Aktuality z družiny

 •  

  Učíme se s pejsky - Projektový den v I. a III. družinkovém oddělení

  Konečně se psích kamarádů dočkaly i děti z prvních a třetích tříd. V rámci projektu Šablony 2 proběhly na konci února další projektové dny na téma „Učíme se s pejsky“.

  Za dětmi opět přišly tři skvělé a zkušené odbornice, paní Johanka, Monika a Zdenička s fenkami Malina, Cassie a Izie. Ukázaly dětem, jak úžasnými a potřebnými pomocníky pejsci jsou pro postižené lidi. Dozvěděly se od nich mnoho nového a nakonec se děti mohly s pejsky přitulit a pomazlit. 

  <span style=„line-height: 107%; font-family: ‚Lucida Sans Unicode‘,sans-serif; font-size: 10.5pt;“…


 •  

  Projektový den „Veselá věda - Barvy“ ve školní družině

  V týdnu od 17. 2. 2020 se školní družina rozehrála barvami. V rámci projektu Šablony 2 k nám zavítala Veselá věda a ve všech čtyřech odděleních proběhl projektový den na téma „Barvy“.

  Cílem projektového dne bylo seznámit děti s teoretickými i praktickými informacemi o základních barvách, ze kterých vznikají různé odstíny. Umět vyrobit si a namíchat vlastní barvy, jako to dělávali malíři v dřívějších dobách. K tomu posloužily jednoduché fyzikálně-chemické pokusy z běžně dostupných surovin. Pomocí fixů, papírových kapesníků a vody se nám podařilo rozložit barvy a vytvořit tzv. chromatografii. Při rozpouštění jedlých barviv z bonbónů…


 •  

  Karneval ve školní družině

  Školní družina oslavila konec 1. pololetí školního roku 30. ledna 2020 populárním karnevalem.

   

  Děti se mohly proměnit ve své oblíbené pohádkové a sci-fi postavy a uvolnit se tancem a poslechem písní, které mají rády. Pro zpestření proběhlo také několik pohybových her – velmi žádané sochy a nově i molekuly a balónkový souboj mezi chlapci a dívkami.

  <span style="line-height: 107%; font-family: ‚Lucida Sans Unicode‘,sans-serif; font-size: 10…


 •  

  Předvánoční pečení cukroví ve školní družině

  Pečení vánočního cukroví je pro děti ze školní družiny již tradicí. Tentokrát cukroví vyráběly děti z výtvarného kroužku s p. vychovatelkou Kodrlovou a pomáhali i někteří prvňáčci.

   

  Vůně cukroví se linula celým přízemím naší školy a lákala k ochutnání. Museli jsme ale počkat na vánoční besídku, která se konala ve středu 18. prosince. Besídka je skvělou příležitostí k tomu, aby se sešly děti ze všech čtyř oddělení, společně si zazpívaly, popovídaly, pochutnaly si na cukroví a celkově si užily radostnou atmosféru, která k tomuto období patří. 

  <p style="margin…

 •  

  Psí terapeuti ve školní družině - projektový den

  I děti z 2. ročníku mohly ve svém oddělení jedno listopadové odpoledne přivítat vzácné hosty. Ve středu 13. 11. proběhl totiž další projektový den na téma „Učíme se s pejsky“.

   

  Hlavními hvězdami byly fenky Malina, Cassie a Izie, které nám ukázaly, jak skvělé pomocnice a oddané kamarádky pro své paničky jsou.

  Děti byly tak nadšené, že snad všechny by si takového psího mazlíčka přály mít doma.…


 •  

  Projektový den VESELÁ VĚDA – ELEKTŘINA ve ŠD

  V týdnu od 4. listopadu jsme ve všech odděleních školní družiny, v rámci projektu Šablony 2, zažili projektový den na téma: „VESELÁ VĚDA – ELEKTŘINA“.

