvo“.

  Cílem projektu bylo zvýšit zájem mladých lidí o komunální politiku a o problémy v jejich okolí a zprostředkovat jim praktickou zkušenost s tím, jak se komunální politika tvoří a jak se lze zapojovat do řešení problémů.

  Tohoto projektu se zúčastnilo 12 škol našeho obvodu a naši školu zastupovali 3 žáci třídy 9.A – Dominik Remo, Filip Štůrala a Stanislav Židek.

  Žáci s lektory diskutovali nad různými tématy týkající se života v našem obvodu, zúčastnili se skutečného jednání zastupitelstva, tvořili různé návrhy – interpelace. Druhý den byli žáci rozděleni do 4 fiktivních…


 •  

  Modrý den

  V pátek 26.11.2021 proběhl na naší škole druhý ze série barevných dnů – modrý den.

  Celá škola se tak ponořila do všech možných odstínů modré barvy a my tak mohli obdivovat vzájemnou kreativnost našich outfitů. Na prvním stupni se nejvíce dařilo třídě 2.B, která vyhrála na základě hlasování první místo a druhému stupni pak kralovala třída 6.A, která zcela jednoznačně a právem obsadila první místo mezi třídami druhého stupně.

  Děkujeme všem žákům a zaměstnancům, kteří se do akce zapojili a před Vánocemi se budeme těšit u příležitosti červeného dne.


 •  

  Vánoce pro babi a dědu

  Ve škole aktuálně zpracováváme projekt, kde se snažíme zpříjemnit Vánoce starším lidem z domova důchodců v Ostravě, kteří nemají to štěstí jako většina z nás a nemohou trávit vánoční svátky s rodinou.

  Prvňačci jim nazpívají koledy, ostatní třídy budou vyrábět a kreslit různé drobnosti… Proto kdyby měl někdo z vás, rodičů, chuť zapojit se a přispět drobným dárečkem, doneste do školy na vrátnici nebo pošlete po dětech, budeme rádi.

  Děkujeme.


 •  

  Sedmáci tvoří azbuku

  Žáci 7. ročníku v hodinách ruského jazyka od začátku školního roku pilně studují azbuku a s paní učitelkou se rozhodli převést teorii do praxe.

  Pro lepší zapamatování začali tvořit jednotlivá písmenka z věcí v každodenním životě – někdo použil piškoty, druhý kamínky či granule pro psy, třetí zase šikovně rozmístil ovladače na televizi. A někdo už našel hotová písmenka cestou do školy. 

  Dobrá práce, sedmáci!


 •  

  Předškoláček - dočasně pozastaveno

  Vážení rodiče, děti a zájemci o studium na naší škole, vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci a nouzovému stavu se dočasně přerušuje akce Předškoláček.

  O jejím obnovení budete včas informováni, předpoklad je leden 2022 (Planeta opic).

  Děkujeme za pochopení.


 •  

  Informace o změně třídního učitele v 8.A

  Vážení rodiče a žáci, na základě rozhodnutí vedení školy dochází k trvalé změně třídního učitele ve třídě 8.A.

  Novým třídním učitelem se stává Mgr. Tomáš Petr.

  Děkujeme za pochopení a věříme, že se tento krok ukáže jako krok dobrým směrem.


 •  

  COVID ve školách - kdo o čem rozhoduje?

  Vážení rodiče, vzhledem k aktuální překotné situaci a nejasnostem ohledně zavírání nebo nezavírání škol v poslední době, připravilo MŠMT ucelené a závazné informace ve formě letáku.

  Cílem letáku je usnadnit a zpřehlednit komunikace s Vámi, zákonnými zástupci a zodpovědět Vaše nejčastější dotazy jako např. kdo nařizuje protiepidemická opatření, kdo nařizuje a ukončuje karanténu, vysvětlit situaci ohledně vydávání OČR nebo podmínky pro zavádění distanční výuky.

  Leták naleznete v příloze a bližší infomace s podrobnějším výkladem a konkrétní odkazy na následujícím odkazu https://www.edu.cz/…m-rozhoduje/


 •  

  MŠMT - informace platné od 15.11.2021

  MŠMT informuje, že dne 10. 11. 2021 bylo vydáno mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které s účinností od 15. 11. 2021 přináší změnu v povinnosti používat ochranný prostředek úst.

  Tyto změny platí pro:

  “děti v přípravné třídě základní školy, děti v přípravném stupni základní školy speciální, žáky a
  studenty při vzdělávání, kteří sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni, a pokud je na tomto vzdělávání
  současně přítomno nejvýše 50 dětí, žáků nebo studentů,“

  • znamená to tedy, že současná výjimka z povinného nošení ochranného prostředku pro děti, žáky
  a studenty při vzdělávání je nově podmíněna taky maximálním počtem, a t o 50 dětí, žáků
  nebo studentů přítomných na tomto…


 •  

  Konzultace k chování a prospěchu za 1. čtvrtletí

  Vážení rodiče, v úterý 16. listopadu 2021 se na naší škole uskuteční konzultace ohledně chování a prospěchu k 1. čtvrtletí.

  Konzultace budou probíhat v čase od 16:30 – 18:00, kdy třídní učitelé budou ve svých třídách a netřídní učitelé v kabinetech.

  Těšíme se na Vás.


 •  

  Výlet na Pustevny

  V sobotu 13.11. se další skupinka horalů a horalek vydala do Beskyd, tentokrát na Pustevny.

  Dojeli jsme vlakem do Kunčic p. Ondřejníkem, kde jsme se potkali i s paní uč. Salvovou, která nás kousek doprovodila. Pak podél Bystré přes sedlo Tanečnice a na Pustevny. Tam jsme si udělali obědovou pauzu, nakoupili suvenýry a vydali se zpět. Užili jsme si hodně srandy, potrénovali nohy, viděli mloka, zablbli s huskym. Jste šikovní, že jste to zvládli a jsme rádi, že vás to bavilo. Horám zdar.