Aktuality z družiny

 •  

  Emil Zátopek - olympionik století - Projektový den ŠD

  Ve školním roce 2022/2023 připravujeme pro děti ve školní družině několik projektových dnů ze Šablon IV. Prvním projektovým dnem jsme se připojili ke školní akci, kdy jsme si připomněli 100. výročí narození Emila Zátopka.

  Cílem projektového dne bylo seznámit děti s historií olympijských her, nejen těch antických ale i těch novodobých. Připomenout si některé z působivých zahajovacích ceremoniálů a  výjimečných výkonů mnoha sportovců. Mezi ně se řadí i výkon Emila Zátopka na letních olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952.

  Zhlédli jsme několik krátkých dokumentárních videí, které nás provedly životem i tréninkem Emila Zátopka.  Vyluštili jsme křížovku s tajenkou atletika, seznámili se sporty, které do tohoto sportovního odvětví patří a vypořádali se se sportovní osmisměrkou. Mezi kreativní úkoly…


 •  

  Informace k provozu školní družiny

  Vážení rodiče, v době letních prázdnin je naše školní družina uzavřena.

  Informace k provozu školní družiny v příštím školním roce 2022/2023, obdržíte na začátku září. Rodiče budoucích prvňáčků získají informace spolu s variabilním symbolem pro platbu za zájmové vzdělávání na třídních schůzkách. Pro ostatní děti platí variabilní symbol stejný jako v tomto školním roce. Platba zůstává ve výši 150,– Kč za měsíc a hradí se i v měsíci, kdy žák ŠD nenavštěvuje, není-li oficiálně odhlášen “Odhlašovacím lístkem”.

  Těšíme se na Vás v novém školním roce.

  Za vychovatele ŠD Zuzana Pekařová


 •  

  Den dětí ve školní družině

  Ani naše paní vychovatelky a pan vychovatel nezapomněli na oslavy dne dětí a připravili si pro ty své oblíbenou “Netradiční olympiádu”.

  Na každého účastníka čekalo několik stanovišť, které měly prověřit jejich šikovnost, přesnost při hodu “lasem”, obratnost na chůdách i běhu v ploutvích a sílu dechu při foukání pingpongového míčku po vodní hladině. Cílem bylo užít si co největší zábavu. Závěrečnou a nejlepší odměnou za zdolané překážky byl osvěžující nanuk.

  Zvláštní poděkování patří dětem ze čtvrtého oddělení a panu vychovateli Kubovi, kteří stanoviště připravili a také se postarali o své mladší kamarády, aby vše zvládli a celou olympiádu dokončili.

  Více fotografií naleznete zde:

  <a href="https:/…


 •  

  Zápis do školní družiny

  V týdnu od 23. 5. 2022 do 27. 5. 2022 proběhne zápis do školní družiny, žáků budoucích 2. – 5. ročníků, pro školní rok 2022/2023.

  Vážení rodiče,

  v týdnu od 23. 5. 2022 do 27. 5. 2022 proběhne zápis do školní družiny, žáků budoucích 2. - 5. ročníků, pro školní rok 2022/2023.

  Žáci, kteří již navštěvují školní družinu, dostanou přihlášku ve svém oddělení, kde ji opět také odevzdají. Rodiče žáků, kteří by chtěli nově přihlásit své dítě do školní družiny, si mohou tiskopis vyzvednout na vrátnici školy nebo u p. vychovatelek v oddělení školní družiny. Najdete jej také na našich webových stránkách zde: https://www.zskosmonautu13.cz/…ni/dokumenty…


 •  

  Den Země ve školní družině

  Již od roku 1970 je Den Země celosvětovou událostí, která se zaměřuje na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Naše školní družina se připojila k milionům lidí, kterým není naše situace lhostejná.

  Vyzbrojeni rukavicemi a pytlíky na odpad jsme se vydali ven, abychom z okolí naší školy odstranili co nejvíce nepořádku. A že ho nebylo málo! Nešlo o soupeření, kdo nasbírá nejvíce, ale o spolupráci a společný cíl. Mít to tady hezčí a čistější. Každý z nás může přispět svou troškou k zelenějším zítřkům, stačí si jen uvědomit, že jsme to my, kdo tvoříme náš společný prostor k životu.

