Aktuality z družiny

 •  

  Jeden za všechny, všichni za jednoho - projektový den ŠD

  V měsíci únoru jsme se v projektovém dni ”Jeden za všechny, všichni za jednoho” zaměřili na to, jaké prostředí si ve škole vytváříme. Jak může každý z nás přispět k tomu, aby nám všem bylo dobře.

  Abychom nejdříve rozklíčovali, jak se každý z nás ve školní družině cítí, diskutovali jsme o svých pocitech, náladách a děti je mohly vyjádřit kresbou nebo malbou emotikonu. Pro posílení vzájemných vztahů v kolektivu jsme společně tvořili pixelové obrázky, stavěli z kartonových cihliček hrady, úkryty a bunkry a hráli hry, které prověřily naši spolupráci. Jako jedno z pravidel třídy jsme si zvolili motto: “Jak chceš, aby se lidé chovali k tobě, tak se chovej ty k nim.”

  Na závěr jsme si společně užili maškarní karneval, kterým nás provedl klaun Pepíno Prcek. Pro děti měl připravený…


 •  

  Příběh rytmu - projektový den ve školní družině

  Školní družinou se rozezněly bubny, symbolicky jsme navštívili Afriku a naučili jsme se co je to rytmus, jak lze s jeho pomocí komunikovat, vyrobili jsme si vlastní perkusní nástroje a to vše díky projektovému dni hrazenému z Operačního programu Jana Amose Komenského.

  Náš běžný rytmus všedních odpoledních událostí ve školní družině rozproudil rytmus hudební. A to ne ledajaký. Takovou bubenickou show naše družina ještě nezažila. Bylo úžasné sledovat, kolik pozitivní energie a dobré nálady se přelévalo z hudebního uskupení Denbaya na naše děti. Ty se směle zapojily do hry na djembe a jiné nástroje. Atmosféra byla nezapomenutelná.

  Abychom si co nejdéle uchovali tyto příjemné chvíle, vyrobili jsme si vlastní perkusní nástroje z malých plastových lahviček a rýže. Zdobili jsme je klasickými motivy a společně si zahráli i zatančili. Inspirací nám byly…


 •  

  Z pohádky do pohádky - projektový den ve školní družině

  Ve školní družině jsme se vydali do světa fantazie a pohádek v rámci dalšího projektového dne, který nesl název “Z pohádky do pohádky”.

  Prvním divadelním zážitkem byla návštěva divadelního souboru s pohádkou “Jak Červená karkulka zachránila vlka”. Veselé, vtipné a zároveň poučné vyprávění o věčně hladovém vlku, kterého Červená karkulka naučila, jak se stravovat zdravě. Děti se do pohádky aktivně zapojovaly a naučily se, že pro naše zdraví je potřeba hodně vitamínů z ovoce a zeleniny.

  V další části projektového dne už jsme si vyzkoušeli, jaké to je být  opravdovým hercem. Pod vedením ostravského herce Petra Pěnkavy si naše starší děti nacvičily a zahrály pověst o praotci Čechovi, jeho bratru Lechovi a osídlení Čech.…


 •  

  Emil Zátopek - olympionik století - Projektový den ŠD

  Ve školním roce 2022/2023 připravujeme pro děti ve školní družině několik projektových dnů ze Šablon IV. Prvním projektovým dnem jsme se připojili ke školní akci, kdy jsme si připomněli 100. výročí narození Emila Zátopka.

  Cílem projektového dne bylo seznámit děti s historií olympijských her, nejen těch antických ale i těch novodobých. Připomenout si některé z působivých zahajovacích ceremoniálů a  výjimečných výkonů mnoha sportovců. Mezi ně se řadí i výkon Emila Zátopka na letních olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952.

  Zhlédli jsme několik krátkých dokumentárních videí, které nás provedly životem i tréninkem Emila Zátopka.  Vyluštili jsme křížovku s tajenkou atletika, seznámili se sporty, které do tohoto sportovního odvětví patří a vypořádali se se sportovní osmisměrkou. Mezi kreativní úkoly…


 •  

  Informace k provozu školní družiny

  Vážení rodiče, v době letních prázdnin je naše školní družina uzavřena.

