Aktuality z družiny

 •  

  Výtvarná soutěž ve školní družině

  Školní družina se také připojila k oslavám Dne země a to tak, že v dubnu zorganizovala výtvarnou soutěž, v níž mohly děti vyjádřit svůj vztah k přírodě a ekologii.

   

  Sešlo se 44 obrázků žáků 1. až 4. ročníku, které poukazovaly na krásy naší přírody, mořského světa, hor nebo ohrožené druhy zvířat. Vyobrazovaly naši planetu pohledem z vesmíru i ekologické výjevy toho, jak lidé přírodu ohrožují nebo naopak napravují napáchané škody.

  Porota měla nelehký úkol vybrat z velkého množství krásných obrázků ty nejzdařilejší. Nakonec byly vybrány tři děti z jednotlivých oddělení, které obdržely ceny poskytnuté Spolkem rodičů. Drobnou pozornost za svou snahu si ale odnesli všichni…


 •  

  Karneval ve ŠD

  Opět po roce byla v pátek 1. března naše škola plná pohádkových tvorů. Nejčastěji jste mohli potkat princezny, víly, čarodějky, kostlivce, ale i zvířátka, klauny, superhrdiny, kovboje,…

   

  V tělocvičně jsme zažili hodinový taneční rej, který byl zpestřený vystoupeními, které si pro ostatní připravily děti z jednotlivých oddělení ŠD. Hlavně se zpívalo, ale došlo i na hru na flétnu a vyprávění vtipů. Nakonec nesměla chybět oblíbená hra na sochy, jejíž dva vítězové byli odměněni drobnou pozorností, kterou poskytl Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13 pod záštitou zřizo­vatele školy městského obvodu Ostrava-Jih.<…


 •  

  Dračí vejce

  Kromě již klasických zimních dekorací a nápadů z papíru, provázků a bavlnek jsme využili mrazivých dnů a nocí k tomu, abychom s dětmi v družince vytvořili azyl dračím miminkům.

   

  Jak jsme to dokázali? Tak, že jsme dovolili jejich maminkám, aby si na naší školní zahradě ukryly své drobečky, ještě než se vylíhnou ze svých jedinečných a krásných, obřích vajíček.

  A tak, než nám nenávratně odlétli za sluníčkem, jsme je hlídali a obdivovali. A aby se v noci, ve tmě, když se klubali ze svých vajíček nebáli, vytvořily jim děti z druhého oddělení unikátní "jedlé " svícny, které jim nejen posvítili na cestu, ale na kterých si dráčci mohli i pochutnat a nabrat potřebné síly, protože byly – z cukru!

  Možná se k nám příští zimu vrátí, aby si u nás opět svá…


 •  

  Zimní radovánky ve ŠD

  I když dnů, kdy jsme se mohli těšit z vydatné sněhové pokrývky nebylo mnoho, v družince jsme se snažili „toho mála“ maximálně využít.

   

  Děti se vyřádily při koulování, stavění sněhuláků a jiných sněhových objektů a také při sáňkování a bobování na blízkém kopci.

  To, jak jsme zimu venku prožili, se můžete podívat ve fotogalerii.

   

   <span style="line-height: 107%; font-family: ‚Calibri‘,sans-serif; font-size: 12pt; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-bidi-theme-font: minor-bidi; mso-ansi-language: CS; mso-fareast…


 •  

  PROSINEC ve školní družině

  Měsíc prosinec ubíhá ve znamení těšení se na vánoční prázdniny – dárky, cukroví, čas strávený s rodinou, pohádky, výlety, odpočinek,… a v družince se tato atmosféra projevuje tak, že se peče cukroví, zpívají se koledy a písně o zimě, vyrábí se zimní a vánoční dekorace a vše vyvrcholí vánoční besídkou, kdy se sejdou děti ze všech čtyř oddělení, aby si společně zazpívaly, pobavily, zhlédly oblíbená a legrační videa a pochutnaly si na cukroví, které pomáhaly péct.

  Letos k tomu patřilo i to, že se nejstarší děti s paní vychovatelkou odreagovaly na bowlingu a navštívily vánoční trhy.

