Aktuality z družiny

 •  

  Přerušení provozu školní družiny

  Oznámení o přerušení provozu školní družiny v době letních prázdnin.

   

  Vážení rodiče,

  na základě rozhodnutí zřizovatele školy dochází k přerušení provozu školní družiny v době letních prázdnin od 1. 7. 2021 do 31. 8. 2021.

  Těšit se na Vás a Vaše děti budeme zase v září.

  Přejeme krásné léto.

   

  Zuzana Pekařová

  vedoucí vychovatelka ŠD


 •  

  Den dětí ve školní družině

  Den dětí ve školní družině se nesl ve sportovním duchu a děti si užily “Netradiční olympiádu” plnou nečekaných a mnohdy úsměvných disciplín.

  Páteční odpoledne proměnilo naši školní zahradu v olympijskou arénu. Na děti čekaly úkoly, při kterých musely projevit dostatek fyzických sil, obratnosti, vzájemné spolupráce, ale také důvtipu.

  Překonávaly slalom s nafouknutým vodním bazénkem, foukaly pingpongový míček z kelímku plného vody do dalšího kelímku, luštily křížovku a zdolávaly kuželkovou dráhu pomocí silonových punčoch a tenisového míčku. V duchu mistrovství světa v hokeji prolézaly obručemi s hokejkou a musely trefit branku. Ve vodním slalomu posunovaly malou gumovou kachničku rozstřikovačem přes brány z kostek až do…


 •  

  Zápis do školní družiny pro žáky 2. - 5. ročníků

  V době od 17. 5. 2021 do 11. 6. 2021 proběhne zápis do školní družiny žáků budoucích 2. – 5. ročníků pro školní rok 2021/2022.

  Vážení rodiče,

  na přelomu měsíce května a června proběhne ve školní družině zápis žáků 2. - 5. ročníků pro školní rok 2021/2022.

  Žáci, kteří již navštěvují školní družinu, dostanou přihlášku ve svém oddělení, kde ji opět také odevzdají. Rodiče žáků, kteří by chtěli nově přihlásit své dítě do školní družiny, si mohou tiskopis vyzvednout na vrátnici školy. Najdete jej také na našich webových stránkách zde: https://www.zskosmonautu13.cz/…druziny.html

  Vyplněnou přihlášku můžete poslat na email: <a href=…


 •  

  Jaro očima dětí

  Měsíc se s měsícem sešel a máme tady jaro a s ním i další výzvu pro čtvrté oddělení školní družiny. Děti fotily příchod jara.

  Každý má představu o jaru trošku odlišnou. Někdo má důvod konečně oprášit kolečkové brusle, nafoukat kolo a někdo jen třeba nastavit obličej sluníčku nebo přivonět ke květině.

  Co pro družinové děti ze čtvrtých tříd znamená příchod jara, zachytily zdařile prostřednictvím svých fotoaparátů.

  Prosluněné jaro přeje všem.

   

  vychovatelka Radka Zymová

   

  více fotografií naleznete zde: https://kosmonauti13…


 •  

  Dračí vejce

  Měsíc únor se nesl ve znamení silných mrazů a tak se naši družinoví čtvrťáci zapojili do výzvy využít zimního počasí k domácím pokusům.

  Družinka čtvrťáků se konečně dočkala pořádného mrazu a mohla tak vyrobit oblíbená, mrazem tvořená dračí vejce. Postup byl jednoduchý. Do nafukovacích balónků jsme nalili vodu a nechali pořádně zmrznout. Další práci už za nás vykonalo počasí. Po té jsme balónky rozstříhali a dračí vejce bylo na světě.

  Také jsme si vyzkoušeli, jak proudí teplý vzduch z radiátorů a vyrobili točící spirálu, která dětem rozveselila jejich pokojíčky.

  Na společné setkání, tvoření a pokusy v družince se těší.

   

  Radka Zymová

  vychovatelka 


 •  

  Tradiční karneval ve školní družině

  Poslední středa v měsíci únoru byla pro školní družinu ve znamení divokého reje masek. Konal se u nás tradiční maškarní karneval.

