Aktuality ze školy

 •  

  Zápis dětí do 1. tříd pro školní rok 2023/2024

  V letošním roce bude Zápis dětí do 1. tříd probíhat prezenční formou v pondělí 3. 4. 2023 od 8:00–18:00 a v úterý 4. 4. 2023 od 8:00–17:00 hodin v budově naší školy s možností využití vyplnění elektronické přihlášky přímo z Vašeho domova.

  Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k plnění povinné školní docházky podle § 36 odst. 4) zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

   

  S sebou, prosím, vezměte tyto dokumenty: 

  • občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte, je-li dítě cizí státní příslušník, pak i doklad o povolení jeho trvalého pobytu,
  • rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče,
  • v případě, že již byla dítěti odložena povinná školní…

 •  

  Videoprezentace Základní školy Kosmonautů 13, Ostrava - Zábřeh

  Vážení rodiče, žáci a zájemci o studium na naší škole. Ve videoprezentaci Vám představujeme jak prostory naší školy, tak způsob výuky i školní život a aktivity nad rámec běžného vyučování.

   

  Jsme moderní škola rodinného typu s dlouholetou tradicí. Nabízíme Vašim dětem bezpečné prostředí školy s přátelským kolektivem žáků a pedagogů. Preferujeme úzkou spolupráci s rodinou a nedílnou součástí našeho pracovního týmu je psycholog, speciální pedagog a sociální pedagog. Vstup do školy je bezbariérový. 

  Pevně věříme, že jsme tou pravou školou, kde s radostí umístíte své děti, kterým se u nás dostane kvalitní a erudované výuky a výchovy.

   

  Mgr. Pavel Olšovský, MBA

  ředitel školy…


 •  

  Beseda s Vladimírem Remkem

  Už se to blíží! V pondělí 13. března 2023 navštíví naši školu pan Vladimír Remek, bývalý vojenský pilot a jediný československý kosmonaut ve vesmíru.

  V rámci moderované besedy se od něj dozvíme, jak probíhal výběr a výcvik kosmonautů a také jaké to vůbec bylo pobývat ve vesmíru.

  Moc se těšíme, určitě to bude stát za to!

   

  Mgr. Pavel Olšovský, MBA

  ředitel školy


 •  

  Předškoláček na Planetě s cizincem

  Ve středu 22. února 2023 pokračoval náš Předškoláček na Planetě s cizincem. V samotném úvodu si děti zazpívaly písničku Předškoláčků a poté už se s chutí vrhly na hlavní téma – zvířátka v angličtině.

  Na děti čekalo v průběhu hodiny mnoho úkolů, které musely zvládnout – skládaly, vybarvovaly a lepily se zvířecí puzzle, zpívala se písnička o zvířátcích, poznávali se zvířecí plyšáci a došlo také na populární „ovocný koš“, tentokrát samozřejmě jen o zvířátkách. Na konci hodiny bylo jasné, že se děti zvířátka naučily a my všem děkujeme za účast a aktivitu. Rovněž chceme moc poděkovat našim šikovným osmákům a deváťákům, kteří přišli dobrovolně pomáhat a kteří dětem byli nápomocnou rukou vždy, když to bylo třeba.

  Děkujeme a těšíme se na středu 1. března, kdy Předškoláček zavítá na…


 •  

  Soutěž o nejhezčí Valentýnku

  I letos pořádal kabinet cizích jazyků soutěž „O nejkrásnější Valentýnku“. Zapojilo se 50 dětí z naší školy. Tentokrát byly Valentýnky psány nejen v anglickém jazyce, ale také v ruském, polském i španělském.

  V kategorii 1. stupně měla nejhezčí Valentýnku Amálie Paverová z 5.B, na 2. místě se umístil Ali Stuchlík z 3.B a 3. místo získal Leon Papcun z 1.B. V kategorii 2. stupně se nejvíce líbila originalita Valentýnky od Míši Najdekové z 8.B, 2. místo získala Viki Jirková z 8.A a 3. místo Veronika Artomova z 8.B.

