Aktuality z družiny

 •  

  Učíme se s pejsky - projektový den v ŠD

  Ve středu 16. 10. 2019 proběhl ve čtvrtém oddělení ŠD, v rámci projektu Šablony 2, projektový den na téma: „Učíme se s pejsky“. Navštívili nás nejen odborníci z okruhu chovatelství a péče o psí pomocníky, ale také samotní psí asistenti a terapeuti.

   

  V rámci tohoto projektu se měly děti naučit nejen zodpovědnosti ke svým domácím mazlíčkům, připomenout si, co vyžaduje péče o jakéhokoli živého tvora, kterého si pořídí, ale hlavně poukázat na využití psů v různých oblastech našeho života. Povídali jsme si o psech záchranářích, ochráncích, lovcích, hlídačích a především o psech jako terapeutech. 

  <span style="font…


 •  

  Vesmír - projektový den v ŠD

  Ve středu 2. října ve čtyřech odděleních ŠD v rámci projektu Šablony 2 proběhl projektový den na téma „Vesmír“. Paní vychovatelky si s pozvanými odborníky připravily pestrý a zajímavý program, díky kterému mohly děti získat mnoho poznatků o vesmíru, pohybu planet, souhvězdích, ale také o jedinečných podmínkách k životu, které máme na naší Zemi.

  Kromě diskuse s odborníky, práce s encyklopediemi, děti také sestavovaly puzzle s vesmírnými náměty, sestrojily raketoplány z Lega, zahrály si pohybové hry na téma „Živý vesmír“ a zhlédly projekci v zážitkovém vesmírném stanu. Všechna oddělení svůj projektový den zakončila výtvarnou tečkou. Děti vytvořily obrázky s vesmírnými výjevy, které nám budou nějakou dobu na nástěnkách školy tento speciální den připomínat.

  <p…

 •  

  Kroužky školní družiny ve školním roce 2019/2020

  Milí rodiče, milé děti, milí žáci, i pro letošní školní rok 2019/2010 jsme pro Vás připravili širokou nabídku kroužků školní družiny. Těšíme se na setkání s Vámi a doufáme, že Vás naše nabídka oslovila.

   

  PONDĚLÍ     15:15 – 16:00 hod.

  Čtenářský krou­žek - paní vych. Pekařová

   

  STŘEDA      15:15 – 16:00 hod.

  Výtvarný kroužek – paní vych. Kodrlová

   

  ČTVRTEK    15:15 – 16:00 hod.

  Deskové hry (šach­y, dáma, …) - paní vych. Dvořáková

   

  Zájemci, prosím, hlaste se u p. vychovatelek!

   

  Kroužky začnou probíhat od 1.…


 •  

  Jak malý plyšový medvídek spojil tisíce dětských srdcí

  Ve 2. oddělení naší družinky jsme měli speciálního hosta – Lumpíka. Zapojili jsme se totiž do celorepublikové akce „Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR". Podstatou této akce je prostřednictvím plyšového medvídka Lumpíka seznámit děti s naší republikou, poznat její krásy, historii a zajímavosti.

      

  Plyšový medvídek Lumpík vyrazil z Ostravy až na západ do Chebu, aby zde započal svou průzkumnou pouť po 48 družinách a před prázdninami dorazil zpět do Ostravy. V naší družince strávil Lumpík 17. a 18. června. Děti ho před kinem Luna učily základům „parkouru'', zahrál si s kluky oblíbený para hokej, zkoušel sklá­dat Rubikovu kostku, luštil morseovku a pomáhal vytvořit náramky přátelství. Také se na něj přišel podívat maskot naší…


 •  

  Den dětí ve školní družině

  V ponďělí 3. 6. 2019 proběhl Den dětí i ve školní družině naší školy. Paní vychovatelky si pro děti k jejich svátku připravily NETRADIČNÍ LETNÍ OLYMPIÁDU.

   

  Na děti čekalo osm disciplín, při jejichž zdolávání nebylo důležité zvítězit, ale užít si zábavu a taky trochu prověřit svou obratnost i vzájemnou spolupráci.

