Aktuality ze školy

 •  

  Organizace výuky 23.9. - 30.9. 2021

  Vážení rodiče, milí žáci, věnujte prosím zvýšenou pozornost změnám v organizaci výuky od čtvrtku 23.9.2021 do čtvrtku 30.9.2021.

  Z důvodu karantény třídy 7.A a následné karantény některých vyučujících bude vyučování v tomto období probíhat v omezeném režimu – všechny třídy budou mít výuku jen do 11:40 (čtyři vyučovací hodiny).

  Děkujeme za pochopení.

   

   


 •  

  Konzultační hodiny a třídnické hodiny

  V následujícím článku přinášíme aktualizovanou podobu konzultačních hodin pro rodiče a třídnických hodin dle třídních učitelů.

  Seznamte se, prosím, s těmito údaji a v případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. Všechny konzultační hodiny platí až po telefonické domluvě!


 •  

  Soutěžíme v AHOL's Amazing Race

  Dne 24. 9. 2021 se 8 žáků (K. Bartošáková, O. Kuras, D. Remo, F. Štůrala, S. Židek, P. Přeček z 9. A a Z. Urbanová a J. Svoboda z 8. B) zúčastnilo 6. ročníku vědomostní soutěže s názvem AHOL‘s Amazin­g Race.

  Soutěž byla zaměřena nejen na anglický jazyk, ale také na všeobecné znalosti o anglicky hovořících zemích. Protože námětem 6. ročníku soutěže byla historie, test, který soutěžící absolvovali, obsahoval otázky z oblasti dějin Velké Británie, Ameriky, Kanady, Austrálie i Nového Zélandu. Jeho obtížnost můžete posoudit sami (viz foto).  Soutěžící se tak setkali s důležitými a nezapomenutelnými osobnostmi minulých staletí, které v kostýmech představovali studenti, ale také vyučující SŠ AHOL.

  Soutěž se skládala ze tří částí:

  • Jazyková část – test v anglickém jazyce (poslech,…

 •  

  Čtvrťáci se chodí učit plavat

  Pandemická situace v minulém školním roce zapříčinila, že tradiční plavání třetích tříd se letos posunulo a plavat tak chodí žáci čtvrtého ročníku.

  Posuďte sami z přiložených fotografií, jak jim to jde – no není to radost? Děti a voda vždy patřily k sobě.


 •  

  Koloběžkové závody se i letos povedly

  Již tradičně jsme se 23. 9. 2021 sešli při koloběžkových závodech, které pořádáme každoročně pro 1. a 2. třídy. Závodu se letos zúčastnilo 26 dětí.

  Letos jsme závod uspořádali na nově zrekonstruované dráze před budovou školy. Děti tak měly perfektní podmínky k podání těch nejlepších výkonů.

  Před odstartováním závodu si všichni jezdci prošli trať, aby nezabloudili. Jako první se na startovní čáru postavili žáci druhých tříd, pro které soutěž nebyla novinkou. Hned po druháčcích odstartovali svůj první závod naši prvňáčci. Všichni závodili zodpovědně a radostně dojeli až do cíle.

  A jak to celé letos dopadlo?

  V kategorii 2. tříd se umístil na 1. místě Aleš Rylko ze 2. B, na…


 •  

  Druháci poznávali krásy podzimu

  Ve středu 22.9. proběhla ve 2.A v hodině prvouky názorná ukázka přírodnin.

  Děti společně s rodiči a prarodiči nasbírali ve svém okolí spoustu materiálu, které jsme si pak v hodině pojmenovávali. Poznávali jsme listy a plody buku, dubu, břízy, habru, hlohu, šípkového keře, katalpy trubačovité, jasanu, jírovce maďálu, platanu a další. Poté jsme si vytvořili z listů obrázky a červené plody jehlou navlékali na nit. Všechny tři hodiny byly zábavné a přitom jsme se toho spoustu nového naučili.

  Mgr. Dagmar Šedlbauerová

  třídní učitelka


 •  

  Výuka v 7.A v době karantény

  Vážení rodiče a žáci, přinášíme vám informace k průběhu výuky v období 22.9. – 24.9. 2021.

  V uvedeném období je povinností každého žáka průběžně kontrolovat svou emailovou schránku a Google Classroom a plnit úkoly zadané vyučujicími jednotlivých předmětů. Výuka prostřednictím videokonferencí Google Meet zatím není v plánu.

  Děkujeme za spolupráci a věříme, že se brzy a v co nejhojnějším počtu setkáme opět ve škole.


 •  

  Dny ruského jazyka

  Jako každý rok se i letos žáci naší školy zapojili do dnů ruského jazyka.

  A tento rok to bylo zapojení opravdu stylové – ve jménu samotného zakladatele ruské moderní literatury 19. století, kterým není nikdo jiný než Alexandr Sergejevič Puškin 


 •  

  Máme doma prvňáčka

  V úterý 14.9.2021 se na naší škole po třídních schůzkách prvního ročníku uskutečnila pro rodiče prvňáčků také tematická beseda s názvem „Máme doma prvňáčka“.

  Besedou prováděli naše zástupkyně ředitele a speciální pedagožka Mgr. Halina Chlebková a školní psycholog Mgr. Dalibor Chalcař, kteří rodičům poskytli cenné rady týkající se např. adaptace prvňáčků na nové prostředí, důležitosti domácí přípravy na vyučování či možnosti volnočasových aktivit pro děti.

  Celá akce sklidila pozitivní ohlas mezi zúčastněnými rodiči a my tak přejeme všem našim prvňáčkům, aby jejich první krůčky u nás na škole byly co nejméně bolestivé a aby se co nejrychleji a bez potíží adaptovali na novou etapu jejich života.


 •  

  Branný závod o partyzánský samopal

  Ve čtvrtek 9.9.2021 se vybraní žáci 8. a 9. ročníku vydali zasoutěžit si o partyzánský samopal.

  Žáci vyjeli po stopách četníků z roku 1944 až do Nového Hrozenkova, kde si vyzkoušeli běh v lese, střelbu z pušky, házení granátů a přenášení raněných. Gratulujeme našim klukům, kteří byli nejrychlejší a získali bronzové, stříbrné a zlaté medaile.

  Na výletě samozřejmě nesměl chybět ani náš nový školní maskot, který si tak odbyl svou premiéru, výlet přežil a těší se na další společné chvíle s našimi žáky.