Aktuality ze školy

 •  

  Předškoláček na PLANETĚ ORIGAMI

  Ve středu dne 20.10.2021 se od 16 hodin opět těšíme na naše předškoláčky při dobývání PLANETY ORIGAMI, aktivity zaměřené na rozvoj jemné motoriky. S sebou si přineste přezůvky.

   

  UPOZORNĚNÍ!

  Rodiče mají povinnost nosit ve vnitřních prostorách respirátor a vstup je povolen pouze osobám nevykazujícím známky respiračního onemocnění. 

  Děkujeme za respektování platných nařízení.


 •  

  Podzimníčci

  Všimli jste si dnes ve vestibuly školy nové výstavky? Děti z 2.A vytvořily „Podzimníček“, který nám zkrášlil společné prostory a navodil v nich atmosféru podzimu.

  Paní Veselá je maminka naší spolužačky. A ta byla už vloni tak hodná, že nám pro celou třídu do školy poslala materiál na výrobu „ Podzimníčku“ z podpalových dřívek. Díky Covidu a učení z domu jsme se k tomu bohužel nedostali. Celý rok na nás čekali ve třídě za závěsem. ALE  DNES! Dnes jsme si je mohli konečně dotvořit a pochlubit se s nimi na malé výstavce ve vestibulu.

  Děkujeme paní Veselé!

  Děti ze třídy 2.A


 •  

  Zlatý Ámos

  Milí rodiče a žáci, i letos se můžete zúčastnit ankety „Zlatý Ámos“, ve které lze nominovat svého oblíbeného pedagoga.

  Pro více informací a odkaz na samotnou nominaci navštivte prosím níže uvedené odkazy

  https://www.msmt.cz/…-den-ucitelu

  http://www.zlatyamos.cz/

  Děkujeme.


 •  

  Halloweenský den

  V úterý 26.10.2021 bude na škole probíhat vyučování v duchu Halloweenu.

  Žáci, kteří se chtějí zúčasnit, mohou přijít ráno do školy ve strašidelných kostýmech, maskách nebo makeupu a všichni si tak užijeme vyučování v pořádně strašidelné halloweenské atmosféře!

  Celou akci samozřejmě nafotíme a na instgramu pak bude probíhat hlasování, kdo na škole měl ten nejpovedenější a nejděsivější kostým.


 •  

  Soutěž o nejhezčí halloweenskou dýni

  V týdnu od pondělí 18.10.2021 budou mít všechny třídy na škole za úkol vyrobit v hodině výtvarné nebo pracovní výchovy tu nejlepší halloweenskou dýni.

  V pátek 22.10.2021 budou všechny dýně (vždy jedna za třídu) vystaveny ve vestibulu školy a každý žák bude mít možnost jedenkrát hlasovat pro dýni, která je podle něj nejpovedenější.

  Žáci prvních třech tříd, jejichž dýně získají nejvíce hlasů, obdrží sladké nebo jiné překvapení.

  Halloweenu zdar!


 •  

  Zelený den

  V pátek 22.10.2021 proběhne na naší škole první ze série barevných dnů – pro tentokrát si připravte oděv v zelené barvě.

  V barevných dnech hodláme pokračovat po celý školní rok – začínají teď v říjnu a budou končit v červnu – vždy bude určen jeden den v měsíci a v tento den bude úkolem přizpůsobit svůj oděv vyhlášené barvě (každý měsíc bude jiná barva).

  Těšíme se na vaše outfity a na radost, jak se teď v říjnu celá škola a třídy rozveselí veselou zelenou barvou.


 •  

  Kroužek keramiky

  Již teď v říjnu začíná na naší škole keramický kroužek.

  Všichni zájemci o keramiku a tvoření jsou srdečně vítáni. Kroužek povede paní asistentka Barbora Kuřavová, u které se lze také přihlásit či získat více informací. 

  Paní asistentku můžete kontaktovat na emailové adrese barbora.kuravova@zskosmonautu13.cz

  Děkujeme za zájem a budeme se na vás těšit.


 •  

  Online IT přednášky a workshopy

  Vážení rodiče a žáci, zprostředkováváme Vám možnost zúčastnit se níže uvedených bezplatných kurzů pro veřejnost.

  Přihlásit se na jednotlivé kurzy lze přes registraci na každou přednášku zvlášť (viz odkazy níže, budou průběžně doplňovány):

   

  • IT přednáška Bezpečnost I. – Bezpečné chování dětí na internetu: 14. 10. 2021 od 15–17 hod.

  link na formulář pro registraci je:  Registrace na webinář IT bezpečnost dětí na…


 •  

  Předškoláček na planetě Pohybu

  Dnešním dnem odstartoval vesmírný program, jehož cílem je během pravidelného objevování rozličných planet ukázat předškolákům prostředí školy, seznámit je s vyučujícími a hlavně zajistit, aby se u toho dobře bavili.

   

  I přes nepřízeň počasí se čtyři odvážní kosmonauti zúčastnili startu v podobě fyzického tréninku v rámci své předškolní mise na planetě POHYBU. Mohli si vyzkoušet svou zručnost při slalomu s florbalkou a střelbě na branku, mrštnost při absolvování opičí dráhy, rovnováhu při balancování na laně, přesnost při hodu na cíl a v neposlední řadě také paměť při zapamatování obrázků.

  Vzhledem k tomu, že se všem povedlo projít všechny disciplíny, odnesli si ze své mise nejen průkaz kosmonauta, ale také sladkou odměnu.

  Doufáme, že si zábavné odpoledne všichni náramně užili, a…


 •  

  Předškoláček opět startuje!

  Od 6. října 2021 se v níže uvedených termínech od 16:00 – 16:45 hodin opět hlásí o slovo Předškoláček a jeho báječná putování po 13 planetách.

  Srdečně tímto zveme všechny předškoláčky a jejich rodiče k příjemným setkáváním do naší školy, kde budete moci sportovat, tvořit, zpívat a objevovat, ale hlavně se můžete seznámit se školou, která bude po prázdninách ta Vaše!

   

  6. 10.  PLANETA POHYBU  

  Aktivita zaměřená na sportovní činnost. S sebou si přineste cvičební úbor a sportovní obuv.<…