  Děkujeme všem, kteří přispěli svou Valentýnkou do naší každoroční soutěže a budeme se na vás zase těšit u dalšího ročníku v únoru 2024.

   

  Mgr. Pavel Olšovský, MBA

  ředitel školy


 •  

  Recitační soutěž se povedla

  V úterý odpoledne dne 21. února 2023 proběhl na 1. stupni naší školy další ročník tradiční recitační soutěže, které se zúčastnilo 18 dětí z prvních, druhých, třetích a pátých tříd. S malými recitátory jsme strávili krásné odpoledne plné básniček.

  A jak to celé dopadlo? V první kategorii menších dětí z prvních a druhých tříd se na 1. místě umístila Monika Nováková ze třídy 2.A s básničkou O pile. Druhé místo obsadila Rozálka Němcová ze třídy 1.A a třetí místo získala Natálka Studená ze třídy 2.B. Ve druhé kategorii větších dětí ze třetích a pátých tříd je pořadí takovéto: První místo získala Natálka Gregorová ze třídy 3.A s básničkou O cestách dlouhých bílých mraků, druhé místo obsadil Matěj Václavík také ze 3.A a třetí místo si vyrecitovala Tamara Turtáková ze třídy 3.B. Vítězové si odnesli a spoustu hezkých cen a všichni…


 •  

  Branky, body, vzpomínky s Janem Kollerem

  Jan Koller je bývalý český fotbalový útočník a reprezentant a právě s ním je teď možno se setkat prostřednictvím zábavné a motivační show, která se bude konat 22. března 2023 v Kině Luna.

  Dorazíte? Součástí programu budou i obrazové a video sestřihy z důležitých okamžiků života Jana Kollera, doplněné jeho životními zážitky a zkušenostmi, takže to určitě bude stát za to.

  Mgr. Halina Chlebková

  zástupce ředitele školy


 •  

  Předškoláček na Planetě minulosti

  Ve středu 15. února jsme se opět setkali s žáky MŠ, které již příští školní rok čeká nástup do školních lavic. Tentokrát jsme při našem objevování školního světa navštívili Planetu minulosti.

  Naše setkání začalo zpěvem písniček, které se všem moc líbily. Po zpěvu jsme se vrhli na poznávání minulosti a historie. Povídali jsme si o rozdílech mezi princeznami a rytíři, ukázali jsme si je a shodli se, že žádný z nich nemohl být bez svého erbu. I my jsme se tedy zkusili na chvíli vžít do středověku a pokusili jsme se vytvořit své vlastní šlechtické erby. Dílo se nám skutečně vydařilo. S přátelskou dopomocí našich budoucích spolužáků (tímto jim velmi děkujeme), paní asistentky a pana učitele jsme si vytvořili krásné heraldické znaky, které by se jistě neztratily na žádném rytířském…


 •  

  Předškoláček na Planetě modelování

  Ve středu 8. 2. 2023 se naši předškoláčci opět sešli v odpoledních hodinách na naší škole, aby společně přistáli na Planetě modelování.

   

  Protože nám absence sněhové pokrývky neumožnila modelovat ze sněhu, připravili jsme si náhradní modelovací hmotu. Rozzářená očička našich 18 předškoláčků nám jen potvrdila, že formování tekutým a tvarovatelným pískem bylo tou správnou volbou.

  Děti vytvářely nejrůznější bábovičky, hrady, písmenka, srdíčka, různá zvířátka a mnoho dalšího na základě své fantazie. Během zábavného odpoledne jsme si společně zazpívali písničky, které zazní v Den otevřených dveří na závěrečném vystoupení ve…


 •  

  Předškoláček na Planetě zábavné matematiky

  Ve středu 1. 2. 2023 naši předškoláčci navštívili Planetu zábavné matematiky.

  Budoucí žáčci naší školy si opět vyzkoušeli sezení ve školních lavicích. Tentokrát však hodina…