Aktuality z družiny

 •  

  Diskotéka ve školní družině

  Snad všechny děti rády zpívají a tancují. A příležitostí, jak si toho užít ve větším počtu i prostoru není nikdy dost.

  Proto se všechny oddělení ŠD na konci měsíce září domluvily a setkaly v tělocvičně naší školy, kde se pobavily a skvěle uvolnily při diskotéce, na které zazněly nejoblíbenější písně dětí.

  A navíc – některé šikovné děti sebraly odvahu a ostatním předvedly své vlastní pěvecké nebo taneční umění. A také za to sklidily zasloužený aplaus!

  Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na příště…

   

  Za vychovatelky Sylva Dvořáková


 •  

  Kroužky školní družiny 2018/2019

  Milí rodiče, milé děti, milí žáci, i pro letošní školní rok 2018/2019 jsme pro Vás připravili širokou nabídku kroužků školní družiny. Těšíme se na setkání s Vám a doufáme, že Vás naše nabídka oslovila…

  KROUŽKY ŠD VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

  PONDĚLÍ 15:15 – 16:00 hod.

  Výtvarný kroužek - paní vych. Kodrlová

   

  ÚTERÝ 15:15– 16:00 hod.

  Deskové hry (šach­y, dáma…) - paní vych. Dvořáková

   

  STŘEDA 14:00 – 15:00 hod.

  Sportovní hry (pro  4. – 5. tř.) - paní vych. Oburková

   

  <span style="text-decoration:…


 •  

  Poslední volná místa ve školní družině!

  Milí rodiče, rádi bychom Vám nabídli ještě několik volných míst pro Vaše děti ve školní družině, kde mohou svůj volný čas trávit hodnotným způsobem v příjemném a podnětném prostředí. Budou zde například zpívat, tančit, kreslit, hrát míčové hry venku i v tělocvičně. Budou v prostředí, kde podporujeme kamarádství společnými zážitky.

  Kromě již uvedených aktivit, s našimi dětmi chodíme do kina, pořádáme diskotéku nebo karneval, ale i netradiční olympiády a různé soutěže.

  A samozřejmě nabízíme také kroužky!

  Pro starší děti (ze 4. a 5. tříd) jsme připravili v tomto školním roce novinku. Mohou si vybrat kroužky, vedené našimi vychovatelkami, do kterých budou samostatně docházet v odpoledních hodinách bez povinnosti využívat ostatní činnosti ŠD!

  V případě zájmu se prosím hlaste u našich vychovatelek.

  Těšíme se na spolupráci s Vámi a na Vaše děti.

  Vychovatelky ŠD

   <…


 •  

  Letní olympiáda 2018

  Na konci školního roku jsme se v ŠD skvěle bavili! Pořádali jsme totiž netradiční letní olympiádu, při které nešlo o to, kdo bude první a nejlepší, ale o to, aby si všichni užili legraci a zábavu. A to se každopádně podařilo!

  Vyzkoušeli jsme si takové disciplíny jako kutálení brambory do cíle, skákání v pytli, kreslení sluníčka „naslepo“, slalom s míčkem na dřevěné lžíci, stříkání vody na cíl a další, na které se můžete podívat ve…


 •  

  Odpoledne pod hvězdnou oblohou

  Již se pomalu stává tradicí, že za našimi dětmi z družiny přijede se svým krásným a zároveň poučným programem mobilní planetárium.

  Letos se mohly děti zahledět nejen do nitra vesmíru, ale také se dověděly něco bližšího o jednom ze zázraků přírody a to o vodě.

  Všichni jsme si kouzelné chvíle pod hvězdnou oblohou užili a těšíme se na příště.

  https://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/…planetarium/


 •  

  Výtvarná soutěž dětí ŠD

  V měsíci březnu uspořádala školní družina výtvarnou soutěž na téma: „Ilustrace k mojí oblíbené knížce“. Zúčastnilo se jí  22 dětí z 1. až 4. tříd. Nejčastěji děti ilustrovaly knížku Deník malého poseroutky, ale vyskytly se i obrázky ke knize Pán prstenů, Malý princ, Pejsek a kočička a další. 

  Všichni malí umělci byli oceněni sladkou odměnou a šest z nich si odneslo i drobné dárky navíc. 

  Všem přejeme, ať s knížkami stále zažívají hezké chvíle zábavy i poučení a také ať dále rozvíjejí své výtvarné nadání.


 •  

  Karneval jsme si užili

  Karneval ŠD 2018V pátek 2.3. 2018 se děti všech oddělení naší ŠD mohly vyřádit na karnevalu v tělocvičně školy. 

  Princezny, víly, superhrdinové i zvířátka všeho druhu tančila, zpívala, zahrála si hru na sochy a celkově se výborně bavila. 

  Hodinka skvělé zábavy rychle utekla a my se už teď těšíme na příště.<…


 •  

  Dobýváme vesmír

  Bylo moc milé, vidět naše družinové děti, jak s velkým zájmem sledovaly video s unikátním startem rakety Falcon Heavy a následné dosednutí dvou pomocných stupňů na zemi. 

  Největší ohlas u nich samozřejmě vyvolalo vypuštění elektromobilu Tesla do vesmíru. Děti byly tak nadšené, že své dojmy zhmotnily ve velice podařených kresbách a malbách. Denně se teď děti vyptávají, jak se autíčku ve vesmíru daří a jestli je v…


 •  

  Hravá olympiáda

  V době, kdy naši sportovci bojovali o medaile na ZOH v Pchjongčchangu, ani naši šikovní prvňáčci nezaháleli.

  Po seznámení se s disciplínami a diskusi o sportovcích na zimních olympijských hrách se děti s obrovskou energií pustily do zdolávání našich vlastních disciplín.

  Poněkud hravější formou si děti v družinových podmínkách vyzkoušely střelbu na branku, skeleton, biatlon
  a skoky na lyžích.

  Kromě pěkných zážitků si děti na památku odnesly i medaili s motivem bílého tygra, maskota ZOH 2018.

  <a href="http…


 •  

  Předvánoční těšení v ŠD


  Všechny děti z naší družiny žily přípravami na Vánoce. Vyráběly zimní a vánoční dekorace, kreslily, vystřihovaly, malovaly a zdobily si herny a samozřejmě jsme již tradičně upekly vánoční cukroví. Moc se nám podařilo! 

  Ve středu 20. prosince se všechny děti z družiny spolu se svými vychovatelkami příjemně pobavily při společném vánočním posezení. Děti zpívaly koledy i oblíbené písně z pohádek, ochutnávaly cukroví a společně jsme prožily příjemný předvánoční čas. 

  Za vychovatelky Monika Kodrlová 

  <a href="http://­kosmonauti13.raj­ce.idnes.cz/SD…