  S nadšením probíhaly překážkovou dráhou, závodily na…


 •  

  Soutěž o nejhezčí záložku

  Družinkové děti z druhých tříd se zúčastnily krásné soutěže o nejhezčí záložku, kterou vyhlásilo nakladatelství Kosmas.

   

  Záložky se dětem moc povedly, což je patrné i z toho, že mezi výherci byly čtyři naše děti.

  Velkou gratulaci a milé ceny obdrželi: Nela Lyčková, Tereza Kubatá, Ondra Bobovský a Vojta Pělucha.

  <p style="background: white; margin: 0cm 0cm 12pt; line-height:…

 •  

  Výtvarná soutěž ve školní družině

  Školní družina se také připojila k oslavám Dne země a to tak, že v dubnu zorganizovala výtvarnou soutěž, v níž mohly děti vyjádřit svůj vztah k přírodě a ekologii.

   

  Sešlo se 44 obrázků žáků 1. až 4. ročníku, které poukazovaly na krásy naší přírody, mořského světa, hor nebo ohrožené druhy zvířat. Vyobrazovaly naši planetu pohledem z vesmíru i ekologické výjevy toho, jak lidé přírodu ohrožují nebo naopak napravují napáchané škody.

  Porota měla nelehký úkol vybrat z velkého množství krásných obrázků ty nejzdařilejší. Nakonec byly vybrány tři děti z jednotlivých oddělení, které obdržely ceny poskytnuté Spolkem rodičů. Drobnou pozornost za svou snahu si ale odnesli všichni…


 •  

  Karneval ve ŠD

  Opět po roce byla v pátek 1. března naše škola plná pohádkových tvorů. Nejčastěji jste mohli potkat princezny, víly, čarodějky, kostlivce, ale i zvířátka, klauny, superhrdiny, kovboje,…

   

  V tělocvičně jsme zažili hodinový taneční rej, který byl zpestřený vystoupeními, které si pro ostatní připravily děti z jednotlivých oddělení ŠD. Hlavně se zpívalo, ale došlo i na hru na flétnu a vyprávění vtipů. Nakonec nesměla chybět oblíbená hra na sochy, jejíž dva vítězové byli odměněni drobnou pozorností, kterou poskytl Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13 pod záštitou zřizo­vatele školy městského obvodu Ostrava-Jih.<…


 •  

  Dračí vejce

  Kromě již klasických zimních dekorací a nápadů z papíru, provázků a bavlnek jsme využili mrazivých dnů a nocí k tomu, abychom s dětmi v družince vytvořili azyl dračím miminkům.

   

  Jak jsme to dokázali? Tak, že jsme dovolili jejich maminkám, aby si na naší školní zahradě ukryly své drobečky, ještě než se vylíhnou ze svých jedinečných a krásných, obřích vajíček.

  A tak, než nám nenávratně odlétli za sluníčkem, jsme je hlídali a obdivovali. A aby se v noci, ve tmě, když se klubali ze svých vajíček nebáli, vytvořily jim děti z druhého oddělení unikátní "jedlé " svícny, které jim nejen posvítili na cestu, ale na kterých si dráčci mohli i pochutnat a nabrat potřebné síly, protože byly – z cukru!

  Možná se k nám příští zimu vrátí, aby si u nás opět svá…


 •  

  Zimní radovánky ve ŠD

  I když dnů, kdy jsme se mohli těšit z vydatné sněhové pokrývky nebylo mnoho, v družince jsme se snažili „toho mála“ maximálně využít.

   

  Děti se vyřádily při koulování, stavění sněhuláků a jiných sněhových objektů a také při sáňkování a bobování na blízkém kopci.

  To, jak jsme zimu venku prožili, se můžete podívat ve fotogalerii.

   

   <span style="line-height: 107%; font-family: ‚Calibri‘,sans-serif; font-size: 12pt; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-bidi-theme-font: minor-bidi; mso-ansi-language: CS; mso-fareast…