   

  Děti pod vedením paní odbornice různými způsoby vyráběly statickou elektřinu a pak sledovaly její působení. Velmi se jim líbilo, jak např. nafouknutý a nabitý balónek přilnul ke stěně a zůstal viset v prostoru. V další části se děti proměnily v elektrikáře, když sestavovaly elektrický obvod a rozsvícenou žárovkou kontrolovaly, že proud prochází. Do obvodu zapojovaly různé předměty a zjišťovaly,…


 •  

  Učíme se s pejsky - projektový den v ŠD

  Ve středu 16. 10. 2019 proběhl ve čtvrtém oddělení ŠD, v rámci projektu Šablony 2, projektový den na téma: „Učíme se s pejsky“. Navštívili nás nejen odborníci z okruhu chovatelství a péče o psí pomocníky, ale také samotní psí asistenti a terapeuti.

   

  V rámci tohoto projektu se měly děti naučit nejen zodpovědnosti ke svým domácím mazlíčkům, připomenout si, co vyžaduje péče o jakéhokoli živého tvora, kterého si pořídí, ale hlavně poukázat na využití psů v různých oblastech našeho života. Povídali jsme si o psech záchranářích, ochráncích, lovcích, hlídačích a především o psech jako terapeutech. 

  <span style="font…


 •  

  Vesmír - projektový den v ŠD

  Ve středu 2. října ve čtyřech odděleních ŠD v rámci projektu Šablony 2 proběhl projektový den na téma „Vesmír“. Paní vychovatelky si s pozvanými odborníky připravily pestrý a zajímavý program, díky kterému mohly děti získat mnoho poznatků o vesmíru, pohybu planet, souhvězdích, ale také o jedinečných podmínkách k životu, které máme na naší Zemi.

  Kromě diskuse s odborníky, práce s encyklopediemi, děti také sestavovaly puzzle s vesmírnými náměty, sestrojily raketoplány z Lega, zahrály si pohybové hry na téma „Živý vesmír“ a zhlédly projekci v zážitkovém vesmírném stanu. Všechna oddělení svůj projektový den zakončila výtvarnou tečkou. Děti vytvořily obrázky s vesmírnými výjevy, které nám budou nějakou dobu na nástěnkách školy tento speciální den připomínat.

  <p…

 •  

  Kroužky školní družiny ve školním roce 2019/2020

  Milí rodiče, milé děti, milí žáci, i pro letošní školní rok 2019/2010 jsme pro Vás připravili širokou nabídku kroužků školní družiny. Těšíme se na setkání s Vámi a doufáme, že Vás naše nabídka oslovila.

   

  PONDĚLÍ     15:15 – 16:00 hod.

  Čtenářský krou­žek - paní vych. Pekařová

   

  STŘEDA      15:15 – 16:00 hod.

  Výtvarný kroužek – paní vych. Kodrlová

   

  ČTVRTEK    15:15 – 16:00 hod.

  Deskové hry (šach­y, dáma, …) - paní vych. Dvořáková

   

  Zájemci, prosím, hlaste se u p. vychovatelek!

   

  Kroužky začnou probíhat od 1.…


 •  

  Jak malý plyšový medvídek spojil tisíce dětských srdcí

  Ve 2. oddělení naší družinky jsme měli speciálního hosta – Lumpíka. Zapojili jsme se totiž do celorepublikové akce „Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR". Podstatou této akce je prostřednictvím plyšového medvídka Lumpíka seznámit děti s naší republikou, poznat její krásy, historii a zajímavosti.

      

  Plyšový medvídek Lumpík vyrazil z Ostravy až na západ do Chebu, aby zde započal svou průzkumnou pouť po 48 družinách a před prázdninami dorazil zpět do Ostravy. V naší družince strávil Lumpík 17. a 18. června. Děti ho před kinem Luna učily základům „parkouru'', zahrál si s kluky oblíbený para hokej, zkoušel sklá­dat Rubikovu kostku, luštil morseovku a pomáhal vytvořit náramky přátelství. Také se na něj přišel podívat maskot naší…