  Informace k provozu školní družiny v příštím školním roce 2022/2023, obdržíte na začátku září. Rodiče budoucích prvňáčků získají informace spolu s variabilním symbolem pro platbu za zájmové vzdělávání na třídních schůzkách. Pro ostatní děti platí variabilní symbol stejný jako v tomto školním roce. Platba zůstává ve výši 150,– Kč za měsíc a hradí se i v měsíci, kdy žák ŠD nenavštěvuje, není-li oficiálně odhlášen “Odhlašovacím lístkem”.

  Těšíme se na Vás v novém školním roce.

  Za vychovatele ŠD Zuzana Pekařová


 •  

  Den dětí ve školní družině

  Ani naše paní vychovatelky a pan vychovatel nezapomněli na oslavy dne dětí a připravili si pro ty své oblíbenou “Netradiční olympiádu”.

  Na každého účastníka čekalo několik stanovišť, které měly prověřit jejich šikovnost, přesnost při hodu “lasem”, obratnost na chůdách i běhu v ploutvích a sílu dechu při foukání pingpongového míčku po vodní hladině. Cílem bylo užít si co největší zábavu. Závěrečnou a nejlepší odměnou za zdolané překážky byl osvěžující nanuk.

  Zvláštní poděkování patří dětem ze čtvrtého oddělení a panu vychovateli Kubovi, kteří stanoviště připravili a také se postarali o své mladší kamarády, aby vše zvládli a celou olympiádu dokončili.

  Více fotografií naleznete zde:

  <a href="https:/…


 •  

  Zápis do školní družiny

  V týdnu od 23. 5. 2022 do 27. 5. 2022 proběhne zápis do školní družiny, žáků budoucích 2. – 5. ročníků, pro školní rok 2022/2023.

  Vážení rodiče,

  v týdnu od 23. 5. 2022 do 27. 5. 2022 proběhne zápis do školní družiny, žáků budoucích 2. - 5. ročníků, pro školní rok 2022/2023.

  Žáci, kteří již navštěvují školní družinu, dostanou přihlášku ve svém oddělení, kde ji opět také odevzdají. Rodiče žáků, kteří by chtěli nově přihlásit své dítě do školní družiny, si mohou tiskopis vyzvednout na vrátnici školy nebo u p. vychovatelek v oddělení školní družiny. Najdete jej také na našich webových stránkách zde: https://www.zskosmonautu13.cz/…ni/dokumenty…


 •  

  Den Země ve školní družině

  Již od roku 1970 je Den Země celosvětovou událostí, která se zaměřuje na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Naše školní družina se připojila k milionům lidí, kterým není naše situace lhostejná.

  Vyzbrojeni rukavicemi a pytlíky na odpad jsme se vydali ven, abychom z okolí naší školy odstranili co nejvíce nepořádku. A že ho nebylo málo! Nešlo o soupeření, kdo nasbírá nejvíce, ale o spolupráci a společný cíl. Mít to tady hezčí a čistější. Každý z nás může přispět svou troškou k zelenějším zítřkům, stačí si jen uvědomit, že jsme to my, kdo tvoříme náš společný prostor k životu.

  Děkujeme všem, kteří se zapojili v rámci úklidů pořádaných napříč celým světem ke Dni Země.

  Za vychovatele ŠD Zuzana Pekařová


 •  

  Obnovení osobního vyzvedávání dětí z družiny

  Vážení rodiče, od pondělí 14. března 2022 si můžete opět vyzvedávat své děti osobně ze školní družiny.

  Prosíme vás však, abyste se drželi časového harmonogramu v příloze a nevyzvedávali své děti v době od 14:00 – 15:00, kdy v družinách probíhá hlavní zájmová činnost.

  Děkujeme za spolupráci.


 •  

  Maškarní karneval ve školní družině

  Pátek před jarními prázdninami se naše školní družina rozzářila barvami a veselými maskami. Společně jsme si užili maškarní karneval.

  Karneval se nesl v duchu klasického reje masek, hudby a tance. Děti se mohly proměnit ve své oblíbené pohádkové a sci-fi postavy, uvolnit se tancem a poslechem písní, které mají rády.

  Pro zpestření proběhlo také několik pohybových her, jako například velmi žádané sochy, molekuly nebo balónkový souboj.

  Za rok se budeme těšit na nové masky!

  Za vychovatele ŠD

  Zuzana Pekařová

   

  Více fotografií naleznete zde:

  https://kosmo­nauti13.rajce­.idnes.cz/Mas­karni_karneval_SD_2022/