  Přestože celá akce nemohla kvůli zvýšeným hygienickým nárokům proběhnout tak, jak je ve školní družině zvykem, nenechali jsme se odradit ztíženými podmínkami a chodby školy ožily nejen pohádkovými, strašidelnými a super bytostmi. Přidali se i zástupci zvířecí říše jako kočičky, dinosaurus, Ferda mravenec nebo Beruška.

  Průběžně jsme střídali různé hry a soutěže. Nejvíce si děti užily bitvu s papírovými koulemi mezi prvňáčky a druháčky. Tančily s balónky, házely na cíl, zdolaly slalom mezi molitanovými kostkami. Na sladké odměny si vyrobily papírové kornouty.

  Bavili jsme se…


 •  

  Improvizovaná družina opět v provozu

  Vážení rodiče, milí žáci, naše improvizovaná družina je opět v provozu.

  Vzhledem k současné epidemiologické situaci a uzavření školní družiny, jsme pro vás opět přístupní na odkaze uvedeném níže. Pevně věříme, že v této nelehké době zde najdete trochu rozptýlení a zábavy, návody a tipy, jak naložit s volným časem.

  Doufáme, že se brzy setkáme osobně.

  Přejeme vám pevné zdraví a optimusmu do dalších dní.

   

  Vaše vychovatelky ŠD

  Monika, Radka, Sylva a Zuzka

   

  Vstupte do improvizované družiny otevřením tohoto odkazu:

   bit.ly/zs_kos­monautu13_dru­zina<…


 •  

  Projektové dny “Cesta do pravěku” ve školní družině

  Září bylo pro naši družinu plné dobrodružství. Další projektové dny ze Šablon II., které proběhly 23.9. a 29.9., nás zavedly do minulosti Země. Navštívili jsme s dětmi DinoPark Ostrava.

  Téma projektových dnů bylo inspirováno filmem Karla Zemana Cesta do pravěku. A opravdu se děti mohly plně ponořit do světa druhohor, projít období triasu, jury a křídy. Sledovat tvory, kteří v tomto období žili díky desítkám ozvučených scén s robotickými modely dinosaurů v životních velikostech.

   

  Děti si zahrály na paleontology při hledání kosterních pozůstatků a fosilií. Řešily hádanky, plnily úkoly z pracovního listu, který byl spojený s návštěvou pavilonu Cesta do minulosti Země. V bludišti našly hnízdo dinosauřích vajíček a zahrály si na schovávanou. Svezly se na lanovce…


 •  

  Projektové dny “Zvířata na statku” ve školní družině

  V rámci projektu Šablony 2 se ve dnech 11.9. a 15.9. zapojily děti ze všech oddělení školní družiny do projektových dnů, které proběhly na Jarošově statku ve Studénce. Na vlastní kůži si vyzkoušely, jak se starat a pečovat o zvířata na farmě.

  Hlavní cíl vychází z motta společnosti: „ Láska a poznávání přírody je prvním krokem k její ochraně“.  A proto se děti, za dohledu odborného personálu, učily poznávat přírodu prostřednictvím osobního zážitku.

  Po komentované prohlídce se děti chopily vhodných nástrojů a učily se hřebelcovat a česat koně, vyčistit jim stání a kóje. Pomazlily se se zakrslými králíky a morčaty, zhlédly ukázku králičích agility aktivit. Součástí ekologického vzdělávacího programu byly tvořivé dílny, kde si děti vyrobily ptáčka ze slámy nebo sovičku z kartonu a vše zdobily doplňky ze sušených rostlin.…


 •  

  Pojďte s námi za zábavou

  Máte plnou hlavu úkolů a potřebujete si trochu odpočinout, odreagovat se? Nebo už máte vše hotovo a nevíte co s volným časem? Zatancujte si, poslechněte si oblíbené písničky nebo něco vytvořte v naší improvizované družině.

   

  V této nelehké době, kdy má každý z nás spoustu starostí a povinností, jsme pro Vás připravily trochu zábavy a relaxace v družině, tak jak ji neznáte.

  Rády bychom se s Vámi viděly osobně, ale protože to v tuto chvíli není možné, myslely jsme na Vás a připravily pár nápadů, které Vás…