  Děkujeme všem, kteří se zapojili v rámci úklidů pořádaných napříč celým světem ke Dni Země.

  Za vychovatele ŠD Zuzana Pekařová


 •  

  Obnovení osobního vyzvedávání dětí z družiny

  Vážení rodiče, od pondělí 14. března 2022 si můžete opět vyzvedávat své děti osobně ze školní družiny.

  Prosíme vás však, abyste se drželi časového harmonogramu v příloze a nevyzvedávali své děti v době od 14:00 – 15:00, kdy v družinách probíhá hlavní zájmová činnost.

  Děkujeme za spolupráci.


 •  

  Maškarní karneval ve školní družině

  Pátek před jarními prázdninami se naše školní družina rozzářila barvami a veselými maskami. Společně jsme si užili maškarní karneval.

  Karneval se nesl v duchu klasického reje masek, hudby a tance. Děti se mohly proměnit ve své oblíbené pohádkové a sci-fi postavy, uvolnit se tancem a poslechem písní, které mají rády.

  Pro zpestření proběhlo také několik pohybových her, jako například velmi žádané sochy, molekuly nebo balónkový souboj.

  Za rok se budeme těšit na nové masky!

  Za vychovatele ŠD

  Zuzana Pekařová

   

  Více fotografií naleznete zde:

  https://kosmo­nauti13.rajce­.idnes.cz/Mas­karni_karneval_SD_2022/


 •  

  Robo den ve školní družině

  Naši školní družinu navštívili Ozoboti díky Místnímu akčnímu plánu rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II. O zábavu nebyla nouze a na své si přišly hlavně děti, které milují roboty, logiku a přesnost.

  Ozobot je jednoduchý a intuitivní, ale i vysoce programovatelný a upravovatelný minibot. Ke komunikaci využívá unikátní barevný jazyk založený na různých variacích zelené, modré a červené, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel – tzv. ozokód. Díky těmto povelům může měnit rychlost, směr, barvu a intenzitu blikání integrované LED diody. Může rotovat jako tornádo nebo tančit pozpátku.

   

  Naše děti se s učily Ozoboty programovat a záleželo jen na nich, jaký povel vymyslí. Pro některé to byl tvrdý oříšek, pro některé to byla hračka. V soutěži družstev se na prvním…


 •  

  Workshop se dřevem ve školní družině

  Dalším projektem z Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II byl workshop zaměřený na práci se dřevem a pro děti ze školní družiny bylo připraveno odpoledne plné opravdové práce.

  Paní lektorka, která workshop vedla, přinesla dětem polotovary hvězdy a anděla, které si děti musely nejdříve pečlivě obrousit smirkovým papírem, poté sestavit a slepit lepidlem. Mnohé z našich dětí se tak poprvé setkaly s ručními pracemi a novým materiálem k opracování.

   

  Z výsledných výrobků měly děti radost a ani jim nevadilo, že se u toho pořádně zapotily.

  Děkujeme Magistrátu města Ostravy za příjemně strávené odpoledne.

   

  Za vychovatele ŠD

  Zuzana Pekařová

   

  <img alt="" src="data:ima­ge/png;base64…


 •  

  Mobilní planetárium ve školní družině

  V rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II mohly děti ze školní družiny nahlédnout do vesmíru přímo z naší tělocvičny. Přijelo k nám totiž mobilní planetárium.

  Pro mladší děti  z prvních a druhých tříd byl připraven program “Se zvířátky o vesmíru”. Pohádkový příběh je českým projektem, který kombinuje záběry několika klasických loutek s virtuálními animacemi. Děti se hravou formou dozvědí, jak vypadá raketová základna, jak to vypadá ve vesmíru a seznámí se se základními planetami naší sluneční soustavy.

  Pro starší děti ze třetí třídy a čtvrtých tříd byl připraven program “Ze Země do vesmíru”. Děti prošly vesmírem od planet sluneční soustavy přes fascinující vzdálenosti vesmíru až k černým dírám a bílým trpaslíkům. V pořadu vytvořeném…