  <span style="line-height: 107%; font-family: ‚Calibri‘,sans-serif; font-size: 12pt; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-bidi-theme-font: minor…


 •  

  PODZIM ve školní družině

  Ve školní družině jsme prožili podzim kreativně, ale i v pohybu. Umožňovalo to krásné počasí, takže děti mohly trávit spoustu času pohybovými aktivitami venku, nejčastěji na hřišti s umělou trávou.

  Samostatnou kapitolou bylo 14 dní, které prožili druháci a třeťáci ve škole v přírodě v Beskydech, na Morávce. Každý den se věnovali hrám v lese, sportování na hřišti nebo vycházkám do okolí.

  A samozřejmě se využívalo přírodních materiálů, kterých je na podzim opravdu hodně k tvoření všeho druhu. Ať už k stavění domečků pro skřítky, zdobení zvířátek pestrobarevným listím a také výrobě a malbě draků, kteří k podzimu prostě patří. Proto nám také pár týdnů dělali společnost na chodbách i v hernách…

  <span…


 •  

  Diskotéka ve školní družině

  Snad všechny děti rády zpívají a tancují. A příležitostí, jak si toho užít ve větším počtu i prostoru není nikdy dost.

  Proto se všechny oddělení ŠD na konci měsíce září domluvily a setkaly v tělocvičně naší školy, kde se pobavily a skvěle uvolnily při diskotéce, na které zazněly nejoblíbenější písně dětí.

  A navíc – některé šikovné děti sebraly odvahu a ostatním předvedly své vlastní pěvecké nebo taneční umění. A také za to sklidily zasloužený aplaus!

  Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na příště…

   

  Za vychovatelky Sylva Dvořáková


 •  

  Kroužky školní družiny 2018/2019

  Milí rodiče, milé děti, milí žáci, i pro letošní školní rok 2018/2019 jsme pro Vás připravili širokou nabídku kroužků školní družiny. Těšíme se na setkání s Vám a doufáme, že Vás naše nabídka oslovila…

  KROUŽKY ŠD VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

  PONDĚLÍ 15:15 – 16:00 hod.

  Výtvarný kroužek - paní vych. Kodrlová

   

  ÚTERÝ 15:15– 16:00 hod.

  Deskové hry (šach­y, dáma…) - paní vych. Dvořáková

   

  STŘEDA 14:00 – 15:00 hod.

  Sportovní hry (pro  4. – 5. tř.) - paní vych. Oburková

   

  <span style="text-decoration:…


 •  

  Poslední volná místa ve školní družině!

  Milí rodiče, rádi bychom Vám nabídli ještě několik volných míst pro Vaše děti ve školní družině, kde mohou svůj volný čas trávit hodnotným způsobem v příjemném a podnětném prostředí. Budou zde například zpívat, tančit, kreslit, hrát míčové hry venku i v tělocvičně. Budou v prostředí, kde podporujeme kamarádství společnými zážitky.

  Kromě již uvedených aktivit, s našimi dětmi chodíme do kina, pořádáme diskotéku nebo karneval, ale i netradiční olympiády a různé soutěže.

  A samozřejmě nabízíme také kroužky!

  Pro starší děti (ze 4. a 5. tříd) jsme připravili v tomto školním roce novinku. Mohou si vybrat kroužky, vedené našimi vychovatelkami, do kterých budou samostatně docházet v odpoledních hodinách bez povinnosti využívat ostatní činnosti ŠD!

  V případě zájmu se prosím hlaste u našich vychovatelek.

  Těšíme se na spolupráci s Vámi a na Vaše děti.

  Vychovatelky ŠD

   <…


 •  

  Letní olympiáda 2018

  Na konci školního roku jsme se v ŠD skvěle bavili! Pořádali jsme totiž netradiční letní olympiádu, při které nešlo o to, kdo bude první a nejlepší, ale o to, aby si všichni užili legraci a zábavu. A to se každopádně podařilo!

  Vyzkoušeli jsme si takové disciplíny jako kutálení brambory do cíle, skákání v pytli, kreslení sluníčka „naslepo“, slalom s míčkem na dřevěné lžíci, stříkání vody na cíl a další, na které se můžete podívat ve…